12,838 pytań - 16,873 odpowiedzi - 933 komentarzy

Lifestyle: Prezenty dla miłośników koni

Data publikacji: 2019-12-22

 

Pewnie wielu z Was marzy (bądź marzyło) o własnym koniu jako prezent świąteczny - kupowanie zwierząt na prezent nigdy nie jest dobrym pomysłem. Konie są na tyle kosztowne i wymagające, że decyzja o kupnie nie może być podyktowana jedynie świąteczną zachcianką; istnieje wiele wspaniałych prezentów, które zadowolą każdego jeźdźca!

 1. Prezenty dla początkujących i rekreacyjnych jeźdźców:
  - wysokie skarpety w modny wzór np.koników, marchewek czy słomy
  - nowy kask lub kamizelka (większy wydatek, ale posłuży na lata)
  - bryczesy np. z silikonowym lejem (lepsza przyczepność do siodła)
  - rękawiczki: zimowe lub całoroczne, ten element wyposażenia jeźdźca dość szybko się zużywa 
  - opakowanie smakołyków dla koni: świetna nagroda dla każdego wierzchowca
  - wszelkie akcesoria z motywem końskim (opcja dla dzieci): plecak, plakat, pościel, poszewka na poduszkę,       gadżety szkolne, torby
  - voucher na jazdę konną, rajd terenowy będzie świetnym pomysłem; indywidualna jazda z instruktorem lub z trenerem
  - wszelkie ubrania jeździeckie: koszulka polo, bluza, kurtka
  - bilet na imprezę jeździecką np. Cavaliada, międzynarodowe zawody w dowolnej dyscyplinie

 2. Prezenty dla zaawansowanych jeźdźców/właścicieli koni
  - owijki, ochraniacze
  - koszulka polo, rękawiczki (szybko się niszczą przy regularnej jeździe i pracy z końmi)
  - kantar z uwiązem (większość koni nosi rozmiar full)
  - akcesoria do czyszczenia: szczotki miękkie i twarde, grzebienie, kopystki (często się gubią i niszczą)
  - kosmetyki do pielęgnacji: sprey nabłyszczający, sprej ułatwiający rozczesywanie grzywy i ogona, szampon podkreślający naturalny kolor sierści, maść do kopyt
  - indywidualna jazda z trenerem
  - bilet np. na Cavaliadę, pokazy hodowlane lub seminarium ze świadowej sławy zawodnikami i trenerami (w zdecydowanej większości takich spotkań, słuchacze mogą obserwować treningi wraz z komentarzem osoby prowadzącej)
  - zabawka dla konia np. piłka na sznurku
  - smakołyki dla konia, smaczki, trawokulki
  - sesja fotograficzna u specjalisty zajmującego się portretowaniem par jeździec-koń
  - książka dotycząca np. pracy z ziemi, lonżowania, ujeżdżenia czy zasadach prawidłowego dosiadu

 

A Wy co chcielibyście dostać jako prezent pod choinkę ?

comments powered by Disqus
Lifestyle

Lifestyle: Czy atmosfera w stajni ma znaczenie ?

Stajnia to miejsce, gdzie jeźdźcy uczęszczają na zajęcia jazdy konnej - obcowanie ze zwierzakiem często wiąże się z dużymi emocjami, dlatego ważna jest atmosfera oraz zachowanie pozostałych osób znajdujących się na terenie ośrodka.

2020-09-01

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Czy waga jeźdźca ma znaczenie ?

Jeździectwo to w dużym stopniu jazda wierzchem, zaprzęgi zdobyły mniejszą popularność w naszym kraju. Jazda konna polega na noszeniu jeźdźca przez konia, dlatego waga i sylwetka ma duży wpływ na jakość całego ruchu.

2020-08-08

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Jak zostać ambasadorem marki ?

W dzisiejszych czasach wiele firm produkujących sprzęt jeździeckich poszukuje osób do promocji swoich produktów w social media - Facebook, Instagram, Youtube. Ta współpraca przynosi korzyści zarówno ambasadorom jak samym markom dzięki szerokiej promocji na kanałach społecznościowych i na zawodach.

2020-05-31

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Jak pokonać strach ?

Jeździectwo to sport, który może przerażać - opieka nad zwierzęciem, które waży kilkaset kilogramów często wzbudza lęk i szacunek wśród laików. Czasem nawet jeźdźcy zmagają się ze strachem, który jest najbardziej pierwotną emocją pozwalającą na przetrwanie.

2020-04-09

Czytaj » 0

Lifestyle

Emocje w jeździectwie - jak sobie z nimi radzić ?

Jeździectwo, jak każdy sport, dostarcza wiele emocji - treningi, zawody, a nawet codzienny pobyt w stajni potrafi wywołać smutek, radość, szczęście, przygnębienie czy nawet złość. Dzięki interakcji z drugim żywym organizmem, człowiek uczy się kontroli własnych reakcji i emocji, ponieważ to właśnie gwarantuje owocną współpracę.

2020-01-30

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Hubertus

Październik i listopad to prawdziwe świąteczne miesiące w jeździectwie - to czas tradycyjnych gonitw za lisem, zwanych hubertusami (oficjalnie to święto jeźdźców, myśliwych i leśników). Tradycja tych uroczystości ma swoje korzenie w XV wieku, kiedy organizowano wielkie polowania na lisy.

2019-11-07

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako saddlefitter

Kolejnym zawodem związanym z końmi i jeździectwem jest stosunkowo nowy zawód: saddle fitter, czyli pasowacz siodeł. Rosnąca świadomość właścicieli koni dotycząca prawidłowego wyboru sprzętu sprawa, że coraz więcej osób interesuje profesjonalnym doborem siodeł.

2019-10-21

Czytaj » 0

Lifestyle

Nie daj się infekcjom!

Jesień to czas wzmożonych infekcji na tle wirusowym - podwyższona temperatura ciała, drapanie w gardle czy katar to wręcz powszechne objawy. Podpowiemy Wam jak ochronić swój organizm przed atakiem wirusów powodujących przeziębienia! Złota polska jesień to idealny czas na zwiedzanie okolicy wierzchem!

2019-09-27

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako kowal

Niezbędnym elementem opieki nad praktycznie każdym koniem są regularne wizyty kowala, przede wszystkim w celu usunięcia nadmiernie przerośniętego rogu (nie wszystkie zwierzaki wymagają kucia). To pewny zawód, ale wymagający przede wszystkim siły i cierpliwości.

2019-09-18

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Czy warto iść na studia związane z jeździectwem?

Matury i egzaminy zawodowe minęły, wyniki macie ze sobą, więc pewnie wielu miłośników jeździectwa zastanawia się nad wyborem dalszej drogi kształcenia. Podpowiemy Wam, czy warto zdecydować się na kierunki studiów związane właśnie z końmi!

2019-07-05

Czytaj » 0