12,993 pytań - 31,628 odpowiedzi - 981 komentarzy

Lifestyle: Jak prowadzić końskie profile w internecie ?

Data publikacji: 2021-08-10

 

Na popularnych mediach społecznościowych takich jak Facebook, Youtube czy Instagram (a ostatnio coraz popularniejszy TikTok) znajdziemy wiele treści tworzonych i przeznaczonych dla fanów koni oraz jeździectwa. Popularni zawodnicy i trenerzy pokazują swoje życie, znajdziemy też typowych ambasadorów marki oraz osoby tworzące kanały tematyczne np. skierowane do dzieci - każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeśli przebywacie często w social mediach, to z pewnością śledzicie kilka takich kont - warto rozpocząć także swoją przygodę z nagrywaniem, chociażby w formie zabawy. Wiele influencerów zaczynało od prostych treści zamieszczanych na swoich profilach, aby po kilku latach założyć pełnoprawny biznes i czerpać z tego dochody.

W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad tym, jak ma nasz profil lub blog wyglądać:

  • o czym chcecie pisać? 
  • do kogo kierujecie swoje wiadomości?
  • jak często możecie wrzucać nowe treści?
  • na czym najbardziej Wam zależy?

Na wstępie trzeba określić cel oraz grupę odbiorców - blog dla dzieci, videoblog dla młodzieży, filmiki instruktażowe dla dorosłych ? Może kanał lifestylowy dotyczących nowych kolekcji sprzętu jeździeckiego ? Ciekawym pomysłem może być chociaż profil przedstawiający historię i wygląd ras koni, włącznie z przeznaczeniem i sławnymi przedstawicielami wszystkich ras - im bardziej skonkretyzowany cel, tym lepiej. Kanał na Youtube przedstawiający codzienne życie w stajni z perspektywy stajennego lub luzaka - może warto rozważyć taką opcję, jeśli pracujecie w stajni?

Prowadzenie social media wiąże sie przede wszystkim z regularnością - treści powinny pojawiać się minimum co dwa dni, dlatego warto zadbać o odpowiednią ilość dobrego materiału. Zdjęcia powinny być dobrej ostrości, przedstawiające fotografowany obiekt; konie czy sprzęt muszą być obowiązkowo czyste i zadbane! Odbiorcy lubią oglądać treści estetyczne, dlatego należy przedstawiać schludne i estetyczne otoczenie.

Treści powinny zachęcać do interakcji: przydają się ankiety, pytania do odbiorców, zachęcenie do udostępniania czy lajkowania postów - rozpoczynając przygodę z mediami społecznościowymi, poproście znajomych i rodzinę o upowszechnianie profilu, aby gromadzić grono obserwujących. Rozwój kanałów w social media to długotrwały proces, ale wyniki mogą być naprawdę satysfakcjonujące.

 

comments powered by Disqus
Lifestyle

Lifestyle: Jak pogodzić jazdę konną z obowiązkami szkolnymi ?

Pasja jeździecka młodych adeptów jest na tyle silna, że wiele dzieci i nastolatków ma trudności z pogodzeniem chęci spędzenia czasu w stajni z nauką; oczywiście ostateczne zdanie mają rodzice, ale podpowiemy dzisiaj jak dobrze zorganizować swój czas!

2022-07-12

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Jak walczyć z demotywacją i spadkiem chęci?

Ponura aura, niskie temperatury i krótki dzień powodują zniechęcenie u wielu jeźdźców, nawet tych najbardziej zmotywowanych do pracy z koniem. Jak poradzić sobie z okresowym spadkiem chęci do jazdy ?

2021-12-02

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Jak pokonać lęk po upadku z konia ?

Jazda konna wiąże się z ryzykiem upadku - chyba nie ma jeźdźca, który nie spadłby z konia chociażby raz. Takie wypadki zdarzają się nawet najlepszym, dlatego warto przygotować się na tą ewentualność i poradzić sobie z lękiem.

2021-08-25

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Nie robię postępów!

Brak postępów i progresu w jeździe konnej potrafi być zniechęcający do wysiłku i starania się, aby osiągnąć swój cel - dla wielu adeptów jeździectwa będzie to np. egzamin na odznakę jeździecką. Warto zastanowić się, dlaczego coś nam nie wychodzi!

2021-04-19

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Pomysły na świąteczne prezenty dla koniarza

Święta to doskonały czas na obdarowanie bliskiej osoby wymarzonymi prezentami; w przypadku miłośnika koni i jeździectwa mamy ogromne pole do popisu, każdy znajdzie coś dla siebie!

2020-12-25

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Czy atmosfera w stajni ma znaczenie ?

Stajnia to miejsce, gdzie jeźdźcy uczęszczają na zajęcia jazdy konnej - obcowanie ze zwierzakiem często wiąże się z dużymi emocjami, dlatego ważna jest atmosfera oraz zachowanie pozostałych osób znajdujących się na terenie ośrodka.

2020-09-01

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Czy waga jeźdźca ma znaczenie ?

Jeździectwo to w dużym stopniu jazda wierzchem, zaprzęgi zdobyły mniejszą popularność w naszym kraju. Jazda konna polega na noszeniu jeźdźca przez konia, dlatego waga i sylwetka ma duży wpływ na jakość całego ruchu.

2020-08-08

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Jak zostać ambasadorem marki ?

W dzisiejszych czasach wiele firm produkujących sprzęt jeździeckich poszukuje osób do promocji swoich produktów w social media - Facebook, Instagram, Youtube. Ta współpraca przynosi korzyści zarówno ambasadorom jak samym markom dzięki szerokiej promocji na kanałach społecznościowych i na zawodach.

2020-05-31

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Jak pokonać strach ?

Jeździectwo to sport, który może przerażać - opieka nad zwierzęciem, które waży kilkaset kilogramów często wzbudza lęk i szacunek wśród laików. Czasem nawet jeźdźcy zmagają się ze strachem, który jest najbardziej pierwotną emocją pozwalającą na przetrwanie.

2020-04-09

Czytaj » 0

Lifestyle

Emocje w jeździectwie - jak sobie z nimi radzić ?

Jeździectwo, jak każdy sport, dostarcza wiele emocji - treningi, zawody, a nawet codzienny pobyt w stajni potrafi wywołać smutek, radość, szczęście, przygnębienie czy nawet złość. Dzięki interakcji z drugim żywym organizmem, człowiek uczy się kontroli własnych reakcji i emocji, ponieważ to właśnie gwarantuje owocną współpracę.

2020-01-30

Czytaj » 0