12,810 pytań - 14,383 odpowiedzi - 826 komentarzy

Sprzęt: Ogłowie micklem

Data publikacji: 2019-01-05

 

Ogłowie micklem zostało zaprojektowane przez znanego trenera i spikera zajmującego się najważniejszymi imprezami jeździeckimi - Wiliama'a Micklem'a. Bazując na najnowszych badaniach dotyczących wpływu nacisku poszczególnych cześci tradycyjnego ogłowia na wrażliwe partie głowy konia, powstał produkt anatomiczny i dostosowany do newralgicznych miejsc. 

Na końskim łbie znajdują się sploty nerwów czuciowych, które są poddawane silnemu naciskowi w trakcie użytkowania tradycyjnych ogłowi - wiele koni manifestuje ten dyskomfort poprzez machanie głową, problemy z przyjęciem wędzidła, niechęć do rozluźnienia potylicy. Często nie zdajemy sobie sprawy, że przyczyną tych problemów jest po prostu nieodpowiedni sprzęt, nawet idealnie dopasowany pod kątem rozmiaru czy długości wszystkich pasków.

Ogłowie micklem, dzięki unikalnemu profilowaniu, omija najbardziej wrażliwe punkty na łbie; pasek potyliczny jest cofnięty i szerszy, przez co lepiej rozkłada nacisk. Nachrapnik miękko otacza pysk, nie wywierając punktowego nacisku na szczęki; także kość jarzmowa nie jest w żaden sposób uciskana.

Ten produkt równomiernie rozkłada obciażenia wywołane działaniem wodzy, nie powodując jednocześnie podrażenia wrażliwych nerwów czuciowych; wiele koni świetnie reaguje na zmianę tradycyjnego ogłowia na micklem. Jeśli Wasz zwierzak niechętnie współpracuje, mając założone tradycyjne ogłowie, to warto wypróbować ciekawe rozwiązanie w postaci ogłowi anatomicznych, a jednym z nich jest właśnie micklem - pamiętajcie jednak, że nie jest to idealny wybór dla wszystkich wierzchowców. Z uwagi na wysoką cenę produktu, zachęcamy do pożyczenia micklema od znajomych jeźdźców, kilka jazd wystarczy do rozeznania czy takie ogłowie sprawdzi się w przypadku naszego zwierzaka.

comments powered by Disqus
Sprzęt

Sprzęt: System Pessoa

Lonżowanie koni odgrywa istotną rolę w prawidłowym rozwoju muskulatury zwierzaka - to cenne narzędzie treningowe, które nie powinno być pomijane, niezależnie od stopnia zaawansowania konia. System Pessoa jest jednym z najbardziej wszechstronnych rozwiązań, stosowanych w lonżowaniu.

2019-08-15

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Jak usunąć pleśń?

Ogromna większość elementów rzędu jeździeckiego jest produkowana ze skóry naturalnej, która wymaga właściwego traktowania i konserwacji; niestety zdarza się, że ogłowie czy siodło jest przechowywane w nieodpowiednich warunków, przez co pojawia się na nich pleśń.

2019-07-23

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Interkom

Znacie tę sytuację, kiedy jesteście na lekcji jazdy konnej na zatłoczonej hali lub na zewnątrz podczas wietrznej pogody i nie możecie zrozumieć poleceń instruktora z uwagi na hałas? Z pomocą przychodzi zestaw słuchawkowy. używany już przez większość topowych zawodników!

2019-06-03

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Kolec

Specyficznym rodzajem elementu rzędu jeździeckiego jest kolec, dobrze znany przede wszystkim właścicielom temperamentnych ogierów - warto zapoznać się z tym przydatnym narzędziem.

2019-05-05

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Kaganiec dla konia

Kaganiec jest popularnym produktem wśród właścicieli koni, zapewniającym bezpieczeństwo dla właściciela czy innych psów; pewnie niewielu miłośników jeździectwa spotkało się z takim elementem wśród koni!

2019-03-11

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Wielokrążek

Jednym z bardziej znanych wędzideł, używanych przede wszystkim przez jeźdźców skokowych, jest wielokrążek - jedno z kilku wędzideł działających na zasadzie dźwigni, przez co będące dość ostrym narzędziem treningowym.

2018-12-15

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Hacele

W ostatnich dniach spadł pierwszy śnieg tej zimy, więc warto przygotować się do wyjazdów w teren. Kwestią priorytetową jest bezpieczeństwo nasze oraz konia, z uwagi na śliską nawierzchnię należy kłaść szczególną uwagę na przyczepność do podłoża w przypadku okutych koni.

2018-12-09

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Kawecan

Jednym z bardziej wartościowych, a niedocenianych narzędzi treningowych w pracy z końmi jest kawecan - świetny element wyposażenia jeździeckiego, niezastąpiony w trakcie lonżowania. Czy wiecie czym jest kawecan ?

2018-10-13

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Kantar sznurkowy

Kantary są nieodłącznym elementem codziennej opieki nad koniem - bez nich ciężko sobie wyobrazić czyszczenie, siodłanie czy sprowadzanie z pastwiska, sprawdzają się także w trakcie kilkugodzinnych rajdów terenowych. Jednym z rodzajów kantarów są te wykonane z cienkiej linki, czyli kantary sznurkowe.

2018-10-01

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Wędzidła smakowe

Mnogość produktów przeznaczonych dla koni i jeźdźców nie zna wręcz granic, w każdym sklepie jeździeckim znajdziemy szeroki wybór wszelakich akcesoriów różnego przeznaczenia. Z pewnością ciekawym rozwiązaniem są wędzidła smakowe, wykonane z aromatyzowanych tworzyw sztucznych.

2018-09-01

Czytaj » 0