12,825 pytań - 15,558 odpowiedzi - 932 komentarzy

Sprzęt: Czy warto kupować używany sprzęt ?

Data publikacji: 2018-07-13

 

Zakup sprzętu używanego nie jest żadną ujmą na honorze i nie trzeba się tego wstydzić - sporo właścicieli koni regularnie przegląda ogłoszenia na forach jeździeckich i wyłapuje prawdziwe perełki. Siodła szyte na miarę to oczywiście najlepsza opcja dla konia, ale często cena jest czynnikiem zaporowym i jeźdźcy decydują się na siodła używane, później dopasowując je indywidualnie do potrzeb wierzchowca.

Sporym powodzeniem cieszą się także używane czapraki oraz całe komplety z owijkami lub ochraniaczami kilku topowych firm jeździeckich, tak naprawdę każde element sprzętu jeździeckiego możemy znaleźć do odkupienia jako używany :)

Czego nie warto kupować z drugiej ręki?

- wszelkich szczotek i produktów do czyszczenia koni. Osobiście nie kupujemy dla siebie używanych szczoteczek do zębów czy do włosów właśnie ze względów higienicznych :) i taka sama zasada dotyczy koni. Sprzęt do czyszczenia możemy skompletować już za kilkadziesiąt złotych i będzie nam dobrze służył.

- wyjątkowo tanich elementów rzędu jeździeckiego. Istnieje spore ryzyko, że są w stanie wręcz katastrofalnym i nienadającym się do użytku bądź - co niestety sie zdarza w przypadku siodeł i ogłowi znanych producentów - pochodzą z kradzieży

- otwartych pasz i suplementów. Nie zawsze sprzedający jest uczciwy, może zamieścić informację, że taki dodatek żywieniowy został otwarty dosłownie kilka dni wcześniej, a w rezultacie jest otwarty od kilku miesięcy. Taki produkt nie dość, że nie będzie spełniał naszych oczekiwań (może mieć dużo słabsze działanie), to może wręcz zaszkodzić naszemu wierzchowcowi jeśli doszło już do spleśnienia czy ogólnego zepsucia.

 

Generalnie warto kupować używany sprzęt jeździecki, ale warto zachować rozsądek i nie dać się nabrać internetowym oszustom, którzy często nie wysyłają naszych zakupów i później kontakt się urywa. Korzystajmy ze sprawdzonych źródeł, pytajmy znajomych i najbezpieczniej umawiamy się na osobisty odbiór bądź wysyłkę za pobraniem.

 

 

 

comments powered by Disqus
Sprzęt

Sprzęt: Wędzidło skórzane

Obecny rynek sprzętu jeździeckiego oferuje szereg rozmaitych rozwiązań i propozycji, dzięki czemu jeźdźcy mają szeroki wybór różnych akcesorii. Rodzaj wędzidła to kluczowa kwestia, dlatego warto wypróbować kilka ciekawych produktów jak chociaż wędzidło skórzane.

2020-05-22

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Wędzidło Kimberwick

Na rynku sprzętu jeździeckiego znajdziemy ogromny wybór wędzideł, z których kilka działa na zasadzie dźwigni - to silne kiełzna, które powinny być używane tylko przez zaawansowanych i doświadczonych jeźdźców o dużej wiedzy. Jednym z takich produktów jest wędzidło typu Kimberwick.

2020-04-18

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Popręg asymetryczny

Producenci sprzętu jeździeckiego prześcigają się w nowinkach, które mają za zadanie podnieść komfort życia naszemu czworonożnemu przyjacielowi. W porozumieniu z weterynarzami i zoofizjoterapeutami są opracowywane nowe koncepcje popularnych produktów jak popręg, który możemy kupić w wersji asymetrycznej.

2020-03-22

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Dutka

Każdy koń powinien zachowywać się spokojnie w trakcie badań weterynaryjnych czy podczas wizyty kowala; już źrebaki warto przyzwyczajać do dotyku po całym ciele, także do podnoszenia nóg. Zachodzą czasem jednak nieprzewidziane sytuacje, które wymagają zdecydowanej interwencji i tu przydaje się dutka.

2020-01-09

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Podkowy klejone

Na rynku produktów jeździeckich od jakiegoś czasu istnieją innowacyjne podkowy, które są przyklejane do kopyt; dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskujemy dobrą ochronę puszki przy jednoczesnym braku ingerencji w kopyto przy pomocy podkowiaków.

2019-11-16

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Wędzidło przelotowe 'cyganka'

Wybór wędzideł jest ogromny, producenci co rusz prześcigają się w opracowaniu nowych rozwiązań; do dyspozycji mamy aktualnie szeroki zakres zwykłych i łagodnych wędzideł oraz tych o mocniejszym działaniu, do których zaliczamy 'cygankę'.

2019-11-04

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Gogue

Na rynku produktów jeździeckich istnieje wiele wodzy pomocniczych, które mają za zadanie wzmocnienie efektów lonżowania lub jazdy wierzchem. Znajdziemy w nich produkty zależne i niezależne od ręki, do których zalicza się właśnie gogue.

2019-10-12

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Maski na chrapy

Wiele koni posiada na tyle wrażliwą skórę na chrapach, ze podczas pobytu na pastwisku potrzebują dodatkowej ochrony przed owadami tej delikatnej części ciała. Z pomocą przychodzą maski na chrapy, które są wybawieniem dla wielu wrażliwych zwierzaków.Wiele koni posiada na tyle wrażliwą skórę na chrapach, ze podczas pobytu na pastwisku potrzebują dodatkowej ochrony przed owadami tej delikatnej części ciała. Z pomocą przychodzą maski na chrapy, które są wybawieniem dla wielu wrażliwych zwierzaków.

2019-09-15

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: System Pessoa

Lonżowanie koni odgrywa istotną rolę w prawidłowym rozwoju muskulatury zwierzaka - to cenne narzędzie treningowe, które nie powinno być pomijane, niezależnie od stopnia zaawansowania konia. System Pessoa jest jednym z najbardziej wszechstronnych rozwiązań, stosowanych w lonżowaniu.

2019-08-15

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Jak usunąć pleśń?

Ogromna większość elementów rzędu jeździeckiego jest produkowana ze skóry naturalnej, która wymaga właściwego traktowania i konserwacji; niestety zdarza się, że ogłowie czy siodło jest przechowywane w nieodpowiednich warunków, przez co pojawia się na nich pleśń.

2019-07-23

Czytaj » 0