12,838 pytań - 16,873 odpowiedzi - 933 komentarzy

Lifestyle: Jak zostać ambasadorem marki ?

Data publikacji: 2020-05-31

 

Social media odgrywają niezwykle istotną rolę w budowaniu wizerunku firmy, to także potężne narzędzie marketingowe - aktualnie praktycznie każda firma ma swoją stronę bądź profil w internecie w popularnych mediach. Konkurencja na rynku jest ogromna, więc producenci walczą o klientów, promując swoje wybory w rozmaity sposób; popularne narzędzie to własnie zaangażowanie ambasadorów, którzy zostają wyposażeni w produkty danej marki (oczywiście dostają je bezpłatnie do własnego użytku). W zamian za to, promują markę pisząc posty dotyczące cech i zalet takiego ekwipunku, zachęcając do zakupu i zazwyczaj proponując unikatowe kody rabatowe. Dodatkowo ambasadorzy są żywą reklamą firmy np. na zawodach czy pokazach jeździeckich, posiadając chociażby czaprak z wyhaftowanym logiem.

Wielu topowych zawodników współpracuje z renomowanymi firmami jeździeckimi na zasadzie sponsoringu i specjalnie konstruowanych umów, ale często wystarczy po prostu prowadzić profesjonalny i popularny fanpage na Facebook'u bądź atrakcyjny profil na Instagramie aby zainteresować swoją osobą mniej znane marki, działające lokalnie.

Jeśli interesuje Was rola ambasadora marki jeździeckiej, to przede wszystkim należy zadbać o swoje profile w social media:

  • przejrzysty wygląd
  • regularne posty o ciekawej tematyce, różnorodność form przekazu (zdjęcia, krótkie filmy, kolaże)
  • pomysł na siebie i swoją promocję: nie wystarczą zwykłe zdjęcia z jazdy, warto zastanowić się nad oryginalnym przedstawieniem własnej osoby lub konia
  • ciągła interakcja z komentującymi, reakcja na posty osób i firm z branży - niezwykle ważna jest ciągła aktywność w kanałach społecznościowych

Warto się zastanowić, co nas może wyróżniać wśród innych jeźdźców: wyniki sportowe? Oryginalnie umaszczony koń ? Kuc, który chętnie wykonuje sztuczki? Jazda bez ogłowia ? A może odpowiedni dobór profesjonalnych zdjęć w zbliżonej tematyce? 

Popularność w SM buduje się długofalowo, optymalnie należy zgromadzić co najmniej kilka tysięcy obserwatorów aby firmy jeździeckie rozważyły naszą kandydaturę do ambasadorstwa. Warto obserwować rynek i regularnie kontaktować się z interesującymi markami, które dopiero rozpoczynają działalność i zależy im na promocji (kampanie reklamowe w mediach to ogromny wydatek, na które małe firmy nie mogą sobie pozwolić) - większa szansa jest na otrzymanie czapraka czy smaru do kopyt niż na siodło renomowanego producenta, który posiada własną stawkę zawodników światowej ligi.

comments powered by Disqus
Lifestyle

Lifestyle: Czy atmosfera w stajni ma znaczenie ?

Stajnia to miejsce, gdzie jeźdźcy uczęszczają na zajęcia jazdy konnej - obcowanie ze zwierzakiem często wiąże się z dużymi emocjami, dlatego ważna jest atmosfera oraz zachowanie pozostałych osób znajdujących się na terenie ośrodka.

2020-09-01

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Czy waga jeźdźca ma znaczenie ?

Jeździectwo to w dużym stopniu jazda wierzchem, zaprzęgi zdobyły mniejszą popularność w naszym kraju. Jazda konna polega na noszeniu jeźdźca przez konia, dlatego waga i sylwetka ma duży wpływ na jakość całego ruchu.

2020-08-08

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Jak pokonać strach ?

Jeździectwo to sport, który może przerażać - opieka nad zwierzęciem, które waży kilkaset kilogramów często wzbudza lęk i szacunek wśród laików. Czasem nawet jeźdźcy zmagają się ze strachem, który jest najbardziej pierwotną emocją pozwalającą na przetrwanie.

2020-04-09

Czytaj » 0

Lifestyle

Emocje w jeździectwie - jak sobie z nimi radzić ?

Jeździectwo, jak każdy sport, dostarcza wiele emocji - treningi, zawody, a nawet codzienny pobyt w stajni potrafi wywołać smutek, radość, szczęście, przygnębienie czy nawet złość. Dzięki interakcji z drugim żywym organizmem, człowiek uczy się kontroli własnych reakcji i emocji, ponieważ to właśnie gwarantuje owocną współpracę.

2020-01-30

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Prezenty dla miłośników koni

Święta za pasem, to ostatni dzwonek żeby zakupić prezenty; przygotowaliśmy listę ciekawych pomysłów dla każdego miłośnika koni i jeździectwa - warto wykorzystać!

2019-12-22

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Hubertus

Październik i listopad to prawdziwe świąteczne miesiące w jeździectwie - to czas tradycyjnych gonitw za lisem, zwanych hubertusami (oficjalnie to święto jeźdźców, myśliwych i leśników). Tradycja tych uroczystości ma swoje korzenie w XV wieku, kiedy organizowano wielkie polowania na lisy.

2019-11-07

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako saddlefitter

Kolejnym zawodem związanym z końmi i jeździectwem jest stosunkowo nowy zawód: saddle fitter, czyli pasowacz siodeł. Rosnąca świadomość właścicieli koni dotycząca prawidłowego wyboru sprzętu sprawa, że coraz więcej osób interesuje profesjonalnym doborem siodeł.

2019-10-21

Czytaj » 0

Lifestyle

Nie daj się infekcjom!

Jesień to czas wzmożonych infekcji na tle wirusowym - podwyższona temperatura ciała, drapanie w gardle czy katar to wręcz powszechne objawy. Podpowiemy Wam jak ochronić swój organizm przed atakiem wirusów powodujących przeziębienia! Złota polska jesień to idealny czas na zwiedzanie okolicy wierzchem!

2019-09-27

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako kowal

Niezbędnym elementem opieki nad praktycznie każdym koniem są regularne wizyty kowala, przede wszystkim w celu usunięcia nadmiernie przerośniętego rogu (nie wszystkie zwierzaki wymagają kucia). To pewny zawód, ale wymagający przede wszystkim siły i cierpliwości.

2019-09-18

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Czy warto iść na studia związane z jeździectwem?

Matury i egzaminy zawodowe minęły, wyniki macie ze sobą, więc pewnie wielu miłośników jeździectwa zastanawia się nad wyborem dalszej drogi kształcenia. Podpowiemy Wam, czy warto zdecydować się na kierunki studiów związane właśnie z końmi!

2019-07-05

Czytaj » 0