12,811 pytań - 14,491 odpowiedzi - 827 komentarzy

Sprzęt: Interkom

Data publikacji: 2019-06-03

 

Interkomy możecie znać z filmów kryminalnych czy szpiegowskich, gdzie często główny bohater ma malutką słuchawkę w uchu (lub w uszach) i dostaje polecenia do wykonania; dokładnie tak samo działa to w przypadku interkomów używanych sporcie. Tradycyjny zestaw słuchawkowy składa się z nadajnika i odbiornika, który posiadamy my jako jeźdźcy; słuchawkę zawsze warto sobie zaczepić o paski przy kasku, co poprawi jej położenie i dobrą stabilizację. Odbiornik jest przywierdzony do naszych bryczesów za pomocą klipsa; całość jest tak skonstruowana, aby nie krępowała ruchów i pozostawiała swobodę działania.

Nasz szkoleniowec posiada nadajnik, który ma wygląd większego telefonu bez wyświetlacza, do którego wydaje polecenia; w nowszych wersjach występuje malutki odbiornik i mikrofon, który jest przytwierdzany do koszulki.

Taka opcja występuje w nowszych i bardziej zaawansowanych zestawach, jej zaletą jest przede wszystkim wygoda i małe gabaryty.

Plusem interkomów jest przede wszystkim czytelna komunikacja - dźwięk trafia bezpośrednio do naszego ucha, więc niezależnie od warunków atmosferycznych czy liczby osób trenujących, możemy odbyć pełnowartościową lekcję.

Zestawy są wręcz niezbędne na rozprężalniach, gdzie często jednocześnie rozgrzewa się kilkanaście par i conajmniej kilkoro trenerów, którzy przygotowują swoich zawodników do przejazdu; chaos informacyjny praktycznie uniemożliwe spokojne i normalne poprowadzenie rozprężenia. Interkomy rewelacyjnie sprawdzą się podczas treningu na krosie, gdzie z uwagi na dużą przestrzeń i wysokie tempo bardzo trudno jest usłyszeć i zrozumieć polecenia naszego szkoleniowca.

Obecnie w sprzedaży znajdują się zestawy. które pozwalają na komunikację nawet z sześcioma jeźdźcami jednocześnie, co jest nieocenioną zaletą w szkółkach i klubach jazdy konnej. Kilkugodzinne prowadzenie jazd przez instruktorów często kończy sie nadwyrężeniem gardła, chrypką a nawet chorobą w przypadku brzydkiej pogody - użycie interkomu zdecydowanie poprawia komfort jazd! 

comments powered by Disqus
Sprzęt

Sprzęt: Gogue

Na rynku produktów jeździeckich istnieje wiele wodzy pomocniczych, które mają za zadanie wzmocnienie efektów lonżowania lub jazdy wierzchem. Znajdziemy w nich produkty zależne i niezależne od ręki, do których zalicza się właśnie gogue.

2019-10-12

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Maski na chrapy

Wiele koni posiada na tyle wrażliwą skórę na chrapach, ze podczas pobytu na pastwisku potrzebują dodatkowej ochrony przed owadami tej delikatnej części ciała. Z pomocą przychodzą maski na chrapy, które są wybawieniem dla wielu wrażliwych zwierzaków.Wiele koni posiada na tyle wrażliwą skórę na chrapach, ze podczas pobytu na pastwisku potrzebują dodatkowej ochrony przed owadami tej delikatnej części ciała. Z pomocą przychodzą maski na chrapy, które są wybawieniem dla wielu wrażliwych zwierzaków.

2019-09-15

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: System Pessoa

Lonżowanie koni odgrywa istotną rolę w prawidłowym rozwoju muskulatury zwierzaka - to cenne narzędzie treningowe, które nie powinno być pomijane, niezależnie od stopnia zaawansowania konia. System Pessoa jest jednym z najbardziej wszechstronnych rozwiązań, stosowanych w lonżowaniu.

2019-08-15

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Jak usunąć pleśń?

Ogromna większość elementów rzędu jeździeckiego jest produkowana ze skóry naturalnej, która wymaga właściwego traktowania i konserwacji; niestety zdarza się, że ogłowie czy siodło jest przechowywane w nieodpowiednich warunków, przez co pojawia się na nich pleśń.

2019-07-23

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Kolec

Specyficznym rodzajem elementu rzędu jeździeckiego jest kolec, dobrze znany przede wszystkim właścicielom temperamentnych ogierów - warto zapoznać się z tym przydatnym narzędziem.

2019-05-05

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Kaganiec dla konia

Kaganiec jest popularnym produktem wśród właścicieli koni, zapewniającym bezpieczeństwo dla właściciela czy innych psów; pewnie niewielu miłośników jeździectwa spotkało się z takim elementem wśród koni!

2019-03-11

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Ogłowie micklem

Na rynku jeździeckim co jakiś czas pojawiają się nowinki technologiczne, które mają za zadanie ułatwić pracę z końmi oraz poprawić jej komfort, zarówno w naszych jak i końskim kontekście. Jednym z takich ciekawych rozwiązań jest ogłowie typu micklem, od niedawna dopuszczone na oficjalnych zawodach jeździeckich.

2019-01-05

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Wielokrążek

Jednym z bardziej znanych wędzideł, używanych przede wszystkim przez jeźdźców skokowych, jest wielokrążek - jedno z kilku wędzideł działających na zasadzie dźwigni, przez co będące dość ostrym narzędziem treningowym.

2018-12-15

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Hacele

W ostatnich dniach spadł pierwszy śnieg tej zimy, więc warto przygotować się do wyjazdów w teren. Kwestią priorytetową jest bezpieczeństwo nasze oraz konia, z uwagi na śliską nawierzchnię należy kłaść szczególną uwagę na przyczepność do podłoża w przypadku okutych koni.

2018-12-09

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Kawecan

Jednym z bardziej wartościowych, a niedocenianych narzędzi treningowych w pracy z końmi jest kawecan - świetny element wyposażenia jeździeckiego, niezastąpiony w trakcie lonżowania. Czy wiecie czym jest kawecan ?

2018-10-13

Czytaj » 0