12,868 pytań - 24,191 odpowiedzi - 950 komentarzy

Lifestyle: Praca jako saddlefitter

Data publikacji: 2019-10-21

 

Saddle fitter to osoba, która zajmuje się profesjonalnym wyborem odpowiedniego siodła dla każdego konia i jeźdźca; takie pomiary są wykonywane osobiście i indywidualnie. Dzięki takiemu działaniu, zyskujemy siodło, które jest całkowicie dopasowane do nas, uwzględniając nasze wymagania i potrzeby. Siodło, które idealnie leży to podstawa udanej współpracy z każdym koniem, to też komfort naszego wierzchowca - chyba nikt z nas nie chciałby biegać w niedopasowanym butach ? A przecież siodło leży bezpośrednio na grzbiecie i kręgosłupie zwierzaka!

Saddle fitting zdobywa coraz większe uznanie i doświadczone osoby z pewnością będą miały coraz więcej klientów na terenie całego kraju, dlatego warto zainteresować się tą profesją.

Jeśli interesuje Was praca jako pasowacz siodeł, to przede wszystkim należy posiadać wiedzę z zakresu anatomii i biomechaniki ruchu konia - przyda się w trakcie oceny, czy zwierzak porusza się poprawnie pod siodłem.

Przydaje się ogólna wiedza dotycząca opieki i dobrostanu koni oraz oczywiście szeroka wiedza dotycząca dopasowania sprzętu. Warto skontaktować się z producentami siodeł, które cyklicznie organizują kursy szkoleniowe kończące się egzaminem i certyfikatem. Dzięki takiej współpracy, mamy dostęp do rzetelnej i profesjonalnej wiedzy i finalnie zostajemy oficjalnymi ambasadorami danej marki, którzy promują te produkty.

 

Warto promować później swoje usługi na grupach i forach związanych z jeździectwem, dzięki czemu możemy pozyskać klientów; oczywiście takie wizyty wiążą się z podróżami po całej Polsce, dobrze jest organizować sobie wtedy trasy przejazdu.

comments powered by Disqus
Lifestyle

Lifestyle: Jak pokonać lęk po upadku z konia ?

Jazda konna wiąże się z ryzykiem upadku - chyba nie ma jeźdźca, który nie spadłby z konia chociażby raz. Takie wypadki zdarzają się nawet najlepszym, dlatego warto przygotować się na tą ewentualność i poradzić sobie z lękiem.

2021-08-25

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Jak prowadzić końskie profile w internecie ?

W obecnych czasach internet stał się tak powszechnym narzędziem pracy, że nie dziwi już zawód influencera, blogera czy vlogera - social media są ogromną potęgą medialną i dają możliwość prowadzenia własnego biznesu w sieci. Podpowiemy dzisiaj jak skutecznie prowadzić bloga lub fanpage!

2021-08-10

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Nie robię postępów!

Brak postępów i progresu w jeździe konnej potrafi być zniechęcający do wysiłku i starania się, aby osiągnąć swój cel - dla wielu adeptów jeździectwa będzie to np. egzamin na odznakę jeździecką. Warto zastanowić się, dlaczego coś nam nie wychodzi!

2021-04-19

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Pomysły na świąteczne prezenty dla koniarza

Święta to doskonały czas na obdarowanie bliskiej osoby wymarzonymi prezentami; w przypadku miłośnika koni i jeździectwa mamy ogromne pole do popisu, każdy znajdzie coś dla siebie!

2020-12-25

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Czy atmosfera w stajni ma znaczenie ?

Stajnia to miejsce, gdzie jeźdźcy uczęszczają na zajęcia jazdy konnej - obcowanie ze zwierzakiem często wiąże się z dużymi emocjami, dlatego ważna jest atmosfera oraz zachowanie pozostałych osób znajdujących się na terenie ośrodka.

2020-09-01

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Czy waga jeźdźca ma znaczenie ?

Jeździectwo to w dużym stopniu jazda wierzchem, zaprzęgi zdobyły mniejszą popularność w naszym kraju. Jazda konna polega na noszeniu jeźdźca przez konia, dlatego waga i sylwetka ma duży wpływ na jakość całego ruchu.

2020-08-08

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Jak zostać ambasadorem marki ?

W dzisiejszych czasach wiele firm produkujących sprzęt jeździeckich poszukuje osób do promocji swoich produktów w social media - Facebook, Instagram, Youtube. Ta współpraca przynosi korzyści zarówno ambasadorom jak samym markom dzięki szerokiej promocji na kanałach społecznościowych i na zawodach.

2020-05-31

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Jak pokonać strach ?

Jeździectwo to sport, który może przerażać - opieka nad zwierzęciem, które waży kilkaset kilogramów często wzbudza lęk i szacunek wśród laików. Czasem nawet jeźdźcy zmagają się ze strachem, który jest najbardziej pierwotną emocją pozwalającą na przetrwanie.

2020-04-09

Czytaj » 0

Lifestyle

Emocje w jeździectwie - jak sobie z nimi radzić ?

Jeździectwo, jak każdy sport, dostarcza wiele emocji - treningi, zawody, a nawet codzienny pobyt w stajni potrafi wywołać smutek, radość, szczęście, przygnębienie czy nawet złość. Dzięki interakcji z drugim żywym organizmem, człowiek uczy się kontroli własnych reakcji i emocji, ponieważ to właśnie gwarantuje owocną współpracę.

2020-01-30

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Prezenty dla miłośników koni

Święta za pasem, to ostatni dzwonek żeby zakupić prezenty; przygotowaliśmy listę ciekawych pomysłów dla każdego miłośnika koni i jeździectwa - warto wykorzystać!

2019-12-22

Czytaj » 0