11,522 pytań - 13,880 odpowiedzi - 808 komentarzy

Lifestyle: Praca jako zoofizjoterapeuta

Data publikacji: 2018-04-02

 

fot. www.science-equine.com

Zoofizjoterapia zajmuje się ogólnie rehabilitacją zwierzków po urazach czy kontuzjach, wpływa pozytywnie na komfort psychiczny oraz fizyczny, a także redukuje ból wywołany uszkodzeniami układu ruchu. 

Właściwie każdy zwierzak może wymagać pomocy takiej osoby - w jednym z gabinetów zoofizjoterapii, pacjentem była...papużka falista, która doznała złamania nogi i po wygojeniu uczęszczała na zabiegi wzmacniające :)

Właściciele koni szczególnie cenią wizyty zoofizjoterapeutów u swoich zwierzaków, gdyż zazwyczaj nasze wierzchowce cierpią na różne spięcia mięśniowe wywołane niedopasowanym sprzętem czy asymetrycznym ustawieniem; wiele kontuzji ma swoje źródło właśnie w przeciążeniach układu ruchu czy w zbyt dużym obciążeniu treningowym. 

Zoofizjoterapeuta posiada kompleksową wiedzę na temat anatomii i fizjologii zwierzaków, potrafi zinterpetować zachowania oraz dobrać odpowiednią metodę leczenia; zazwyczaj służy także radą dotyczącą żywienia danego gatunku czy ogólnych potrzeb bytowych.

Aby zostać zoofizjoterapeutą, wybieramy kurs bądź studia inżynierskie ( aktualnie tylko Uniwersytet w Bydgoszczy umożliwia taką naukę); kursy są dostępne w każdym większym mieście i kosztują ok.4000-5000zł, zajęcia odbywają się w weekendy. Warunkiem uczestniczenia jest ukończenie 18lat i brak przeciwwskazań do wykonywania tego zawodu.

W dalszej kolejności warto nadal poszerzać swoja wiedzę i brać udział w seminariach czy kolejnych kursach, chociażby masażu koni czy użyciu taśm kinesiotaping. Dobry zoofizjoterapeuta nigdy nie będzie narzekał na brak pracy, bo coraz więcej właścicieli koni troszczy się o swoje zwierzaki, bo tylko komplekowa opieka pozwala na zachowanie zdrowia na długie lata.

 

comments powered by Disqus
Lifestyle

Lifestyle: Praca jako stajenny

Opieka stajenna to jedna z najważniejszych czynności w trakcie codziennej obsługi konia. Wielu z nas trzyma swoje zwierzaki w pensjonatach, gdzie płacąc odpowiednią kwotę, mamy zapewnione pełną opiekę w stajni przez stajennych. Co należy do ich obowiązków i jak zostać stajennym ?

2018-02-19

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako luzak

Wielu jeźdźców marzy o pracy, która wiązałaby się z pracą przy koniach - najłatwiejszym sposobem na realizację tego celu jest posada luzaka. Jak nim zostać, co należy do jego obowiązków i czy taka praca jest po prostu opłacalna - dowiecie się już teraz :)

2018-01-01

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Konkursy stajenne

Obóz jeździecki, kolonia, a może po prostu nudne popołudnie w stajni ? Znajdziecie tutaj kilka pomysłów na grupową rywalizację w stajni :)

2017-03-29

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Atmosfera w stajni

Jeździectwo jest dość specyficznym sportem, gdzie niestety często zdarzają się nieprzychylne komentarze, obgadywanie czy wręcz wrogie nastawienie do kogoś, kto lepiej jeździ. Dowiecie się tutaj, jak sobie nie psuć humoru takimi osobami :)

2017-02-21

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca wśród koni

Marzeniem każdego koniarza jest praca z tymi oraz wśród tych wspaniałych zwierzaków - dowiecie się, jakie zawody możecie wykonywać, aby móc przebywać z końmi!

2017-02-20

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Świece stajenne

Tęsknicie za zapachem stajni, za atmosferą zawodów, a może ciągle wspominacie te cudowne chwile, kiedy galopowaliście po plaży? Teraz możecie wrócić do tych wydarzeń, zapalając specjalną świecę dedykowaną koniarzom!

2017-02-14

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Edukacja jeździecka

Pewnie większość z Nas marzy (bądź marzyła) o takich studiach i takiej pracy, które będą wiązały się bezpośrednio z końmi. Tutaj dowiecie się, jak wybrać odpowiednie szkoły i studia, aby móc pracować przy koniach!

2017-02-12

Czytaj » 0

Lifestyle

QUIZ: Koń czy kobieta???

Jesteście miłośnikami koni? Sprawdźcie się! Koniecznie zobaczcie ile punktów uda Wam się uzbierać!

2015-03-21

Czytaj » 0

Lifestyle

WYWIAD: Zofia Pogodzińska

Zofia Pogodzińska to aktualna Mistrzyni Polski (pony) w WKKW i dwuktrotna uczestniczka Mistrzostw Europy (pony) w WKKW!

2015-01-24

Czytaj » 0

Lifestyle

Gates kupił ranczo za prawie 60 mln zł

Zobacz nową kalifornijską posiadłość rodziny Gatesów.

2014-10-10

Czytaj » 0