12,763 pytań - 14,303 odpowiedzi - 826 komentarzy

Lifestyle: Atmosfera w stajni

Data publikacji: 2017-02-21

W kazdej spotkacie wąskie grono dziewczyn (w końcu jeździectwo to przede wszystkim damski sport ;) ), które będą uważały się za najlepsze i będą wręcz pogardzały każdą nową osobą - niezależnie od umiejętności.

Jeśli bedziesz jeździła gorzej - to Cię obgadają. Jeśli jeździsz lepiej - tym bardziej Cię obgadają.

Nosisz okulary, masz blond włosy albo bryczesy z Decathlonu a nie najnowsze Pikeury ? Wszystko zostanie skomentowane, oczywiście tak abyś usłyszała ;)

Jeździectwo jest sportem w dużej mierze opartym na pieniądzach, aby móc trenować i się rozwijać trzeba zainwestować duże kwoty, co często ogranicza możliwość progresu dla osób mniej zamożnych. Stąd też zawiść i nieprzyjemna atmosfera wsród jeźdźców (oczywiście nie wszędzie, zawodowi jeźdźcy często się przyjaźnia), która skutecznie uprzykrza nam pobyt w stajni.

Jedną, jedyną i słuszną radą w takiej sytuacji jest... mieć dystans ;) Po prostu nie zwracać uwagi na osoby, które rzucają pod naszym adresem słowa krytyki (jeśli oczywiście to zwykłe obgadywanie, a nie konstruktywna krytyka) tylko dlatego, że coś im nie pasuje.

Przyjeżdżając do stajni, skupmy się na naszym koniu i na jeździe, mamy przecież konkretne zadania do wykonania. W trakcie jazdy z pewnością często spotkamy się z "lożą szyderców", która będzie obserwowała nasze poczyniania i z pewnością nie powstrzyma się od złośliwych komentarzy... A my po prostu jeździmy, robimy swoje. Jeśli Nam to wyjątkowo przeszkadza, to można podjechać do dziewczyn i spytać wprost: czy mają jakieś uwagi na temat jazdy ? Czy może mają pomysł na to, jak poprawić rozluźnienie na tym koniu ?

Czasami taka bezpośrednia konfrontacja zbija z pantałyku i dziewczyny mogą zmienić front ;) Jesli jednak tak się nie stanie - pozostaje nam albo dalsze lekceważenie tematu albo przyprowadzenie swojej koleżanki,w  końcu w grupie raźniej :)

Czy spotkaliście się z takim obgadywaniem w stajni ?

comments powered by Disqus
Lifestyle

Lifestyle: Czy warto iść na studia związane z jeździectwem?

Matury i egzaminy zawodowe minęły, wyniki macie ze sobą, więc pewnie wielu miłośników jeździectwa zastanawia się nad wyborem dalszej drogi kształcenia. Podpowiemy Wam, czy warto zdecydować się na kierunki studiów związane właśnie z końmi!

2019-07-05

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Pies w stajni

Wiele koniarzy posiada psy i często marzą o wspólnych terenowych przejażdżkach w towarzystwie czworonogów; podpowiemy Wam dzisiaj, jakie są ogólne zasady bezpieczeństwa dotyczące obecności psa na terenie ośrodka jeździeckiego jak i generalnie w obecności koni!

2019-06-06

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Co jeść przed i po jeździe ?

Ważnym aspektem w trakcie uprawiania jakiegokolwiek sportu jest żywienie - dobrej jakości pożywienie dostarczy nam wszystkim składników odżywczych oraz niezbędnej energii, która przydaje się w trakcie aktywnego dnia w stajni. Dowiecie się dzisiaj co i kiedy jeść, żeby czuć się dobrze w trakcie jazdy!

2019-04-05

Czytaj » 0

Lifestyle

Dzień wolny dla konia

W treningu zarówno amatorskim jak i zawodowym kluczową rolę powinien odgrywać odpoczynek - to niezbędna faza, która często jest pomijana przez niedoświadczone osoby! Warto zaplanować wolny dzień w tygodniu dla każdego konia, który pracuje pod siodłem bądź w zaprzęgu.

2019-03-15

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako jeździec

Jednym z najbardziej wymarzonych zawodów jest z pewnością posada jeźdźca - któż z nas nie chciałby otrzymywać wynagrodzenia za jazdę konną, łącząc pracę z pasją ? Od niedawna ten zawód został uznany za oficjalny, powstały już nawet specjalne szkoły kształcące w tym kierunku; pamiętajcie, że nic nie zastąpi wielu lat doświadczenia i nabytej wiedzy!

2019-02-03

Czytaj » 0

Lifestyle

Wakacyjna praca

Nadeszły wakacje, a z nimi sporo wolnego czasu, który warto poświęcić na zarobienie pieniędzy - a dla koniarzy idealna praca to oczywiście każda związana z końmi! Podpowiemy Wam czym sie kierować przy wyborze wakacyjnego zajęcia i jak nie dać się naciągnąć :)

2018-06-26

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako hodowca

Jednym z bardziej flagowych profesji w branży jeździeckiej jest zawód hodowcy, często zbytnio nadużywany przez amatorów. Pamiętajmy, że stadniny to miejsca hodowli koni, a nie ośrodki jeździeckie!

2018-06-23

Czytaj » 0

Lifestyle

Przemoc w sporcie jeździeckim

Większość osób, które mają dłuższe doświadczenie w jeździe konnej, z pewnością miało nieprzyjemność widzieć agresywne zachowania jeźdźców lub trenerów wobec koni. To przykre zjawisko, spotykane nie tylko wśród osób jeżdżących amatorsko, ale i startujących w wysokich konkursach.

2018-05-27

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako instruktor

Instruktor to jedna z ważniejszych osób w branży jeździeckiej, odpowiedzialna za prawidłowe szkolenie par jeździec-koń. Taka praca daje możliwość połączenia swojej pasji i zarabiania pieniędzy, co wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla wielu amatorów jeździectwa :)

2018-05-24

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako zoofizjoterapeuta

Zawód fizjoterapeuty jest od dawna znany, choć często niedoceniany; taka osoba pomaga w trakcie kontuzji, niweluje wszelkie spięcia mięśniowe i rozluźnia nasze ciało. Stosunkowo niedawno pojawili się fizjoterapeuci specjalizujący się w pracy ze zwierzętami, co wynika z rosnącej świadomości właścicieli zwierzaków.

2018-04-02

Czytaj » 0