11,981 pytań - 14,037 odpowiedzi - 814 komentarzy

Sprzęt: Czy warto kupować używany sprzęt ?

Data publikacji: 2018-07-13

 

Zakup sprzętu używanego nie jest żadną ujmą na honorze i nie trzeba się tego wstydzić - sporo właścicieli koni regularnie przegląda ogłoszenia na forach jeździeckich i wyłapuje prawdziwe perełki. Siodła szyte na miarę to oczywiście najlepsza opcja dla konia, ale często cena jest czynnikiem zaporowym i jeźdźcy decydują się na siodła używane, później dopasowując je indywidualnie do potrzeb wierzchowca.

Sporym powodzeniem cieszą się także używane czapraki oraz całe komplety z owijkami lub ochraniaczami kilku topowych firm jeździeckich, tak naprawdę każde element sprzętu jeździeckiego możemy znaleźć do odkupienia jako używany :)

Czego nie warto kupować z drugiej ręki?

- wszelkich szczotek i produktów do czyszczenia koni. Osobiście nie kupujemy dla siebie używanych szczoteczek do zębów czy do włosów właśnie ze względów higienicznych :) i taka sama zasada dotyczy koni. Sprzęt do czyszczenia możemy skompletować już za kilkadziesiąt złotych i będzie nam dobrze służył.

- wyjątkowo tanich elementów rzędu jeździeckiego. Istnieje spore ryzyko, że są w stanie wręcz katastrofalnym i nienadającym się do użytku bądź - co niestety sie zdarza w przypadku siodeł i ogłowi znanych producentów - pochodzą z kradzieży

- otwartych pasz i suplementów. Nie zawsze sprzedający jest uczciwy, może zamieścić informację, że taki dodatek żywieniowy został otwarty dosłownie kilka dni wcześniej, a w rezultacie jest otwarty od kilku miesięcy. Taki produkt nie dość, że nie będzie spełniał naszych oczekiwań (może mieć dużo słabsze działanie), to może wręcz zaszkodzić naszemu wierzchowcowi jeśli doszło już do spleśnienia czy ogólnego zepsucia.

 

Generalnie warto kupować używany sprzęt jeździecki, ale warto zachować rozsądek i nie dać się nabrać internetowym oszustom, którzy często nie wysyłają naszych zakupów i później kontakt się urywa. Korzystajmy ze sprawdzonych źródeł, pytajmy znajomych i najbezpieczniej umawiamy się na osobisty odbiór bądź wysyłkę za pobraniem.

 

 

 

comments powered by Disqus
Sprzęt

Sprzęt: Ogłowie z podwójnym nachrapnikiem

Stosunkowo niedawno na polskim rynku produktów jeździeckich pojawiły sie ogłowia posiadające dwa nachrapniki - takie rozwiązanie może wyglądać na dość brutalne, ale w rzeczywistości jego działanie nie jest niczym odkrywczym.

2018-06-29

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Kleje do łydek

W ofercie producentów sprzętu jeździeckiego znajdziemy...kleje do łydek! Wbrew pozorom nie jest to magiczny środek, dzięki któremu będziemy siedzieć jak mistrzowie świata, ale ciekawy wspomagacz przyczepności.

2018-06-05

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Ochraniacze magnetyczne

Rynek jeździecki oferuje bardzo szeroki wybór różnych ochraniaczy stajennych, wśród których znajdziemy ochraniacze magnetyczne. Zazwyczaj ich cechą charakterystyczną jest... wysoka cena ;) Czy warto w nie zainwestować i jakie są zalety tego produktu - podpowiemy Wam już dzisiaj!

2018-05-06

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Siodło na miarę

Wielu właścicieli koni decyduje się na zakup siodła całkowicie dopasowanego do indywidualnych preferencji jeźdźca i jego wierzchowca. Oczywiście koszt takiego sprzętu będzie wyższy, ale dzięki temu zyskujemy idealnie leżące siodło!

2018-04-11

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Ogłowia anatomiczne

Ciekawą nowinką, która stosunkowo niedawno pojawiła się na polskim rynku jeździeckim, jest ogłowie anatomiczne. Taki produkt jest w pełni dopasowany do końskiej głowy, przez co jest zdecydowanie bardziej komfortowy dla naszych zwierzaków.

2018-03-06

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Wędzidło bezogłowiowe

Ciekawym produktem jest wędzidło bezogłowiowe - kiełzno całkowicie pozbawione ogłowia, składające się właściwie tylko ze skórzanego paska i pierścieni, do których dopinamy wodze. Poniżej przedstawiamy kilka interesujących informacji na temat tego rodzaju wyposażenia konia.

2018-02-09

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Munsztuk

Jednym z bardziej specjalistycznych elementów wyposażenia konia jest munsztuk - kiełzno stosowane w wysokich konkursach ujeżdżeniowych i na zaawansowanych treningach tylko przez doświadczonych jeźdźców. Poniżej przybliżamy krótką charakterystykę tego elementu oraz jest prawidłowe stosowanie.

2018-02-03

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Wodze Thiedemanna

Jednym z mniej popularnych wodzy pomocniczych niezależnych od ręki jeźdźca są wodze Thiedemanna - ciekawe narzędzie treningowe, o działaniu podobnym do czarnej wodzy. Warto dowiedzieć się kilku przydatnych informacji nt.tego patentu :)

2018-01-07

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Popręg

Popręg, jak wiemy, służy do stabilizacji siodła na grzbiecie konia - jest to pasek, który jest przymocowany z obydwu stron siodła i leży tuż za przednimi kończynami naszego zwierzaka. Na rynku znajdziemy szeroki wybór popręgów, dlatego warto znać podstawowe zalety i wady poszczególnych produktów.

2017-12-24

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Pelham

Jednym z częściej spotykanych kiełzn o mocniejszym działaniu jest pelham - dobre narzędzie treningowe, ale tylko używane przez zaawansowanych jeźdźców! Nic nie szkodzi na przeszkodzie aby się dowiedzieć, czym charakteryzuje sie to wędzidło :)

2017-12-15

Czytaj » 0