Interkomy możecie znać z filmów kryminalnych czy szpiegowskich, gdzie często główny bohater ma malutką słuchawkę w uchu (lub w uszach) i dostaje polecenia do wykonania; dokładnie tak samo działa to w przypadku interkomów używanych sporcie. Tradycyjny zestaw słuchawkowy składa się z nadajnika i odbiornika, który posiadamy my jako jeźdźcy; słuchawkę zawsze warto sobie zaczepić o paski przy kasku, co poprawi jej położenie i dobrą stabilizację. Odbiornik jest przywierdzony do naszych bryczesów za pomocą klipsa; całość jest tak skonstruowana, aby nie krępowała ruchów i pozostawiała swobodę działania.
Nasz szkoleniowec posiada nadajnik, który ma wygląd większego telefonu bez wyświetlacza, do którego wydaje polecenia; w nowszych wersjach występuje malutki odbiornik i mikrofon, który jest przytwierdzany do koszulki.
Taka opcja występuje w nowszych i bardziej zaawansowanych zestawach, jej zaletą jest przede wszystkim wygoda i małe gabaryty.
Plusem interkomów jest przede wszystkim czytelna komunikacja - dźwięk trafia bezpośrednio do naszego ucha, więc niezależnie od warunków atmosferycznych czy liczby osób trenujących, możemy odbyć pełnowartościową lekcję.
Zestawy są wręcz niezbędne na rozprężalniach, gdzie często jednocześnie rozgrzewa się kilkanaście par i conajmniej kilkoro trenerów, którzy przygotowują swoich zawodników do przejazdu; chaos informacyjny praktycznie uniemożliwe spokojne i normalne poprowadzenie rozprężenia. Interkomy rewelacyjnie sprawdzą się podczas treningu na krosie, gdzie z uwagi na dużą przestrzeń i wysokie tempo bardzo trudno jest usłyszeć i zrozumieć polecenia naszego szkoleniowca.
Obecnie w sprzedaży znajdują się zestawy. które pozwalają na komunikację nawet z sześcioma jeźdźcami jednocześnie, co jest nieocenioną zaletą w szkółkach i klubach jazdy konnej. Kilkugodzinne prowadzenie jazd przez instruktorów często kończy sie nadwyrężeniem gardła, chrypką a nawet chorobą w przypadku brzydkiej pogody - użycie interkomu zdecydowanie poprawia komfort jazd!
Wyjazd na zawody jest ważnym wydarzeniem w życiu każdego jeźdźca - niezależnie od rangi, konkursy jeździeckie są dobrą okazją do galowego ubioru (na zawodach oficjalnych wymagany jest określony dresscode). Podpowiemy Wam dzisiaj co wchodzi w skład odzieży konkursowej!
2022-04-29
Jazda konna należy do sportów o podwyższonym ryzyku wystąpienia wypadku, z uwagi na fakt współpracy z żywym, silnym zwierzęciem; bezpieczeństwo jeźdźca, a także każdej osoby zajmującej się końmi, jest na pierwszym miejscu - dlatego należy pamiętać o kilku zasadach dotyczących sprzętu.
2022-02-06
Derki to przydatne okrycia wierzchnie dla koni, które są produkowane w rozmaitych krojach, rozmiarach i przeznaczeniu. Zakładanie derek na czas jesienno-zimowy jest podyktowane indywidualnymi wymaganiami naszego zwierzaka; derki treningowe to przydatny element wyposażenia dla każdego jeźdźca.
2022-01-15
Podkuwanie koni jest znanym zabiegiem pielęgnacyjnym - już w średniowieczu istniał zawód kowala, który zajmował się wykuwaniem wszelakich metalowych akcesoriów. Konie wykorzystywane do walk oraz w polu lub w zaprzęgu często były podkuwane, co pomagało im w codziennej pracy; z biegiem czasu podkowy zyskały także inne funkcje.
2021-12-28
Popręg jest niezbędnym wyposażeniem każdego konia pracującego pod siodłem - bez niego niemożliwa staje się stabilizacja siodła na grzbiecie. W ofercie sklepów jeździeckich znajdziemy wiele różnych modeli popręgów, wykonanych z rozmaitych materiałów.
2021-06-19
Wiosenne i ciepłe dni zachęcają do uprawiają jeździectwa, wyjazdy w teren stają się wręcz codziennością - w ostatnim czasie często występują opady deszczu, dlatego spotykamy się z wszędobylskim błotem. Upadki mogą wiązać się ze skaleczeniem, a krew mocno brudzi wszelkie tkaniny. Jak szybko doczyścić zabrudzony ekwipunek jeździecki ?
2021-05-20
Obecnie producenci sprzętu jeździeckiego oferują nam najróżniejsze rozwiązania, które mają za zadanie poprawić naszą komunikację z wierzchowcem i zapewnić mu maksymalny komfort podczas pracy. Ciekawym pomysłem jest tandem, który łączy zalety ogłowia bezwędzidłowego z wędzidłowym.
2021-05-14