12,415 pytań - 14,095 odpowiedzi - 817 komentarzy

Lifestyle: Konkursy stajenne

Data publikacji: 2017-03-29

1) Konkurs czystości: każda osoba ma za zadanie perfekcyjne wyczyszczenie konia, im bardziej się błyszczy tym lepiej :)

2) Konkurs przebierany: wymaga wcześniejszego przygotowania, wygrywa najbardziej fantazyjne przebranie konia i jeźdźca; dobrze jest podać temat np.księżniczki i rycerze, postaci z bajek, baśniowe zwierzęta

3) Konkursy bez dosiadania: tory przeszkód, np. litera L ułożona z drążków - pokonujemy w stępie tak, aby koń nie przekroczył żadnym kopytem drążka, przejście przez drążki leżące na ziemi, przejście przez dwa ciasno ustawione stojaki, bieg przy koniu który kłusuje, a ręce trzymamy szklankę wody - trzeba nie rozlać ;)

4) Konkursy z dosiadaniem: podobne tory przeszkód można pokonać siedząc na koniu, dla bardziej zaawansowanych wersja na oklep :) slalom, niska kopertka, przejazd ze szklanką wody w ręce, przenoszenie toczków ze stojaka na stojak, przejazd z surowym jajkiem na dużej łyżce

5) Konkurs na najładniejsze koreczki u koni, jeśli mamy konie z długą grzywą to można rozszerzyć o najładniejszą fryzurę, dodatkowo punktowane będą dodatki takie jak kwiaty czy wstążki!

6) Konkurs plastyczny: przy zwykłej, szkolnej użyciu kredy można pokolorować konia, bez szkody dla jego skóry i sierści :) możemy zadać konkretny temat np.baśniowe konie lub pozwolić na całkowitą swobodę uczestników

7) Konkurs na jak najszybsze (ale i jak dokładniejsze) zawinięcie owijek

8) Mini potęga skoku: oceniamy wysokość (dostosowana do umiejętności!), ale i styl skoku

9) Konkurs kombinowany, wymaga obecności pomocników: ustawiamy tor przeszkód i połowę dystansu pokonujemy konno, a połowę na rowerze (ciasny slalom, pochylnia, przewiezienie wiaderka z wodą albo kostki siana)

10) Konkurs plastyczny II: czyli kartka papieru, kreda, kredki czy pisaki i rysujemy - świetna rozrywka dla młodszych dzieci :) ciekawym tematem będzie np."Moje największe końskie marzenie" albo "Mój wymarzony koń". Dla chętnych warto postarać się o obecność masy solnej albo gliny, z których można ulepić i upiec coś fantastycznie końskiego!

comments powered by Disqus
Lifestyle

Lifestyle: Praca jako jeździec

Jednym z najbardziej wymarzonych zawodów jest z pewnością posada jeźdźca - któż z nas nie chciałby otrzymywać wynagrodzenia za jazdę konną, łącząc pracę z pasją ? Od niedawna ten zawód został uznany za oficjalny, powstały już nawet specjalne szkoły kształcące w tym kierunku; pamiętajcie, że nic nie zastąpi wielu lat doświadczenia i nabytej wiedzy!

2019-02-03

Czytaj » 0

Lifestyle

Wakacyjna praca

Nadeszły wakacje, a z nimi sporo wolnego czasu, który warto poświęcić na zarobienie pieniędzy - a dla koniarzy idealna praca to oczywiście każda związana z końmi! Podpowiemy Wam czym sie kierować przy wyborze wakacyjnego zajęcia i jak nie dać się naciągnąć :)

2018-06-26

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako hodowca

Jednym z bardziej flagowych profesji w branży jeździeckiej jest zawód hodowcy, często zbytnio nadużywany przez amatorów. Pamiętajmy, że stadniny to miejsca hodowli koni, a nie ośrodki jeździeckie!

2018-06-23

Czytaj » 0

Lifestyle

Przemoc w sporcie jeździeckim

Większość osób, które mają dłuższe doświadczenie w jeździe konnej, z pewnością miało nieprzyjemność widzieć agresywne zachowania jeźdźców lub trenerów wobec koni. To przykre zjawisko, spotykane nie tylko wśród osób jeżdżących amatorsko, ale i startujących w wysokich konkursach.

2018-05-27

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako instruktor

Instruktor to jedna z ważniejszych osób w branży jeździeckiej, odpowiedzialna za prawidłowe szkolenie par jeździec-koń. Taka praca daje możliwość połączenia swojej pasji i zarabiania pieniędzy, co wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla wielu amatorów jeździectwa :)

2018-05-24

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako zoofizjoterapeuta

Zawód fizjoterapeuty jest od dawna znany, choć często niedoceniany; taka osoba pomaga w trakcie kontuzji, niweluje wszelkie spięcia mięśniowe i rozluźnia nasze ciało. Stosunkowo niedawno pojawili się fizjoterapeuci specjalizujący się w pracy ze zwierzętami, co wynika z rosnącej świadomości właścicieli zwierzaków.

2018-04-02

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako stajenny

Opieka stajenna to jedna z najważniejszych czynności w trakcie codziennej obsługi konia. Wielu z nas trzyma swoje zwierzaki w pensjonatach, gdzie płacąc odpowiednią kwotę, mamy zapewnione pełną opiekę w stajni przez stajennych. Co należy do ich obowiązków i jak zostać stajennym ?

2018-02-19

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako luzak

Wielu jeźdźców marzy o pracy, która wiązałaby się z pracą przy koniach - najłatwiejszym sposobem na realizację tego celu jest posada luzaka. Jak nim zostać, co należy do jego obowiązków i czy taka praca jest po prostu opłacalna - dowiecie się już teraz :)

2018-01-01

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Atmosfera w stajni

Jeździectwo jest dość specyficznym sportem, gdzie niestety często zdarzają się nieprzychylne komentarze, obgadywanie czy wręcz wrogie nastawienie do kogoś, kto lepiej jeździ. Dowiecie się tutaj, jak sobie nie psuć humoru takimi osobami :)

2017-02-21

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca wśród koni

Marzeniem każdego koniarza jest praca z tymi oraz wśród tych wspaniałych zwierzaków - dowiecie się, jakie zawody możecie wykonywać, aby móc przebywać z końmi!

2017-02-20

Czytaj » 0