13,014 pytań - 31,631 odpowiedzi - 981 komentarzy

Lifestyle: Pomysły na świąteczne prezenty dla koniarza

Data publikacji: 2020-12-25

 

Poniżej przedstawiamy listę ogólnych prezentów, które z pewnością ucieszą każdego entuzjastę koni i jazdy konnej; wybór warto skonsultować np. ze znajomymi danej osoby ze stajni, aby lepiej poznać preferencje:

  • drobny ekwipunek jeździecki np. worek na kask, paski do ostróg, ostrogi, bat lub palcat - to elementy, które zawsze się przydają doświadczonemu jeźdźcu. Rękawiczki często ulegają przetarciu, zniszczeniu czy po prostu zgubieniu, dlatego każdy jeździeci ucieszy się z dodatkowej pary. Warto pomyśleć o specjalnych rękawiczkach letnich z siateczką zamiast wierzchniego materiału bądź ocieplanych rękawiczkach przeznaczonych do jazdy zimą.
  • wyposażenie dla konia (raczej dla osób posiadających własne wierzchowce): kantar, uwiąz (elementy najczęściej wymienane, warto mieć conajmniej kilka sztuk), miękka i wygodna lonża, ochronne kalosze na kopyta. Jeźdźcy nieposiadajacy własnego konia z pewnościa ucieszą się z kolorowego czapraka bądź pary ochraniaczy, które z powodzeniem mogą być użytkowane na koniach rekreacyjnych w szkółce (czaprak obowiązkowo należy prać po każdej jeździe, jeśli jest używany na kilku zwierzakach!)
  • drobiazgi pielęgnacyjne dla jeźdźca: pasta do butów, specjalna pasta nabłyszczająca do wyrobów skórzanych, mydłi glicerynowe do pielęgnacji np. sztybletów lub oficerek
  • drobiazgi pielęgnacyjne dla konia: szczotki, kopystka, specjalne gąbeczki czy ściereczki usuwające kurz, ściagaczka do wody, szampon lub/i odżywka do włosia, smar do kopyt, specjalny smar z brokatem, lakier do kopyt (rewelacyjnie wygląda na zawodach i pokazach), nabłyszczające spreje do sierści
  • dodatki żywieniowe: smaczki czy trawokulki są smakowitą przekąską dla każdego konia, przydadzą się zarówno osobom z własnymi końmi jak i początkującym adeptom jeździectwa; konie ucieszą się także ze smakowych lizawek zawieszanych w boksie bądź z ciekawych zabawek np. piłka na sznurku.
  • literatura: na rynku znajdziemy obecne wiele pozycji, które są pełne cennej wiedzy oraz wskazówek dotyczących pracy z końmi na wielu płaszczyznach: praca z ziemi, lonżowanie, skoki, ujeżdżenie, praca z młodym koniem, poprawa dosiadu. Warto poszukać książek pisanych przez trenerów i zawodników, które dostarczą cennej wiedzy i będą pożyteczną lekturą, a nie tylko zbiorem ogólnych zasad, nie zawsze aktualnych i rzetelnych.
comments powered by Disqus
Lifestyle

Lifestyle: Jak pogodzić jazdę konną z obowiązkami szkolnymi ?

Pasja jeździecka młodych adeptów jest na tyle silna, że wiele dzieci i nastolatków ma trudności z pogodzeniem chęci spędzenia czasu w stajni z nauką; oczywiście ostateczne zdanie mają rodzice, ale podpowiemy dzisiaj jak dobrze zorganizować swój czas!

2022-07-12

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Jak walczyć z demotywacją i spadkiem chęci?

Ponura aura, niskie temperatury i krótki dzień powodują zniechęcenie u wielu jeźdźców, nawet tych najbardziej zmotywowanych do pracy z koniem. Jak poradzić sobie z okresowym spadkiem chęci do jazdy ?

2021-12-02

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Jak pokonać lęk po upadku z konia ?

Jazda konna wiąże się z ryzykiem upadku - chyba nie ma jeźdźca, który nie spadłby z konia chociażby raz. Takie wypadki zdarzają się nawet najlepszym, dlatego warto przygotować się na tą ewentualność i poradzić sobie z lękiem.

2021-08-25

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Jak prowadzić końskie profile w internecie ?

W obecnych czasach internet stał się tak powszechnym narzędziem pracy, że nie dziwi już zawód influencera, blogera czy vlogera - social media są ogromną potęgą medialną i dają możliwość prowadzenia własnego biznesu w sieci. Podpowiemy dzisiaj jak skutecznie prowadzić bloga lub fanpage!

2021-08-10

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Nie robię postępów!

Brak postępów i progresu w jeździe konnej potrafi być zniechęcający do wysiłku i starania się, aby osiągnąć swój cel - dla wielu adeptów jeździectwa będzie to np. egzamin na odznakę jeździecką. Warto zastanowić się, dlaczego coś nam nie wychodzi!

2021-04-19

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Czy atmosfera w stajni ma znaczenie ?

Stajnia to miejsce, gdzie jeźdźcy uczęszczają na zajęcia jazdy konnej - obcowanie ze zwierzakiem często wiąże się z dużymi emocjami, dlatego ważna jest atmosfera oraz zachowanie pozostałych osób znajdujących się na terenie ośrodka.

2020-09-01

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Czy waga jeźdźca ma znaczenie ?

Jeździectwo to w dużym stopniu jazda wierzchem, zaprzęgi zdobyły mniejszą popularność w naszym kraju. Jazda konna polega na noszeniu jeźdźca przez konia, dlatego waga i sylwetka ma duży wpływ na jakość całego ruchu.

2020-08-08

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Jak zostać ambasadorem marki ?

W dzisiejszych czasach wiele firm produkujących sprzęt jeździeckich poszukuje osób do promocji swoich produktów w social media - Facebook, Instagram, Youtube. Ta współpraca przynosi korzyści zarówno ambasadorom jak samym markom dzięki szerokiej promocji na kanałach społecznościowych i na zawodach.

2020-05-31

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Jak pokonać strach ?

Jeździectwo to sport, który może przerażać - opieka nad zwierzęciem, które waży kilkaset kilogramów często wzbudza lęk i szacunek wśród laików. Czasem nawet jeźdźcy zmagają się ze strachem, który jest najbardziej pierwotną emocją pozwalającą na przetrwanie.

2020-04-09

Czytaj » 0

Lifestyle

Emocje w jeździectwie - jak sobie z nimi radzić ?

Jeździectwo, jak każdy sport, dostarcza wiele emocji - treningi, zawody, a nawet codzienny pobyt w stajni potrafi wywołać smutek, radość, szczęście, przygnębienie czy nawet złość. Dzięki interakcji z drugim żywym organizmem, człowiek uczy się kontroli własnych reakcji i emocji, ponieważ to właśnie gwarantuje owocną współpracę.

2020-01-30

Czytaj » 0