12,611 pytań - 14,124 odpowiedzi - 819 komentarzy

Sprzęt: Ochraniacze magnetyczne

Data publikacji: 2018-05-06

 

fot. www.reitsport-duus.de

Nadrzędną funkcją ochraniaczy stajennych (niektórzy właściciele czy opiekunowie koni używają podkładek z owijkami polarowymi, ale to dość czasochłonne zajęcie) jest rozgrzanie tkanek. Zawijanie nóg często połączone jest ze stosowaniem wcierek rozgrzewających, co potęguje działanie rozgrzewające; taka czynność jest polecana dla koni z problemami krążeniowymi, które borykają się z opojami bądź mają takie zalecenie od weterynarza. 

Magnetoterapia jest znana od wieków, jej lecznicze działanie bazuje na stymulacji komórek żywego organizmu poprzez zmienne pole magnetyczne - tylko taka terapia daje w 100% skuteczne i poparte wynikami  rzetelnych badań naukowych efekty.

Ochraniacze magnetyczne posiadają wszyte magnesy neodymowe, równomiernie rozmieszczone na całej długości ochraniacza i emitują stałe pole magnetyczne; od wewnętrznej strony często mają wełnianą wyściółkę, co zwiększa efekt ogrzania kończyny. Wielu właścicieli bardzo chwali sobie ten produkt, opisując zauważalną poprawę u swoich koni, ale w rzeczywistości nie ma wielu badań, które potwierdzają wyższość ochraniaczy magnetycznych nad zwykłymi ocieplaczami. W dużej mierze poprawa krążenia następuje z uwagi na ogrzanie nóg - czyli zwykłe podkładki z owijkami czy ochraniacze stajenne założone na noc dadzą dokładnie taki sam efekt.

Oczywiście wiele osób uważa, że ich koniom pomogły właśnie ochraniacze magnetyczne, szczególnie w przypadku koni posiadających zwyrodnienia czy poważne problemy krążeniowe. Niemniej jednak, w pierwszej kolejności warto zacząć od zwykłych ocieplaczy i obserwować reakcje organizmu naszego zwierzaka - zazwyczaj okazuje się, że takie rozwiązanie jest w zupełności wystarczające i nie ma potrzeby inwestowania niemałych pieniędzy w "magnetyki". Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby samemu wypróbować ochraniacze magnetyczne, chociażby pożyczyć od znajomego i porównać efekty :)

comments powered by Disqus
Sprzęt

Sprzęt: Kolec

Specyficznym rodzajem elementu rzędu jeździeckiego jest kolec, dobrze znany przede wszystkim właścicielom temperamentnych ogierów - warto zapoznać się z tym przydatnym narzędziem.

2019-05-05

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Kaganiec dla konia

Kaganiec jest popularnym produktem wśród właścicieli koni, zapewniającym bezpieczeństwo dla właściciela czy innych psów; pewnie niewielu miłośników jeździectwa spotkało się z takim elementem wśród koni!

2019-03-11

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Ogłowie micklem

Na rynku jeździeckim co jakiś czas pojawiają się nowinki technologiczne, które mają za zadanie ułatwić pracę z końmi oraz poprawić jej komfort, zarówno w naszych jak i końskim kontekście. Jednym z takich ciekawych rozwiązań jest ogłowie typu micklem, od niedawna dopuszczone na oficjalnych zawodach jeździeckich.

2019-01-05

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Wielokrążek

Jednym z bardziej znanych wędzideł, używanych przede wszystkim przez jeźdźców skokowych, jest wielokrążek - jedno z kilku wędzideł działających na zasadzie dźwigni, przez co będące dość ostrym narzędziem treningowym.

2018-12-15

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Hacele

W ostatnich dniach spadł pierwszy śnieg tej zimy, więc warto przygotować się do wyjazdów w teren. Kwestią priorytetową jest bezpieczeństwo nasze oraz konia, z uwagi na śliską nawierzchnię należy kłaść szczególną uwagę na przyczepność do podłoża w przypadku okutych koni.

2018-12-09

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Kawecan

Jednym z bardziej wartościowych, a niedocenianych narzędzi treningowych w pracy z końmi jest kawecan - świetny element wyposażenia jeździeckiego, niezastąpiony w trakcie lonżowania. Czy wiecie czym jest kawecan ?

2018-10-13

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Kantar sznurkowy

Kantary są nieodłącznym elementem codziennej opieki nad koniem - bez nich ciężko sobie wyobrazić czyszczenie, siodłanie czy sprowadzanie z pastwiska, sprawdzają się także w trakcie kilkugodzinnych rajdów terenowych. Jednym z rodzajów kantarów są te wykonane z cienkiej linki, czyli kantary sznurkowe.

2018-10-01

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Wędzidła smakowe

Mnogość produktów przeznaczonych dla koni i jeźdźców nie zna wręcz granic, w każdym sklepie jeździeckim znajdziemy szeroki wybór wszelakich akcesoriów różnego przeznaczenia. Z pewnością ciekawym rozwiązaniem są wędzidła smakowe, wykonane z aromatyzowanych tworzyw sztucznych.

2018-09-01

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Czy warto kupować używany sprzęt ?

Wielu miłośników koni marzy o własnym sprzęcie jeździeckim, ale ceny nowych produktów często są zbyt wysokie, aby móc sobie pozwolić na kompletację całego rzędu. W tym artykule podpowiemy Wam czym warto się kierować przy kupnie używanego sprzętu!

2018-07-13

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Ogłowie z podwójnym nachrapnikiem

Stosunkowo niedawno na polskim rynku produktów jeździeckich pojawiły sie ogłowia posiadające dwa nachrapniki - takie rozwiązanie może wyglądać na dość brutalne, ale w rzeczywistości jego działanie nie jest niczym odkrywczym.

2018-06-29

Czytaj » 0