12,821 pytań - 15,228 odpowiedzi - 927 komentarzy

Żywienie: Algi morskie

Data publikacji: 2019-08-24

 

Algi morskie pojawiły się w ofercie producentów paszowych stosunkowo niedawno, ale już zdążyły zdobyć popularność wśród właścicieli koni jako wszechstronny i ceniony dodatek. To nic innego jak wysuszone i sproszkowane algi, czyli po prostu wodorosty morskie :) Mimo specyficznego substratu, algi są smaczne i są chętnie spożywane nawet przed wybredne konie.

Ich główną i szczególną zaletą jest wysoka zawartość jodu, który jest niezwykle istotnym pierwiastkiem w procesie prawidłowego wzrostu i rozwoju młodych koni; odpowiada za prawidłową pracę tarczycy i stymuluje procesy rozrodcze, jego niedobór może prowadzić do problemów z tarczycą oraz płodnością.

Dodatkowo algi morskie zawierają szereg minerałów i witamin, są bogate w włókno przez co poprawiają perystaltykę jelit - są dobrze tolerowane nawet przez konie posiadające wrzody (pamiętajcie jednak, że takie zwierzaki wymagają specjanego traktowania i wprowadzanie każdego dodatku paszowego powinno być konsultowane z weterynarzem prowadzącym!). Algi są dobrze przyswajalne i lekkostrawne, to dobry ogólny i uniwersalny suplement witaminowy.

Wielu właścicieli chwali algi za pozytywny wpływ na sierść i kopyta, poprawiają także wygląd skóry; nadają się dla każdego zwierzaka, niezależnie od wieku i formy - idealnie sprawdzają przy odkarmianiu koni będących w złej kondycji z powodu choroby czy nieodpowiedniego traktowania.

Algi morskie są wydajne, średnia dawka to ok. 25-40g na każde 500kg masy konia; ich kolejną zaletą jest cena, ponieważ cena 2kg opakowania nie przekracza 100zł. Tym samym, jedno pudełko tego produktu starcza na kilka miesięcy regularnego stosowania! 

comments powered by Disqus
Żywienie

Żywienie: Dodatki paszowe dla klaczy

Właściciele klaczy często borykają się ze zmiennymi humorami swoich wierzchowców, co ma ścisły związek z wahaniami poziomu hormonów u klaczy. Na szczęście istnieje kilka pomysłów, które poprawią komfort zarówno ludziom jak i zwierzakom.

2020-03-13

Czytaj » 0

Żywienie

Żywienie: Najlepsze zioła dla koni

Zioła to cenne dodatki żywieniowe, które z powodzeniem możemy stosować na wiele dolegliwości: zarówno u nas samych, jak i u naszych czworonogów. W trakcie kuracji ziołami warto pamiętać o konieczności regularnego i długotrwałego stosowania oraz o znajomości zastosowań poszczególnych roślin.

2020-02-14

Czytaj » 0

Żywienie

Żywienie: Żywienie konia z wrzodami

W dzisiejszych czasach utrzymanie koni znacznie odbiera od ich naturalnych uwarunkowań - nieograniczony ruch swobodny oraz ciągłe pobieranie pokarmu roślinnego (konie poza trawą lubią też ogryzać drzewa i krzewy). Niestety ma to przełożenie na coraz więcej przypadków choroby wrzodowej, która staje się wręcz powszechną dolegliwością.

2020-01-12

Czytaj » 0

Żywienie

Żywienie: Suplementy wspomagające układ krwionośny

Sprawny układ krwionośny to podstawa egzystencji każdego żywego organizmu; w trakcie wysiłku fizycznego szczególnie istotne jest wydajna praca serca, które pompuje krew do wszystkich tkanek. Dzięki optymalnej pracy układu krwionośnego, jesteśmy w stanie dłużej znosić ciężkie treningi - a nasze konie są przecież prawdziwymi sportowcami!

2019-12-10

Czytaj » 0

Żywienie

Żywienie: Witaminy dla młodych koni

Każdy młody organizm, który dynamicznie przechodzi proces wzrostu i rozwoju, powinien otrzymywać w pożywieniu odpowiednią dawkę witamin i minerałów - to niezwykle kluczowy okres, mający wpływ na całe dalsze życie! Podpowiemy Wam dzisiaj, jakie witaminy są najlepsze dla młodych koni.

2019-11-13

Czytaj » 0

Żywienie

Żywienie: Suplementy wspierające układ ruchu

Układ kostny i mięśniowy są podstawą egzystencji każdego żywego organizmu; konie z racji obciążeń, jakim są poddawane, potrzebują szczególnej troski przede wszystkim o stawy. Bardzo dużą rolę odgrywa tutaj profilaktyka, czyli rozsądny i zrównoważony trening, ale warto stosować suplementy, które wspomogą pracę układu ruchu.

2019-09-30

Czytaj » 0

Żywienie

Żywienie: Suplementy wspomagające układ oddechowy

Na rynku suplementów przeznaczonych dla koni znajdziemy wiele środków, które wspomagają prawidłowy rozwój i funkcjonowanie organizmu - ważne jest, aby pamiętać, że suplementy nie są lekarstwami i nie wyleczą poważnych schorzeń!

2019-06-25

Czytaj » 0

Żywienie

Żywienie: Suplementy wspomagajace rozbudowę mięśni

Konie sportowe, poddawane dużym obciążeniom treningowym, często potrzebują dodatków paszowych, które dostarczają potrzebnej energii oraz stymulują rozwój muskulatury. Są to bezpieczne i powszechnie stosowane środki, które zdecydowanie pomagają zwierzakom w codziennej pracy.

2019-04-29

Czytaj » 0

Żywienie

Żywienie: Lizawki

W boksach wszystkich koni powinny się znajdować lizawki - to niezbędne źródło sodu i potasu, które są istotne w prawidłowym funkcjonowaniu każdego żywego organizmu. W ofercie sklepów jeździeckich znajdziemy wiele produktów, które różnią się zarówno kształtem, jak i składem czy smakiem - podpowiemy Wam dzisiaj, jak wybrać najlepszą lizawke!

2019-03-05

Czytaj » 0

Żywienie

Żywienie: Pojenie koni

Woda jest elementem niezbędnym do przeżycia każdego żywego organizmu - nie bez powodu mówi się, że bez wody nie ma życia. Dzisiaj przybliżymy Wam podstawowe informacje dotyczące nawodnienia koni, poznanie wymagań naszych zwierzaków jest podstawową wiedzą każdego miłośnika jeździectwa!

2019-01-28

Czytaj » 0