12,825 pytań - 15,490 odpowiedzi - 932 komentarzy

Sprzęt: Interkom

Data publikacji: 2019-06-03

 

Interkomy możecie znać z filmów kryminalnych czy szpiegowskich, gdzie często główny bohater ma malutką słuchawkę w uchu (lub w uszach) i dostaje polecenia do wykonania; dokładnie tak samo działa to w przypadku interkomów używanych sporcie. Tradycyjny zestaw słuchawkowy składa się z nadajnika i odbiornika, który posiadamy my jako jeźdźcy; słuchawkę zawsze warto sobie zaczepić o paski przy kasku, co poprawi jej położenie i dobrą stabilizację. Odbiornik jest przywierdzony do naszych bryczesów za pomocą klipsa; całość jest tak skonstruowana, aby nie krępowała ruchów i pozostawiała swobodę działania.

Nasz szkoleniowec posiada nadajnik, który ma wygląd większego telefonu bez wyświetlacza, do którego wydaje polecenia; w nowszych wersjach występuje malutki odbiornik i mikrofon, który jest przytwierdzany do koszulki.

Taka opcja występuje w nowszych i bardziej zaawansowanych zestawach, jej zaletą jest przede wszystkim wygoda i małe gabaryty.

Plusem interkomów jest przede wszystkim czytelna komunikacja - dźwięk trafia bezpośrednio do naszego ucha, więc niezależnie od warunków atmosferycznych czy liczby osób trenujących, możemy odbyć pełnowartościową lekcję.

Zestawy są wręcz niezbędne na rozprężalniach, gdzie często jednocześnie rozgrzewa się kilkanaście par i conajmniej kilkoro trenerów, którzy przygotowują swoich zawodników do przejazdu; chaos informacyjny praktycznie uniemożliwe spokojne i normalne poprowadzenie rozprężenia. Interkomy rewelacyjnie sprawdzą się podczas treningu na krosie, gdzie z uwagi na dużą przestrzeń i wysokie tempo bardzo trudno jest usłyszeć i zrozumieć polecenia naszego szkoleniowca.

Obecnie w sprzedaży znajdują się zestawy. które pozwalają na komunikację nawet z sześcioma jeźdźcami jednocześnie, co jest nieocenioną zaletą w szkółkach i klubach jazdy konnej. Kilkugodzinne prowadzenie jazd przez instruktorów często kończy sie nadwyrężeniem gardła, chrypką a nawet chorobą w przypadku brzydkiej pogody - użycie interkomu zdecydowanie poprawia komfort jazd! 

comments powered by Disqus
Sprzęt

Sprzęt: Wędzidło skórzane

Obecny rynek sprzętu jeździeckiego oferuje szereg rozmaitych rozwiązań i propozycji, dzięki czemu jeźdźcy mają szeroki wybór różnych akcesorii. Rodzaj wędzidła to kluczowa kwestia, dlatego warto wypróbować kilka ciekawych produktów jak chociaż wędzidło skórzane.

2020-05-22

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Wędzidło Kimberwick

Na rynku sprzętu jeździeckiego znajdziemy ogromny wybór wędzideł, z których kilka działa na zasadzie dźwigni - to silne kiełzna, które powinny być używane tylko przez zaawansowanych i doświadczonych jeźdźców o dużej wiedzy. Jednym z takich produktów jest wędzidło typu Kimberwick.

2020-04-18

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Popręg asymetryczny

Producenci sprzętu jeździeckiego prześcigają się w nowinkach, które mają za zadanie podnieść komfort życia naszemu czworonożnemu przyjacielowi. W porozumieniu z weterynarzami i zoofizjoterapeutami są opracowywane nowe koncepcje popularnych produktów jak popręg, który możemy kupić w wersji asymetrycznej.

2020-03-22

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Dutka

Każdy koń powinien zachowywać się spokojnie w trakcie badań weterynaryjnych czy podczas wizyty kowala; już źrebaki warto przyzwyczajać do dotyku po całym ciele, także do podnoszenia nóg. Zachodzą czasem jednak nieprzewidziane sytuacje, które wymagają zdecydowanej interwencji i tu przydaje się dutka.

2020-01-09

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Podkowy klejone

Na rynku produktów jeździeckich od jakiegoś czasu istnieją innowacyjne podkowy, które są przyklejane do kopyt; dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskujemy dobrą ochronę puszki przy jednoczesnym braku ingerencji w kopyto przy pomocy podkowiaków.

2019-11-16

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Wędzidło przelotowe 'cyganka'

Wybór wędzideł jest ogromny, producenci co rusz prześcigają się w opracowaniu nowych rozwiązań; do dyspozycji mamy aktualnie szeroki zakres zwykłych i łagodnych wędzideł oraz tych o mocniejszym działaniu, do których zaliczamy 'cygankę'.

2019-11-04

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Gogue

Na rynku produktów jeździeckich istnieje wiele wodzy pomocniczych, które mają za zadanie wzmocnienie efektów lonżowania lub jazdy wierzchem. Znajdziemy w nich produkty zależne i niezależne od ręki, do których zalicza się właśnie gogue.

2019-10-12

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Maski na chrapy

Wiele koni posiada na tyle wrażliwą skórę na chrapach, ze podczas pobytu na pastwisku potrzebują dodatkowej ochrony przed owadami tej delikatnej części ciała. Z pomocą przychodzą maski na chrapy, które są wybawieniem dla wielu wrażliwych zwierzaków.Wiele koni posiada na tyle wrażliwą skórę na chrapach, ze podczas pobytu na pastwisku potrzebują dodatkowej ochrony przed owadami tej delikatnej części ciała. Z pomocą przychodzą maski na chrapy, które są wybawieniem dla wielu wrażliwych zwierzaków.

2019-09-15

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: System Pessoa

Lonżowanie koni odgrywa istotną rolę w prawidłowym rozwoju muskulatury zwierzaka - to cenne narzędzie treningowe, które nie powinno być pomijane, niezależnie od stopnia zaawansowania konia. System Pessoa jest jednym z najbardziej wszechstronnych rozwiązań, stosowanych w lonżowaniu.

2019-08-15

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Jak usunąć pleśń?

Ogromna większość elementów rzędu jeździeckiego jest produkowana ze skóry naturalnej, która wymaga właściwego traktowania i konserwacji; niestety zdarza się, że ogłowie czy siodło jest przechowywane w nieodpowiednich warunków, przez co pojawia się na nich pleśń.

2019-07-23

Czytaj » 0