13,028 pytań - 31,631 odpowiedzi - 981 komentarzy

Lifestyle: Jak pogodzić jazdę konną z obowiązkami szkolnymi ?

Data publikacji: 2022-07-12

 

Jeźdźcy w młodym wieku są bardzo zafascynowani, wręcz zakochani w koniach i jeździectwie - często do tego stopnia, że obowiązki szkolne są spychane na dalszy plan, co prowadzi do problemów. Rodzice nie chcą wówczas wspierać tej pasji, ponieważ to nauka jest ważniejsza - i to jest racja. W pierwszej kolejności należy zawsze dbać o podstawową edukację w młodym wieku, rozwijanie umiejętności jeździeckiech powinno stać na dalszym planie; warto tak zorganizować swój czas, aby bez przeszkód realizować swoje końskie marzenia.

Regularne uczęszczanie do szkoły, nauka oraz odrabianie zadań i przygotowywanie wszystkich projektów to priorytet, warto zastosować kilka wskazówek, aby mieć więcej czasu dla koni:

  • aktywne uczestniczenie i słuchanie na lekcji pomaga w późniejszej nauce do testów i sprawdzianów: po prostu większość wiedzy już jest przyswojona i pozostanie jedynie przypomnienie;
  • bieżące i regularne odrabianie zadań domowych pozwala na uniknięcie stosu ćwiczeń, które musimy np. wypełnić w weekend; wystarczy poświęcić trochę czasu w każdym dniu na realizację zadań, zaoszczędzi nam to czas w dniach wolnych od szkoły;
  • duże projekty do przygotowania np. rozprawki, wypracowania, prace plastyczne należy przygotowywać jak najwcześniej, małymi krokami do celu - warto sobie zaplanować realizację większych zadań w kalendarzu;
  • wykorzystujmy każdy moment na naukę np. jadąc do stajni możemy czytać zadaną lekturę czy powtórzyć zakres materiału do sprawdzianu;
  • przydaje się wyciszenie telefonu i mediów społecznościowych, aby nauka i zadania szły szybciej oraz efektownie - ciągłe sprawdzanie Facebook'a skutecznie dekoncentruje, powodując wydłużenie wszystkich czynności;

Wiele topowych zawodników w kategorii dzieci czy juniorzy łączy naukę z regularnymi treningami sportowymi (oczywiście przy wsparciu rodziców oraz trenera), bo wiedzą że to właśnie nauka jest ważniejsza. Dobra organizacja czasu i skuteczna nauka pozwoli Wam cieszyć się czasem spędzanym z końmi! 

 

comments powered by Disqus
Lifestyle

Lifestyle: Jak walczyć z demotywacją i spadkiem chęci?

Ponura aura, niskie temperatury i krótki dzień powodują zniechęcenie u wielu jeźdźców, nawet tych najbardziej zmotywowanych do pracy z koniem. Jak poradzić sobie z okresowym spadkiem chęci do jazdy ?

2021-12-02

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Jak pokonać lęk po upadku z konia ?

Jazda konna wiąże się z ryzykiem upadku - chyba nie ma jeźdźca, który nie spadłby z konia chociażby raz. Takie wypadki zdarzają się nawet najlepszym, dlatego warto przygotować się na tą ewentualność i poradzić sobie z lękiem.

2021-08-25

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Jak prowadzić końskie profile w internecie ?

W obecnych czasach internet stał się tak powszechnym narzędziem pracy, że nie dziwi już zawód influencera, blogera czy vlogera - social media są ogromną potęgą medialną i dają możliwość prowadzenia własnego biznesu w sieci. Podpowiemy dzisiaj jak skutecznie prowadzić bloga lub fanpage!

2021-08-10

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Nie robię postępów!

Brak postępów i progresu w jeździe konnej potrafi być zniechęcający do wysiłku i starania się, aby osiągnąć swój cel - dla wielu adeptów jeździectwa będzie to np. egzamin na odznakę jeździecką. Warto zastanowić się, dlaczego coś nam nie wychodzi!

2021-04-19

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Pomysły na świąteczne prezenty dla koniarza

Święta to doskonały czas na obdarowanie bliskiej osoby wymarzonymi prezentami; w przypadku miłośnika koni i jeździectwa mamy ogromne pole do popisu, każdy znajdzie coś dla siebie!

2020-12-25

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Czy atmosfera w stajni ma znaczenie ?

Stajnia to miejsce, gdzie jeźdźcy uczęszczają na zajęcia jazdy konnej - obcowanie ze zwierzakiem często wiąże się z dużymi emocjami, dlatego ważna jest atmosfera oraz zachowanie pozostałych osób znajdujących się na terenie ośrodka.

2020-09-01

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Czy waga jeźdźca ma znaczenie ?

Jeździectwo to w dużym stopniu jazda wierzchem, zaprzęgi zdobyły mniejszą popularność w naszym kraju. Jazda konna polega na noszeniu jeźdźca przez konia, dlatego waga i sylwetka ma duży wpływ na jakość całego ruchu.

2020-08-08

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Jak zostać ambasadorem marki ?

W dzisiejszych czasach wiele firm produkujących sprzęt jeździeckich poszukuje osób do promocji swoich produktów w social media - Facebook, Instagram, Youtube. Ta współpraca przynosi korzyści zarówno ambasadorom jak samym markom dzięki szerokiej promocji na kanałach społecznościowych i na zawodach.

2020-05-31

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Jak pokonać strach ?

Jeździectwo to sport, który może przerażać - opieka nad zwierzęciem, które waży kilkaset kilogramów często wzbudza lęk i szacunek wśród laików. Czasem nawet jeźdźcy zmagają się ze strachem, który jest najbardziej pierwotną emocją pozwalającą na przetrwanie.

2020-04-09

Czytaj » 0

Lifestyle

Emocje w jeździectwie - jak sobie z nimi radzić ?

Jeździectwo, jak każdy sport, dostarcza wiele emocji - treningi, zawody, a nawet codzienny pobyt w stajni potrafi wywołać smutek, radość, szczęście, przygnębienie czy nawet złość. Dzięki interakcji z drugim żywym organizmem, człowiek uczy się kontroli własnych reakcji i emocji, ponieważ to właśnie gwarantuje owocną współpracę.

2020-01-30

Czytaj » 0