12,820 pytań - 14,991 odpowiedzi - 923 komentarzy

Sprzęt: Ogłowie micklem

Data publikacji: 2019-01-05

 

Ogłowie micklem zostało zaprojektowane przez znanego trenera i spikera zajmującego się najważniejszymi imprezami jeździeckimi - Wiliama'a Micklem'a. Bazując na najnowszych badaniach dotyczących wpływu nacisku poszczególnych cześci tradycyjnego ogłowia na wrażliwe partie głowy konia, powstał produkt anatomiczny i dostosowany do newralgicznych miejsc. 

Na końskim łbie znajdują się sploty nerwów czuciowych, które są poddawane silnemu naciskowi w trakcie użytkowania tradycyjnych ogłowi - wiele koni manifestuje ten dyskomfort poprzez machanie głową, problemy z przyjęciem wędzidła, niechęć do rozluźnienia potylicy. Często nie zdajemy sobie sprawy, że przyczyną tych problemów jest po prostu nieodpowiedni sprzęt, nawet idealnie dopasowany pod kątem rozmiaru czy długości wszystkich pasków.

Ogłowie micklem, dzięki unikalnemu profilowaniu, omija najbardziej wrażliwe punkty na łbie; pasek potyliczny jest cofnięty i szerszy, przez co lepiej rozkłada nacisk. Nachrapnik miękko otacza pysk, nie wywierając punktowego nacisku na szczęki; także kość jarzmowa nie jest w żaden sposób uciskana.

Ten produkt równomiernie rozkłada obciażenia wywołane działaniem wodzy, nie powodując jednocześnie podrażenia wrażliwych nerwów czuciowych; wiele koni świetnie reaguje na zmianę tradycyjnego ogłowia na micklem. Jeśli Wasz zwierzak niechętnie współpracuje, mając założone tradycyjne ogłowie, to warto wypróbować ciekawe rozwiązanie w postaci ogłowi anatomicznych, a jednym z nich jest właśnie micklem - pamiętajcie jednak, że nie jest to idealny wybór dla wszystkich wierzchowców. Z uwagi na wysoką cenę produktu, zachęcamy do pożyczenia micklema od znajomych jeźdźców, kilka jazd wystarczy do rozeznania czy takie ogłowie sprawdzi się w przypadku naszego zwierzaka.

comments powered by Disqus
Sprzęt

Sprzęt: Dutka

Każdy koń powinien zachowywać się spokojnie w trakcie badań weterynaryjnych czy podczas wizyty kowala; już źrebaki warto przyzwyczajać do dotyku po całym ciele, także do podnoszenia nóg. Zachodzą czasem jednak nieprzewidziane sytuacje, które wymagają zdecydowanej interwencji i tu przydaje się dutka.

2020-01-09

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Podkowy klejone

Na rynku produktów jeździeckich od jakiegoś czasu istnieją innowacyjne podkowy, które są przyklejane do kopyt; dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskujemy dobrą ochronę puszki przy jednoczesnym braku ingerencji w kopyto przy pomocy podkowiaków.

2019-11-16

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Wędzidło przelotowe 'cyganka'

Wybór wędzideł jest ogromny, producenci co rusz prześcigają się w opracowaniu nowych rozwiązań; do dyspozycji mamy aktualnie szeroki zakres zwykłych i łagodnych wędzideł oraz tych o mocniejszym działaniu, do których zaliczamy 'cygankę'.

2019-11-04

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Gogue

Na rynku produktów jeździeckich istnieje wiele wodzy pomocniczych, które mają za zadanie wzmocnienie efektów lonżowania lub jazdy wierzchem. Znajdziemy w nich produkty zależne i niezależne od ręki, do których zalicza się właśnie gogue.

2019-10-12

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Maski na chrapy

Wiele koni posiada na tyle wrażliwą skórę na chrapach, ze podczas pobytu na pastwisku potrzebują dodatkowej ochrony przed owadami tej delikatnej części ciała. Z pomocą przychodzą maski na chrapy, które są wybawieniem dla wielu wrażliwych zwierzaków.Wiele koni posiada na tyle wrażliwą skórę na chrapach, ze podczas pobytu na pastwisku potrzebują dodatkowej ochrony przed owadami tej delikatnej części ciała. Z pomocą przychodzą maski na chrapy, które są wybawieniem dla wielu wrażliwych zwierzaków.

2019-09-15

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: System Pessoa

Lonżowanie koni odgrywa istotną rolę w prawidłowym rozwoju muskulatury zwierzaka - to cenne narzędzie treningowe, które nie powinno być pomijane, niezależnie od stopnia zaawansowania konia. System Pessoa jest jednym z najbardziej wszechstronnych rozwiązań, stosowanych w lonżowaniu.

2019-08-15

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Jak usunąć pleśń?

Ogromna większość elementów rzędu jeździeckiego jest produkowana ze skóry naturalnej, która wymaga właściwego traktowania i konserwacji; niestety zdarza się, że ogłowie czy siodło jest przechowywane w nieodpowiednich warunków, przez co pojawia się na nich pleśń.

2019-07-23

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Interkom

Znacie tę sytuację, kiedy jesteście na lekcji jazdy konnej na zatłoczonej hali lub na zewnątrz podczas wietrznej pogody i nie możecie zrozumieć poleceń instruktora z uwagi na hałas? Z pomocą przychodzi zestaw słuchawkowy. używany już przez większość topowych zawodników!

2019-06-03

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Kolec

Specyficznym rodzajem elementu rzędu jeździeckiego jest kolec, dobrze znany przede wszystkim właścicielom temperamentnych ogierów - warto zapoznać się z tym przydatnym narzędziem.

2019-05-05

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Kaganiec dla konia

Kaganiec jest popularnym produktem wśród właścicieli koni, zapewniającym bezpieczeństwo dla właściciela czy innych psów; pewnie niewielu miłośników jeździectwa spotkało się z takim elementem wśród koni!

2019-03-11

Czytaj » 0