12,417 pytań - 14,105 odpowiedzi - 817 komentarzy

Wakacyjna praca

Data publikacji: 2018-06-26

 

Wakacje to świetny czas na nabranie pierwszego doświadczenia zawodowego, nawet jeśli miałaby to być dorywcza pomoc w trakcie obozów; własne pieniądze czy darmowe jazdy skutecznie zachęcają do zaangażowania się w swoje obowiązki. Wiele stajni właśnie w okresie letnim poszukuje pomocników z uwagi na obozy i kolonie - często nie trzeba mieć dużego doświadczenia, chęci i zapał do pracy z końmi są plusem.

Jeśli chcecie pracować przez wakacje, to w pierwszej kolejności warto popytać w większych ośrodkach jeździeckich w Waszej okolicy, które organizują obozy - zazwyczaj pracy jest naprawdę sporo, chociażby przy przygotowaniu koni dla początkujących adeptów. Przy okazji kluby potrzebują pomocy w ogólnej obsłudze stajni, czyli sprzątanie, karmienie czy wyprowadzanie koni na padoki.

Najczęściej wynagrodzenie jest wypłacane w postaci darmowych jazd, rzadko zdarza się aby taki pomocnik otrzymywał pieniądze - niemniej jednak, dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze, które i tak byłyby wydane na lekcje.

 

Na samym początku takiej współpracy trzeba koniecznie określić zakres obowiązków, ilość godzin czy dni - pamiętajcie, że praca po 12h przez 5 czy 6 dni bez przerwy jest niezgodna z prawem, nawet jeśli nie posiadacie podpisanej żadnej umowy. Podobnie z pracą ponad siły, od wywożenia obornika są stajenni, czyli dorośli i silni mężczyźni a nie nastolatki pomagające dorywczo. Niemniej jednak, warto być przygotowanym na wykonywanie niekoniecznie atrakcyjnych obowiązków jak zamiatanie stajni, ale przecież żadna praca nie hańbi ;)

Często konieczne jest dostarczenie zgody na pracę, podpisaną przez rodzica bądź obydwu rodziców - w razie wypadku zostaną oni poinformowani co sie stało, czy konieczny jest wyjazd do szpitala itp

comments powered by Disqus
Lifestyle

Dzień wolny dla konia

W treningu zarówno amatorskim jak i zawodowym kluczową rolę powinien odgrywać odpoczynek - to niezbędna faza, która często jest pomijana przez niedoświadczone osoby! Warto zaplanować wolny dzień w tygodniu dla każdego konia, który pracuje pod siodłem bądź w zaprzęgu.

2019-03-15

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako jeździec

Jednym z najbardziej wymarzonych zawodów jest z pewnością posada jeźdźca - któż z nas nie chciałby otrzymywać wynagrodzenia za jazdę konną, łącząc pracę z pasją ? Od niedawna ten zawód został uznany za oficjalny, powstały już nawet specjalne szkoły kształcące w tym kierunku; pamiętajcie, że nic nie zastąpi wielu lat doświadczenia i nabytej wiedzy!

2019-02-03

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako hodowca

Jednym z bardziej flagowych profesji w branży jeździeckiej jest zawód hodowcy, często zbytnio nadużywany przez amatorów. Pamiętajmy, że stadniny to miejsca hodowli koni, a nie ośrodki jeździeckie!

2018-06-23

Czytaj » 0

Lifestyle

Przemoc w sporcie jeździeckim

Większość osób, które mają dłuższe doświadczenie w jeździe konnej, z pewnością miało nieprzyjemność widzieć agresywne zachowania jeźdźców lub trenerów wobec koni. To przykre zjawisko, spotykane nie tylko wśród osób jeżdżących amatorsko, ale i startujących w wysokich konkursach.

2018-05-27

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako instruktor

Instruktor to jedna z ważniejszych osób w branży jeździeckiej, odpowiedzialna za prawidłowe szkolenie par jeździec-koń. Taka praca daje możliwość połączenia swojej pasji i zarabiania pieniędzy, co wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla wielu amatorów jeździectwa :)

2018-05-24

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako zoofizjoterapeuta

Zawód fizjoterapeuty jest od dawna znany, choć często niedoceniany; taka osoba pomaga w trakcie kontuzji, niweluje wszelkie spięcia mięśniowe i rozluźnia nasze ciało. Stosunkowo niedawno pojawili się fizjoterapeuci specjalizujący się w pracy ze zwierzętami, co wynika z rosnącej świadomości właścicieli zwierzaków.

2018-04-02

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako stajenny

Opieka stajenna to jedna z najważniejszych czynności w trakcie codziennej obsługi konia. Wielu z nas trzyma swoje zwierzaki w pensjonatach, gdzie płacąc odpowiednią kwotę, mamy zapewnione pełną opiekę w stajni przez stajennych. Co należy do ich obowiązków i jak zostać stajennym ?

2018-02-19

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako luzak

Wielu jeźdźców marzy o pracy, która wiązałaby się z pracą przy koniach - najłatwiejszym sposobem na realizację tego celu jest posada luzaka. Jak nim zostać, co należy do jego obowiązków i czy taka praca jest po prostu opłacalna - dowiecie się już teraz :)

2018-01-01

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Konkursy stajenne

Obóz jeździecki, kolonia, a może po prostu nudne popołudnie w stajni ? Znajdziecie tutaj kilka pomysłów na grupową rywalizację w stajni :)

2017-03-29

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Atmosfera w stajni

Jeździectwo jest dość specyficznym sportem, gdzie niestety często zdarzają się nieprzychylne komentarze, obgadywanie czy wręcz wrogie nastawienie do kogoś, kto lepiej jeździ. Dowiecie się tutaj, jak sobie nie psuć humoru takimi osobami :)

2017-02-21

Czytaj » 0