12,698 pytań - 14,265 odpowiedzi - 824 komentarzy

Wakacyjna praca

Data publikacji: 2018-06-26

 

Wakacje to świetny czas na nabranie pierwszego doświadczenia zawodowego, nawet jeśli miałaby to być dorywcza pomoc w trakcie obozów; własne pieniądze czy darmowe jazdy skutecznie zachęcają do zaangażowania się w swoje obowiązki. Wiele stajni właśnie w okresie letnim poszukuje pomocników z uwagi na obozy i kolonie - często nie trzeba mieć dużego doświadczenia, chęci i zapał do pracy z końmi są plusem.

Jeśli chcecie pracować przez wakacje, to w pierwszej kolejności warto popytać w większych ośrodkach jeździeckich w Waszej okolicy, które organizują obozy - zazwyczaj pracy jest naprawdę sporo, chociażby przy przygotowaniu koni dla początkujących adeptów. Przy okazji kluby potrzebują pomocy w ogólnej obsłudze stajni, czyli sprzątanie, karmienie czy wyprowadzanie koni na padoki.

Najczęściej wynagrodzenie jest wypłacane w postaci darmowych jazd, rzadko zdarza się aby taki pomocnik otrzymywał pieniądze - niemniej jednak, dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze, które i tak byłyby wydane na lekcje.

 

Na samym początku takiej współpracy trzeba koniecznie określić zakres obowiązków, ilość godzin czy dni - pamiętajcie, że praca po 12h przez 5 czy 6 dni bez przerwy jest niezgodna z prawem, nawet jeśli nie posiadacie podpisanej żadnej umowy. Podobnie z pracą ponad siły, od wywożenia obornika są stajenni, czyli dorośli i silni mężczyźni a nie nastolatki pomagające dorywczo. Niemniej jednak, warto być przygotowanym na wykonywanie niekoniecznie atrakcyjnych obowiązków jak zamiatanie stajni, ale przecież żadna praca nie hańbi ;)

Często konieczne jest dostarczenie zgody na pracę, podpisaną przez rodzica bądź obydwu rodziców - w razie wypadku zostaną oni poinformowani co sie stało, czy konieczny jest wyjazd do szpitala itp

comments powered by Disqus
Lifestyle

Lifestyle: Czy warto iść na studia związane z jeździectwem?

Matury i egzaminy zawodowe minęły, wyniki macie ze sobą, więc pewnie wielu miłośników jeździectwa zastanawia się nad wyborem dalszej drogi kształcenia. Podpowiemy Wam, czy warto zdecydować się na kierunki studiów związane właśnie z końmi!

2019-07-05

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Pies w stajni

Wiele koniarzy posiada psy i często marzą o wspólnych terenowych przejażdżkach w towarzystwie czworonogów; podpowiemy Wam dzisiaj, jakie są ogólne zasady bezpieczeństwa dotyczące obecności psa na terenie ośrodka jeździeckiego jak i generalnie w obecności koni!

2019-06-06

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Co jeść przed i po jeździe ?

Ważnym aspektem w trakcie uprawiania jakiegokolwiek sportu jest żywienie - dobrej jakości pożywienie dostarczy nam wszystkim składników odżywczych oraz niezbędnej energii, która przydaje się w trakcie aktywnego dnia w stajni. Dowiecie się dzisiaj co i kiedy jeść, żeby czuć się dobrze w trakcie jazdy!

2019-04-05

Czytaj » 0

Lifestyle

Dzień wolny dla konia

W treningu zarówno amatorskim jak i zawodowym kluczową rolę powinien odgrywać odpoczynek - to niezbędna faza, która często jest pomijana przez niedoświadczone osoby! Warto zaplanować wolny dzień w tygodniu dla każdego konia, który pracuje pod siodłem bądź w zaprzęgu.

2019-03-15

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako jeździec

Jednym z najbardziej wymarzonych zawodów jest z pewnością posada jeźdźca - któż z nas nie chciałby otrzymywać wynagrodzenia za jazdę konną, łącząc pracę z pasją ? Od niedawna ten zawód został uznany za oficjalny, powstały już nawet specjalne szkoły kształcące w tym kierunku; pamiętajcie, że nic nie zastąpi wielu lat doświadczenia i nabytej wiedzy!

2019-02-03

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako hodowca

Jednym z bardziej flagowych profesji w branży jeździeckiej jest zawód hodowcy, często zbytnio nadużywany przez amatorów. Pamiętajmy, że stadniny to miejsca hodowli koni, a nie ośrodki jeździeckie!

2018-06-23

Czytaj » 0

Lifestyle

Przemoc w sporcie jeździeckim

Większość osób, które mają dłuższe doświadczenie w jeździe konnej, z pewnością miało nieprzyjemność widzieć agresywne zachowania jeźdźców lub trenerów wobec koni. To przykre zjawisko, spotykane nie tylko wśród osób jeżdżących amatorsko, ale i startujących w wysokich konkursach.

2018-05-27

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako instruktor

Instruktor to jedna z ważniejszych osób w branży jeździeckiej, odpowiedzialna za prawidłowe szkolenie par jeździec-koń. Taka praca daje możliwość połączenia swojej pasji i zarabiania pieniędzy, co wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla wielu amatorów jeździectwa :)

2018-05-24

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako zoofizjoterapeuta

Zawód fizjoterapeuty jest od dawna znany, choć często niedoceniany; taka osoba pomaga w trakcie kontuzji, niweluje wszelkie spięcia mięśniowe i rozluźnia nasze ciało. Stosunkowo niedawno pojawili się fizjoterapeuci specjalizujący się w pracy ze zwierzętami, co wynika z rosnącej świadomości właścicieli zwierzaków.

2018-04-02

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako stajenny

Opieka stajenna to jedna z najważniejszych czynności w trakcie codziennej obsługi konia. Wielu z nas trzyma swoje zwierzaki w pensjonatach, gdzie płacąc odpowiednią kwotę, mamy zapewnione pełną opiekę w stajni przez stajennych. Co należy do ich obowiązków i jak zostać stajennym ?

2018-02-19

Czytaj » 0