12,808 pytań - 14,569 odpowiedzi - 828 komentarzy

Lifestyle: Praca jako saddlefitter

Data publikacji: 2019-10-21

 

Saddle fitter to osoba, która zajmuje się profesjonalnym wyborem odpowiedniego siodła dla każdego konia i jeźdźca; takie pomiary są wykonywane osobiście i indywidualnie. Dzięki takiemu działaniu, zyskujemy siodło, które jest całkowicie dopasowane do nas, uwzględniając nasze wymagania i potrzeby. Siodło, które idealnie leży to podstawa udanej współpracy z każdym koniem, to też komfort naszego wierzchowca - chyba nikt z nas nie chciałby biegać w niedopasowanym butach ? A przecież siodło leży bezpośrednio na grzbiecie i kręgosłupie zwierzaka!

Saddle fitting zdobywa coraz większe uznanie i doświadczone osoby z pewnością będą miały coraz więcej klientów na terenie całego kraju, dlatego warto zainteresować się tą profesją.

Jeśli interesuje Was praca jako pasowacz siodeł, to przede wszystkim należy posiadać wiedzę z zakresu anatomii i biomechaniki ruchu konia - przyda się w trakcie oceny, czy zwierzak porusza się poprawnie pod siodłem.

Przydaje się ogólna wiedza dotycząca opieki i dobrostanu koni oraz oczywiście szeroka wiedza dotycząca dopasowania sprzętu. Warto skontaktować się z producentami siodeł, które cyklicznie organizują kursy szkoleniowe kończące się egzaminem i certyfikatem. Dzięki takiej współpracy, mamy dostęp do rzetelnej i profesjonalnej wiedzy i finalnie zostajemy oficjalnymi ambasadorami danej marki, którzy promują te produkty.

 

Warto promować później swoje usługi na grupach i forach związanych z jeździectwem, dzięki czemu możemy pozyskać klientów; oczywiście takie wizyty wiążą się z podróżami po całej Polsce, dobrze jest organizować sobie wtedy trasy przejazdu.

comments powered by Disqus
Lifestyle

Lifestyle: Hubertus

Październik i listopad to prawdziwe świąteczne miesiące w jeździectwie - to czas tradycyjnych gonitw za lisem, zwanych hubertusami (oficjalnie to święto jeźdźców, myśliwych i leśników). Tradycja tych uroczystości ma swoje korzenie w XV wieku, kiedy organizowano wielkie polowania na lisy.

2019-11-07

Czytaj » 0

Lifestyle

Nie daj się infekcjom!

Jesień to czas wzmożonych infekcji na tle wirusowym - podwyższona temperatura ciała, drapanie w gardle czy katar to wręcz powszechne objawy. Podpowiemy Wam jak ochronić swój organizm przed atakiem wirusów powodujących przeziębienia! Złota polska jesień to idealny czas na zwiedzanie okolicy wierzchem!

2019-09-27

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako kowal

Niezbędnym elementem opieki nad praktycznie każdym koniem są regularne wizyty kowala, przede wszystkim w celu usunięcia nadmiernie przerośniętego rogu (nie wszystkie zwierzaki wymagają kucia). To pewny zawód, ale wymagający przede wszystkim siły i cierpliwości.

2019-09-18

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Czy warto iść na studia związane z jeździectwem?

Matury i egzaminy zawodowe minęły, wyniki macie ze sobą, więc pewnie wielu miłośników jeździectwa zastanawia się nad wyborem dalszej drogi kształcenia. Podpowiemy Wam, czy warto zdecydować się na kierunki studiów związane właśnie z końmi!

2019-07-05

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Pies w stajni

Wiele koniarzy posiada psy i często marzą o wspólnych terenowych przejażdżkach w towarzystwie czworonogów; podpowiemy Wam dzisiaj, jakie są ogólne zasady bezpieczeństwa dotyczące obecności psa na terenie ośrodka jeździeckiego jak i generalnie w obecności koni!

2019-06-06

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Co jeść przed i po jeździe ?

Ważnym aspektem w trakcie uprawiania jakiegokolwiek sportu jest żywienie - dobrej jakości pożywienie dostarczy nam wszystkim składników odżywczych oraz niezbędnej energii, która przydaje się w trakcie aktywnego dnia w stajni. Dowiecie się dzisiaj co i kiedy jeść, żeby czuć się dobrze w trakcie jazdy!

2019-04-05

Czytaj » 0

Lifestyle

Dzień wolny dla konia

W treningu zarówno amatorskim jak i zawodowym kluczową rolę powinien odgrywać odpoczynek - to niezbędna faza, która często jest pomijana przez niedoświadczone osoby! Warto zaplanować wolny dzień w tygodniu dla każdego konia, który pracuje pod siodłem bądź w zaprzęgu.

2019-03-15

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako jeździec

Jednym z najbardziej wymarzonych zawodów jest z pewnością posada jeźdźca - któż z nas nie chciałby otrzymywać wynagrodzenia za jazdę konną, łącząc pracę z pasją ? Od niedawna ten zawód został uznany za oficjalny, powstały już nawet specjalne szkoły kształcące w tym kierunku; pamiętajcie, że nic nie zastąpi wielu lat doświadczenia i nabytej wiedzy!

2019-02-03

Czytaj » 0

Lifestyle

Wakacyjna praca

Nadeszły wakacje, a z nimi sporo wolnego czasu, który warto poświęcić na zarobienie pieniędzy - a dla koniarzy idealna praca to oczywiście każda związana z końmi! Podpowiemy Wam czym sie kierować przy wyborze wakacyjnego zajęcia i jak nie dać się naciągnąć :)

2018-06-26

Czytaj » 0

Lifestyle

Lifestyle: Praca jako hodowca

Jednym z bardziej flagowych profesji w branży jeździeckiej jest zawód hodowcy, często zbytnio nadużywany przez amatorów. Pamiętajmy, że stadniny to miejsca hodowli koni, a nie ośrodki jeździeckie!

2018-06-23

Czytaj » 0