12,763 pytań - 14,303 odpowiedzi - 826 komentarzy

Lifestyle: Konkursy stajenne

Data publikacji: 2017-03-29

1) Konkurs czystości: każda osoba ma za zadanie perfekcyjne wyczyszczenie konia, im bardziej się błyszczy tym lepiej :)

2) Konkurs przebierany: wymaga wcześniejszego przygotowania, wygrywa najbardziej fantazyjne przebranie konia i jeźdźca; dobrze jest podać temat np.księżniczki i rycerze, postaci z bajek, baśniowe zwierzęta

3) Konkursy bez dosiadania: tory przeszkód, np. litera L ułożona z drążków - pokonujemy w stępie tak, aby koń nie przekroczył żadnym kopytem drążka, przejście przez drążki leżące na ziemi, przejście przez dwa ciasno ustawione stojaki, bieg przy koniu który kłusuje, a ręce trzymamy szklankę wody - trzeba nie rozlać ;)

4) Konkursy z dosiadaniem: podobne tory przeszkód można pokonać siedząc na koniu, dla bardziej zaawansowanych wersja na oklep :) slalom, niska kopertka, przejazd ze szklanką wody w ręce, przenoszenie toczków ze stojaka na stojak, przejazd z surowym jajkiem na dużej łyżce

5) Konkurs na najładniejsze koreczki u koni, jeśli mamy konie z długą grzywą to można rozszerzyć o najładniejszą fryzurę, dodatkowo punktowane będą dodatki takie jak kwiaty czy wstążki!

6) Konkurs plastyczny: przy zwykłej, szkolnej użyciu kredy można pokolorować konia, bez szkody dla jego skóry i sierści :) możemy zadać konkretny temat np.baśniowe konie lub pozwolić na całkowitą swobodę uczestników

7) Konkurs na jak najszybsze (ale i jak dokładniejsze) zawinięcie owijek

8) Mini potęga skoku: oceniamy wysokość (dostosowana do umiejętności!), ale i styl skoku

9) Konkurs kombinowany, wymaga obecności pomocników: ustawiamy tor przeszkód i połowę dystansu pokonujemy konno, a połowę na rowerze (ciasny slalom, pochylnia, przewiezienie wiaderka z wodą albo kostki siana)

10) Konkurs plastyczny II: czyli kartka papieru, kreda, kredki czy pisaki i rysujemy - świetna rozrywka dla młodszych dzieci :) ciekawym tematem będzie np."Moje największe końskie marzenie" albo "Mój wymarzony koń". Dla chętnych warto postarać się o obecność masy solnej albo gliny, z których można ulepić i upiec coś fantastycznie końskiego!

comments powered by Disqus
Lifestyle

Lifestyle: Czy warto iść na studia związane z jeździectwem?

Matury i egzaminy zawodowe minęły, wyniki macie ze sobą, więc pewnie wielu miłośników jeździectwa zastanawia się nad wyborem dalszej drogi kształcenia. Podpowiemy Wam, czy warto zdecydować się na kierunki studiów związane właśnie z końmi!

2019-07-05

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Pies w stajni

Wiele koniarzy posiada psy i często marzą o wspólnych terenowych przejażdżkach w towarzystwie czworonogów; podpowiemy Wam dzisiaj, jakie są ogólne zasady bezpieczeństwa dotyczące obecności psa na terenie ośrodka jeździeckiego jak i generalnie w obecności koni!

2019-06-06

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Co jeść przed i po jeździe ?

Ważnym aspektem w trakcie uprawiania jakiegokolwiek sportu jest żywienie - dobrej jakości pożywienie dostarczy nam wszystkim składników odżywczych oraz niezbędnej energii, która przydaje się w trakcie aktywnego dnia w stajni. Dowiecie się dzisiaj co i kiedy jeść, żeby czuć się dobrze w trakcie jazdy!

2019-04-05

Czytaj » 0

Lifestyle

Dzień wolny dla konia

W treningu zarówno amatorskim jak i zawodowym kluczową rolę powinien odgrywać odpoczynek - to niezbędna faza, która często jest pomijana przez niedoświadczone osoby! Warto zaplanować wolny dzień w tygodniu dla każdego konia, który pracuje pod siodłem bądź w zaprzęgu.

2019-03-15

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako jeździec

Jednym z najbardziej wymarzonych zawodów jest z pewnością posada jeźdźca - któż z nas nie chciałby otrzymywać wynagrodzenia za jazdę konną, łącząc pracę z pasją ? Od niedawna ten zawód został uznany za oficjalny, powstały już nawet specjalne szkoły kształcące w tym kierunku; pamiętajcie, że nic nie zastąpi wielu lat doświadczenia i nabytej wiedzy!

2019-02-03

Czytaj » 0

Lifestyle

Wakacyjna praca

Nadeszły wakacje, a z nimi sporo wolnego czasu, który warto poświęcić na zarobienie pieniędzy - a dla koniarzy idealna praca to oczywiście każda związana z końmi! Podpowiemy Wam czym sie kierować przy wyborze wakacyjnego zajęcia i jak nie dać się naciągnąć :)

2018-06-26

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako hodowca

Jednym z bardziej flagowych profesji w branży jeździeckiej jest zawód hodowcy, często zbytnio nadużywany przez amatorów. Pamiętajmy, że stadniny to miejsca hodowli koni, a nie ośrodki jeździeckie!

2018-06-23

Czytaj » 0

Lifestyle

Przemoc w sporcie jeździeckim

Większość osób, które mają dłuższe doświadczenie w jeździe konnej, z pewnością miało nieprzyjemność widzieć agresywne zachowania jeźdźców lub trenerów wobec koni. To przykre zjawisko, spotykane nie tylko wśród osób jeżdżących amatorsko, ale i startujących w wysokich konkursach.

2018-05-27

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako instruktor

Instruktor to jedna z ważniejszych osób w branży jeździeckiej, odpowiedzialna za prawidłowe szkolenie par jeździec-koń. Taka praca daje możliwość połączenia swojej pasji i zarabiania pieniędzy, co wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla wielu amatorów jeździectwa :)

2018-05-24

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako zoofizjoterapeuta

Zawód fizjoterapeuty jest od dawna znany, choć często niedoceniany; taka osoba pomaga w trakcie kontuzji, niweluje wszelkie spięcia mięśniowe i rozluźnia nasze ciało. Stosunkowo niedawno pojawili się fizjoterapeuci specjalizujący się w pracy ze zwierzętami, co wynika z rosnącej świadomości właścicieli zwierzaków.

2018-04-02

Czytaj » 0