12,061 pytań - 14,043 odpowiedzi - 814 komentarzy

Sprzęt: Siodło na miarę

Data publikacji: 2018-04-11

 

W każdym sklepie jeździeckim znajdziemy co najmniej kilka marek i kilkanaście modeli siodeł jeździeckich, sporo sprzętu widnieje także w ogłoszeniach na znanych portalach jeździeckich. Wybór jest spory, ostateczna decyzja zależy od Nas i przede wszystkim naszych możliwości finansowych. 

Nie trzeba dodawać, jak ważną kwestią jest właściwe dopasowanie siodła (odsyłamy do artykułu https://myhorse.pl/editorial/77/sprzet-jak-dopasowac-siodlo) - jazda w niedopasowanym siodle sprawia koniowi ból i spory dyskomfort, możemy to porównać do kilkukilometrowego biegu w za ciasnych butach. Niestety zdecydowana większość koni w szkółkach jeździeckich pracuje w niedopasowanych siodłach, przez co jest uważana za problematyczne. Rzucanie głową, szarpanie za wodze, sztywne i niewygodne chody, brykanie i niechęć do ruchu - znacie to ? Właściwie zawsze to wynik źle dopasowanego siodła.

Istnieje możliwość dopasowania siodeł u rymarzy, w firmie siodlarskiej lub przy użyciu podkładek korygujących, ale idealną opcją jest zawsze zakup sprzętu wyprodukowanego dokładnie dla danej pary jeździec-koń.

Jeśli jesteście zainteresowani takim rozwiązaniem, to warto poczytać w internecie kto zajmuje się dopasowywaniem siodłem interesującej Was marki i wtedy umawiamy się na wizytę. Zazwyczaj trwa ona ok.2h, saddle fitter mierzy Waszego wierzchowca oraz Was, wypytuje o indywidualne preferencje dotyczące wykonania siodła (można zamówić siodło z ozdobnymi detalami np.haft, lakierowane wykończenie czy tabliczka na tylnym łęku z wygrawerowanym imieniem konia), zbiera informacje nt.uprawianej dyscypliny i stopnia zaawansowania.

W nastepnym etapie, firma siodlarska zajmuje się produkcją Waszego siodła, co zajmuje ok.4-10 tygodni. Po tym czasie odbieracie swoje zamówienie i możecie się cieszyć idealnie dopasowanym siodłem, które w żaden sposób nie przeszkadza Waszemu wierzchowcowi i nie uciska wrażliwych miejsc na grzbiecie. 

comments powered by Disqus
Sprzęt

Sprzęt: Wędzidła smakowe

Mnogość produktów przeznaczonych dla koni i jeźdźców nie zna wręcz granic, w każdym sklepie jeździeckim znajdziemy szeroki wybór wszelakich akcesoriów różnego przeznaczenia. Z pewnością ciekawym rozwiązaniem są wędzidła smakowe, wykonane z aromatyzowanych tworzyw sztucznych.

2018-09-01

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Czy warto kupować używany sprzęt ?

Wielu miłośników koni marzy o własnym sprzęcie jeździeckim, ale ceny nowych produktów często są zbyt wysokie, aby móc sobie pozwolić na kompletację całego rzędu. W tym artykule podpowiemy Wam czym warto się kierować przy kupnie używanego sprzętu!

2018-07-13

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Ogłowie z podwójnym nachrapnikiem

Stosunkowo niedawno na polskim rynku produktów jeździeckich pojawiły sie ogłowia posiadające dwa nachrapniki - takie rozwiązanie może wyglądać na dość brutalne, ale w rzeczywistości jego działanie nie jest niczym odkrywczym.

2018-06-29

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Kleje do łydek

W ofercie producentów sprzętu jeździeckiego znajdziemy...kleje do łydek! Wbrew pozorom nie jest to magiczny środek, dzięki któremu będziemy siedzieć jak mistrzowie świata, ale ciekawy wspomagacz przyczepności.

2018-06-05

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Ochraniacze magnetyczne

Rynek jeździecki oferuje bardzo szeroki wybór różnych ochraniaczy stajennych, wśród których znajdziemy ochraniacze magnetyczne. Zazwyczaj ich cechą charakterystyczną jest... wysoka cena ;) Czy warto w nie zainwestować i jakie są zalety tego produktu - podpowiemy Wam już dzisiaj!

2018-05-06

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Ogłowia anatomiczne

Ciekawą nowinką, która stosunkowo niedawno pojawiła się na polskim rynku jeździeckim, jest ogłowie anatomiczne. Taki produkt jest w pełni dopasowany do końskiej głowy, przez co jest zdecydowanie bardziej komfortowy dla naszych zwierzaków.

2018-03-06

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Wędzidło bezogłowiowe

Ciekawym produktem jest wędzidło bezogłowiowe - kiełzno całkowicie pozbawione ogłowia, składające się właściwie tylko ze skórzanego paska i pierścieni, do których dopinamy wodze. Poniżej przedstawiamy kilka interesujących informacji na temat tego rodzaju wyposażenia konia.

2018-02-09

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Munsztuk

Jednym z bardziej specjalistycznych elementów wyposażenia konia jest munsztuk - kiełzno stosowane w wysokich konkursach ujeżdżeniowych i na zaawansowanych treningach tylko przez doświadczonych jeźdźców. Poniżej przybliżamy krótką charakterystykę tego elementu oraz jest prawidłowe stosowanie.

2018-02-03

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Wodze Thiedemanna

Jednym z mniej popularnych wodzy pomocniczych niezależnych od ręki jeźdźca są wodze Thiedemanna - ciekawe narzędzie treningowe, o działaniu podobnym do czarnej wodzy. Warto dowiedzieć się kilku przydatnych informacji nt.tego patentu :)

2018-01-07

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Popręg

Popręg, jak wiemy, służy do stabilizacji siodła na grzbiecie konia - jest to pasek, który jest przymocowany z obydwu stron siodła i leży tuż za przednimi kończynami naszego zwierzaka. Na rynku znajdziemy szeroki wybór popręgów, dlatego warto znać podstawowe zalety i wady poszczególnych produktów.

2017-12-24

Czytaj » 0