11,981 pytań - 14,037 odpowiedzi - 814 komentarzy

Sprzęt: Ochraniacze magnetyczne

Data publikacji: 2018-05-06

 

fot. www.reitsport-duus.de

Nadrzędną funkcją ochraniaczy stajennych (niektórzy właściciele czy opiekunowie koni używają podkładek z owijkami polarowymi, ale to dość czasochłonne zajęcie) jest rozgrzanie tkanek. Zawijanie nóg często połączone jest ze stosowaniem wcierek rozgrzewających, co potęguje działanie rozgrzewające; taka czynność jest polecana dla koni z problemami krążeniowymi, które borykają się z opojami bądź mają takie zalecenie od weterynarza. 

Magnetoterapia jest znana od wieków, jej lecznicze działanie bazuje na stymulacji komórek żywego organizmu poprzez zmienne pole magnetyczne - tylko taka terapia daje w 100% skuteczne i poparte wynikami  rzetelnych badań naukowych efekty.

Ochraniacze magnetyczne posiadają wszyte magnesy neodymowe, równomiernie rozmieszczone na całej długości ochraniacza i emitują stałe pole magnetyczne; od wewnętrznej strony często mają wełnianą wyściółkę, co zwiększa efekt ogrzania kończyny. Wielu właścicieli bardzo chwali sobie ten produkt, opisując zauważalną poprawę u swoich koni, ale w rzeczywistości nie ma wielu badań, które potwierdzają wyższość ochraniaczy magnetycznych nad zwykłymi ocieplaczami. W dużej mierze poprawa krążenia następuje z uwagi na ogrzanie nóg - czyli zwykłe podkładki z owijkami czy ochraniacze stajenne założone na noc dadzą dokładnie taki sam efekt.

Oczywiście wiele osób uważa, że ich koniom pomogły właśnie ochraniacze magnetyczne, szczególnie w przypadku koni posiadających zwyrodnienia czy poważne problemy krążeniowe. Niemniej jednak, w pierwszej kolejności warto zacząć od zwykłych ocieplaczy i obserwować reakcje organizmu naszego zwierzaka - zazwyczaj okazuje się, że takie rozwiązanie jest w zupełności wystarczające i nie ma potrzeby inwestowania niemałych pieniędzy w "magnetyki". Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby samemu wypróbować ochraniacze magnetyczne, chociażby pożyczyć od znajomego i porównać efekty :)

comments powered by Disqus
Sprzęt

Sprzęt: Czy warto kupować używany sprzęt ?

Wielu miłośników koni marzy o własnym sprzęcie jeździeckim, ale ceny nowych produktów często są zbyt wysokie, aby móc sobie pozwolić na kompletację całego rzędu. W tym artykule podpowiemy Wam czym warto się kierować przy kupnie używanego sprzętu!

2018-07-13

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Ogłowie z podwójnym nachrapnikiem

Stosunkowo niedawno na polskim rynku produktów jeździeckich pojawiły sie ogłowia posiadające dwa nachrapniki - takie rozwiązanie może wyglądać na dość brutalne, ale w rzeczywistości jego działanie nie jest niczym odkrywczym.

2018-06-29

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Kleje do łydek

W ofercie producentów sprzętu jeździeckiego znajdziemy...kleje do łydek! Wbrew pozorom nie jest to magiczny środek, dzięki któremu będziemy siedzieć jak mistrzowie świata, ale ciekawy wspomagacz przyczepności.

2018-06-05

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Siodło na miarę

Wielu właścicieli koni decyduje się na zakup siodła całkowicie dopasowanego do indywidualnych preferencji jeźdźca i jego wierzchowca. Oczywiście koszt takiego sprzętu będzie wyższy, ale dzięki temu zyskujemy idealnie leżące siodło!

2018-04-11

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Ogłowia anatomiczne

Ciekawą nowinką, która stosunkowo niedawno pojawiła się na polskim rynku jeździeckim, jest ogłowie anatomiczne. Taki produkt jest w pełni dopasowany do końskiej głowy, przez co jest zdecydowanie bardziej komfortowy dla naszych zwierzaków.

2018-03-06

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Wędzidło bezogłowiowe

Ciekawym produktem jest wędzidło bezogłowiowe - kiełzno całkowicie pozbawione ogłowia, składające się właściwie tylko ze skórzanego paska i pierścieni, do których dopinamy wodze. Poniżej przedstawiamy kilka interesujących informacji na temat tego rodzaju wyposażenia konia.

2018-02-09

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Munsztuk

Jednym z bardziej specjalistycznych elementów wyposażenia konia jest munsztuk - kiełzno stosowane w wysokich konkursach ujeżdżeniowych i na zaawansowanych treningach tylko przez doświadczonych jeźdźców. Poniżej przybliżamy krótką charakterystykę tego elementu oraz jest prawidłowe stosowanie.

2018-02-03

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Wodze Thiedemanna

Jednym z mniej popularnych wodzy pomocniczych niezależnych od ręki jeźdźca są wodze Thiedemanna - ciekawe narzędzie treningowe, o działaniu podobnym do czarnej wodzy. Warto dowiedzieć się kilku przydatnych informacji nt.tego patentu :)

2018-01-07

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Popręg

Popręg, jak wiemy, służy do stabilizacji siodła na grzbiecie konia - jest to pasek, który jest przymocowany z obydwu stron siodła i leży tuż za przednimi kończynami naszego zwierzaka. Na rynku znajdziemy szeroki wybór popręgów, dlatego warto znać podstawowe zalety i wady poszczególnych produktów.

2017-12-24

Czytaj » 0

Sprzęt

Sprzęt: Pelham

Jednym z częściej spotykanych kiełzn o mocniejszym działaniu jest pelham - dobre narzędzie treningowe, ale tylko używane przez zaawansowanych jeźdźców! Nic nie szkodzi na przeszkodzie aby się dowiedzieć, czym charakteryzuje sie to wędzidło :)

2017-12-15

Czytaj » 0