12,978 pytań - 31,628 odpowiedzi - 981 komentarzy

Lifestyle: Jak zostać ambasadorem marki ?

Data publikacji: 2020-05-31

 

Social media odgrywają niezwykle istotną rolę w budowaniu wizerunku firmy, to także potężne narzędzie marketingowe - aktualnie praktycznie każda firma ma swoją stronę bądź profil w internecie w popularnych mediach. Konkurencja na rynku jest ogromna, więc producenci walczą o klientów, promując swoje wybory w rozmaity sposób; popularne narzędzie to własnie zaangażowanie ambasadorów, którzy zostają wyposażeni w produkty danej marki (oczywiście dostają je bezpłatnie do własnego użytku). W zamian za to, promują markę pisząc posty dotyczące cech i zalet takiego ekwipunku, zachęcając do zakupu i zazwyczaj proponując unikatowe kody rabatowe. Dodatkowo ambasadorzy są żywą reklamą firmy np. na zawodach czy pokazach jeździeckich, posiadając chociażby czaprak z wyhaftowanym logiem.

Wielu topowych zawodników współpracuje z renomowanymi firmami jeździeckimi na zasadzie sponsoringu i specjalnie konstruowanych umów, ale często wystarczy po prostu prowadzić profesjonalny i popularny fanpage na Facebook'u bądź atrakcyjny profil na Instagramie aby zainteresować swoją osobą mniej znane marki, działające lokalnie.

Jeśli interesuje Was rola ambasadora marki jeździeckiej, to przede wszystkim należy zadbać o swoje profile w social media:

  • przejrzysty wygląd
  • regularne posty o ciekawej tematyce, różnorodność form przekazu (zdjęcia, krótkie filmy, kolaże)
  • pomysł na siebie i swoją promocję: nie wystarczą zwykłe zdjęcia z jazdy, warto zastanowić się nad oryginalnym przedstawieniem własnej osoby lub konia
  • ciągła interakcja z komentującymi, reakcja na posty osób i firm z branży - niezwykle ważna jest ciągła aktywność w kanałach społecznościowych

Warto się zastanowić, co nas może wyróżniać wśród innych jeźdźców: wyniki sportowe? Oryginalnie umaszczony koń ? Kuc, który chętnie wykonuje sztuczki? Jazda bez ogłowia ? A może odpowiedni dobór profesjonalnych zdjęć w zbliżonej tematyce? 

Popularność w SM buduje się długofalowo, optymalnie należy zgromadzić co najmniej kilka tysięcy obserwatorów aby firmy jeździeckie rozważyły naszą kandydaturę do ambasadorstwa. Warto obserwować rynek i regularnie kontaktować się z interesującymi markami, które dopiero rozpoczynają działalność i zależy im na promocji (kampanie reklamowe w mediach to ogromny wydatek, na które małe firmy nie mogą sobie pozwolić) - większa szansa jest na otrzymanie czapraka czy smaru do kopyt niż na siodło renomowanego producenta, który posiada własną stawkę zawodników światowej ligi.

comments powered by Disqus
Lifestyle

Lifestyle: Jak pogodzić jazdę konną z obowiązkami szkolnymi ?

Pasja jeździecka młodych adeptów jest na tyle silna, że wiele dzieci i nastolatków ma trudności z pogodzeniem chęci spędzenia czasu w stajni z nauką; oczywiście ostateczne zdanie mają rodzice, ale podpowiemy dzisiaj jak dobrze zorganizować swój czas!

2022-07-12

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Jak walczyć z demotywacją i spadkiem chęci?

Ponura aura, niskie temperatury i krótki dzień powodują zniechęcenie u wielu jeźdźców, nawet tych najbardziej zmotywowanych do pracy z koniem. Jak poradzić sobie z okresowym spadkiem chęci do jazdy ?

2021-12-02

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Jak pokonać lęk po upadku z konia ?

Jazda konna wiąże się z ryzykiem upadku - chyba nie ma jeźdźca, który nie spadłby z konia chociażby raz. Takie wypadki zdarzają się nawet najlepszym, dlatego warto przygotować się na tą ewentualność i poradzić sobie z lękiem.

2021-08-25

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Jak prowadzić końskie profile w internecie ?

W obecnych czasach internet stał się tak powszechnym narzędziem pracy, że nie dziwi już zawód influencera, blogera czy vlogera - social media są ogromną potęgą medialną i dają możliwość prowadzenia własnego biznesu w sieci. Podpowiemy dzisiaj jak skutecznie prowadzić bloga lub fanpage!

2021-08-10

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Nie robię postępów!

Brak postępów i progresu w jeździe konnej potrafi być zniechęcający do wysiłku i starania się, aby osiągnąć swój cel - dla wielu adeptów jeździectwa będzie to np. egzamin na odznakę jeździecką. Warto zastanowić się, dlaczego coś nam nie wychodzi!

2021-04-19

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Pomysły na świąteczne prezenty dla koniarza

Święta to doskonały czas na obdarowanie bliskiej osoby wymarzonymi prezentami; w przypadku miłośnika koni i jeździectwa mamy ogromne pole do popisu, każdy znajdzie coś dla siebie!

2020-12-25

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Czy atmosfera w stajni ma znaczenie ?

Stajnia to miejsce, gdzie jeźdźcy uczęszczają na zajęcia jazdy konnej - obcowanie ze zwierzakiem często wiąże się z dużymi emocjami, dlatego ważna jest atmosfera oraz zachowanie pozostałych osób znajdujących się na terenie ośrodka.

2020-09-01

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Czy waga jeźdźca ma znaczenie ?

Jeździectwo to w dużym stopniu jazda wierzchem, zaprzęgi zdobyły mniejszą popularność w naszym kraju. Jazda konna polega na noszeniu jeźdźca przez konia, dlatego waga i sylwetka ma duży wpływ na jakość całego ruchu.

2020-08-08

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Jak pokonać strach ?

Jeździectwo to sport, który może przerażać - opieka nad zwierzęciem, które waży kilkaset kilogramów często wzbudza lęk i szacunek wśród laików. Czasem nawet jeźdźcy zmagają się ze strachem, który jest najbardziej pierwotną emocją pozwalającą na przetrwanie.

2020-04-09

Czytaj » 0

Lifestyle

Emocje w jeździectwie - jak sobie z nimi radzić ?

Jeździectwo, jak każdy sport, dostarcza wiele emocji - treningi, zawody, a nawet codzienny pobyt w stajni potrafi wywołać smutek, radość, szczęście, przygnębienie czy nawet złość. Dzięki interakcji z drugim żywym organizmem, człowiek uczy się kontroli własnych reakcji i emocji, ponieważ to właśnie gwarantuje owocną współpracę.

2020-01-30

Czytaj » 0