12,809 pytań - 14,579 odpowiedzi - 828 komentarzy

Wakacyjna praca

Data publikacji: 2018-06-26

 

Wakacje to świetny czas na nabranie pierwszego doświadczenia zawodowego, nawet jeśli miałaby to być dorywcza pomoc w trakcie obozów; własne pieniądze czy darmowe jazdy skutecznie zachęcają do zaangażowania się w swoje obowiązki. Wiele stajni właśnie w okresie letnim poszukuje pomocników z uwagi na obozy i kolonie - często nie trzeba mieć dużego doświadczenia, chęci i zapał do pracy z końmi są plusem.

Jeśli chcecie pracować przez wakacje, to w pierwszej kolejności warto popytać w większych ośrodkach jeździeckich w Waszej okolicy, które organizują obozy - zazwyczaj pracy jest naprawdę sporo, chociażby przy przygotowaniu koni dla początkujących adeptów. Przy okazji kluby potrzebują pomocy w ogólnej obsłudze stajni, czyli sprzątanie, karmienie czy wyprowadzanie koni na padoki.

Najczęściej wynagrodzenie jest wypłacane w postaci darmowych jazd, rzadko zdarza się aby taki pomocnik otrzymywał pieniądze - niemniej jednak, dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze, które i tak byłyby wydane na lekcje.

 

Na samym początku takiej współpracy trzeba koniecznie określić zakres obowiązków, ilość godzin czy dni - pamiętajcie, że praca po 12h przez 5 czy 6 dni bez przerwy jest niezgodna z prawem, nawet jeśli nie posiadacie podpisanej żadnej umowy. Podobnie z pracą ponad siły, od wywożenia obornika są stajenni, czyli dorośli i silni mężczyźni a nie nastolatki pomagające dorywczo. Niemniej jednak, warto być przygotowanym na wykonywanie niekoniecznie atrakcyjnych obowiązków jak zamiatanie stajni, ale przecież żadna praca nie hańbi ;)

Często konieczne jest dostarczenie zgody na pracę, podpisaną przez rodzica bądź obydwu rodziców - w razie wypadku zostaną oni poinformowani co sie stało, czy konieczny jest wyjazd do szpitala itp

comments powered by Disqus
Lifestyle

Lifestyle: Hubertus

Październik i listopad to prawdziwe świąteczne miesiące w jeździectwie - to czas tradycyjnych gonitw za lisem, zwanych hubertusami (oficjalnie to święto jeźdźców, myśliwych i leśników). Tradycja tych uroczystości ma swoje korzenie w XV wieku, kiedy organizowano wielkie polowania na lisy.

2019-11-07

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako saddlefitter

Kolejnym zawodem związanym z końmi i jeździectwem jest stosunkowo nowy zawód: saddle fitter, czyli pasowacz siodeł. Rosnąca świadomość właścicieli koni dotycząca prawidłowego wyboru sprzętu sprawa, że coraz więcej osób interesuje profesjonalnym doborem siodeł.

2019-10-21

Czytaj » 0

Lifestyle

Nie daj się infekcjom!

Jesień to czas wzmożonych infekcji na tle wirusowym - podwyższona temperatura ciała, drapanie w gardle czy katar to wręcz powszechne objawy. Podpowiemy Wam jak ochronić swój organizm przed atakiem wirusów powodujących przeziębienia! Złota polska jesień to idealny czas na zwiedzanie okolicy wierzchem!

2019-09-27

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako kowal

Niezbędnym elementem opieki nad praktycznie każdym koniem są regularne wizyty kowala, przede wszystkim w celu usunięcia nadmiernie przerośniętego rogu (nie wszystkie zwierzaki wymagają kucia). To pewny zawód, ale wymagający przede wszystkim siły i cierpliwości.

2019-09-18

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Czy warto iść na studia związane z jeździectwem?

Matury i egzaminy zawodowe minęły, wyniki macie ze sobą, więc pewnie wielu miłośników jeździectwa zastanawia się nad wyborem dalszej drogi kształcenia. Podpowiemy Wam, czy warto zdecydować się na kierunki studiów związane właśnie z końmi!

2019-07-05

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Pies w stajni

Wiele koniarzy posiada psy i często marzą o wspólnych terenowych przejażdżkach w towarzystwie czworonogów; podpowiemy Wam dzisiaj, jakie są ogólne zasady bezpieczeństwa dotyczące obecności psa na terenie ośrodka jeździeckiego jak i generalnie w obecności koni!

2019-06-06

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Co jeść przed i po jeździe ?

Ważnym aspektem w trakcie uprawiania jakiegokolwiek sportu jest żywienie - dobrej jakości pożywienie dostarczy nam wszystkim składników odżywczych oraz niezbędnej energii, która przydaje się w trakcie aktywnego dnia w stajni. Dowiecie się dzisiaj co i kiedy jeść, żeby czuć się dobrze w trakcie jazdy!

2019-04-05

Czytaj » 0

Lifestyle

Dzień wolny dla konia

W treningu zarówno amatorskim jak i zawodowym kluczową rolę powinien odgrywać odpoczynek - to niezbędna faza, która często jest pomijana przez niedoświadczone osoby! Warto zaplanować wolny dzień w tygodniu dla każdego konia, który pracuje pod siodłem bądź w zaprzęgu.

2019-03-15

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako jeździec

Jednym z najbardziej wymarzonych zawodów jest z pewnością posada jeźdźca - któż z nas nie chciałby otrzymywać wynagrodzenia za jazdę konną, łącząc pracę z pasją ? Od niedawna ten zawód został uznany za oficjalny, powstały już nawet specjalne szkoły kształcące w tym kierunku; pamiętajcie, że nic nie zastąpi wielu lat doświadczenia i nabytej wiedzy!

2019-02-03

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako hodowca

Jednym z bardziej flagowych profesji w branży jeździeckiej jest zawód hodowcy, często zbytnio nadużywany przez amatorów. Pamiętajmy, że stadniny to miejsca hodowli koni, a nie ośrodki jeździeckie!

2018-06-23

Czytaj » 0