12,811 pytań - 14,491 odpowiedzi - 827 komentarzy

Rekreacja: Kiedy mogę jechać na obóz jeździecki ?

Data publikacji: 2019-08-03

 

Obecnie praktycznie każda stajnia oferujące lekcje jazdy konnej, ma w swojej ofercie kolonie czy półkolonie (bez noclegu) dla dzieci i młodzieży, czasem też dla dorosłych osób. Większe ośrodki mają zazwyczaj własne miejsca noclegowe i całe zaplecze socjalne, przez co bez przeszkód mogą organizować wakacyjne turnusy?

 

Do kogo są skierowane obozy jeździeckie ?

Do wszystkich miłośników koni i jazdy konnej :) zazwyczaj na każdym turnusie są co najmniej dwie grupy zaawansowania: początkujący i bardziej zaawansowani. Pierwsza jazda zazwyczaj służy instruktorom właśnie do podziału obozowiczów względem zaawasowania - takie rozwiązanie jest zdecydowanie najlepsze, ponieważ każda grupa zyskuje maksymalną uwagę instruktora, przez co szybko możemy sie nauczyć nowych umiejętności.

Początkujące osoby jeżdżą na lonży pod czujnym okiem szkoleniowca na spokojnych wierzchowcach; z kolei osoby bardziej zaawansowanie jeżdżą w grupie, skupiając się na poprawie dosiadu czy szlifowaniu techniki skoków.

Obóz jest świetnym pomysłem, żeby rozpocząć swoją przygodę z jeździectwem - nawet jeśli do tej pory jeździliście nieregularnie, to taki wyjazd z pewnością poprawi Wasze umiejętności!

 

Czy warto jechać na obóz ?

Oczywiście, że warto! Czas spędzony z końmi, wiele atrakcji w trakcie pobytu (wyjazdy w teren, pławienie koni, nad morzem często są organizowane przejażdżki po plaży, a w górach - kilkugodzinne rajdy po pagórkach; dodatkowo są organizowane inne aktywności jak chociażby wyjście na basen, nad morze/jezioro czy zwiedzanie okolicznych atrakcji), spora dawka wiedzy i nowe znajomości będą wspomnieniem na całe życie.

 

Gdzie warto jechać na obóz?

Wszystko zależy od chęci i możliwości, pobyty w luksusowych stajniach są często kosztowne; dojazd też zazwyczaj trzeba zorganizować we własnym zakresie. Zastanówcie się co chcielibyście robić na obozie (wyjazdy terenowe/szlifowanie elementów ujeżdżeniowych/nauka i doskonalenie skoków, a może podstawy powożenia? )i wtedy poszukajcie informacji w internecie. Warto poczytać opinie na forach jeździeckich i popytać końskich znajomych co sądzą nt. danego wyjazdu.

comments powered by Disqus
Rekreacja

Rekreacja: Ćwiczenia na kole

Jazda po kole o średnicy 18-20m to świetne ćwiczenie, które może wykonać każdy jeździec i każdy koń, jeśli tylko mają opanowane poprawne podstawy. Podpowiemy Wam dzisiaj kilka wskazówek dotyczących urozmaicenia samej jazdy po kole.

2019-10-03

Czytaj » 0

Rekreacja

Rekreacja: Jak poprawnie skręcać ?

Jedną z bardziej skomplikowanych elementów dla początkujących adeptów jazdy konnej jest skutecznie skręcanie - wydawałoby się, że wystarczy ciągnąć za jedną wodzę, a nasz wierzchowiec bez problemowo zmieni kierunek ruchu. Prawidła technika skrętu różni się jednak od wyobrażeń.

2019-09-24

Czytaj » 0

Rekreacja

Rekreacja: Kadryl

Jednym z ciekawszych sposób na urozmaicenie pokazów czy wystaw jeździeckich jest zorganizowanie kadryla, czyli efektownej choreografii w rytm muzyki - najbardziej znanym kadrylem na świecie jest pokaz Hiszpańskiej Szkoły Jazdy, gdzie pary prezentują niezwykle skomplikowane elementy i układy.

2019-08-09

Czytaj » 0

Rekreacja

Rekreacja: Jaki powinien być koń rekreacyjny ?

Jeździectwo staje się coraz popularniejszym i powszechniejszym sportem w naszym kraju, nowe stajnie i ośrodki jeździeckie oferujące jazdę konną pojawiają się jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Niestety nie zawsze mamy do dyspozycji dobrze wyszkolone konie, na których nauka będzie prawdziwą przyjemnością.

2019-07-26

Czytaj » 0

Rekreacja

Rekreacja: Odznaka Jeżdżę Konno

Pierwszym egzaminem sprawdzającym opanowanie podstaw jazdy konnej oraz podstawowej wiedzy związanej z końmi, jest odznaka "Jeżdżę konno" - jest zdobycie jest dobrym przygotowaniem do uzyskania oficjalnych odznak jeździeckich!

2019-06-28

Czytaj » 0

Rekreacja

Rekreacja: Działanie łydek

Poza dosiadem, najważniejszą pomocą każdego jeźdźca powinny być łydki - niestety często początkujący adepci jeździectwa często źle rozumieją ich działanie, ograniczając aktywność do kopania końskich boków. Podpowiemy Wam dzisiaj jak prawidłowo używać własnych łydek!

2019-05-25

Czytaj » 0

Rekreacja

Rekreacja: Trening po wzniesieniach

Ciekawym i wartościowym urozmaiceniem pracy z koniem, nawet w ręce, jest wykorzystanie naturalnych wzniesień i spadków terenu, czyli różnorakich górek :) takie ćwiczenia świetnie wpływają na poprawę muskulatury szczególnie grzbietu i zadu, czyli najbardziej pożądanych mięśni u naszego zwierzaka.

2019-05-15

Czytaj » 0

Rekreacja

Rekreacja: Wdrożenie konia po przerwie

Wiele osób posiadających konie w stajniach przydomowych czy w małych ośrodkach bez krytej ujeżdżalni musi liczyć się ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi - czasami po prostu pogoda nie pozwala na jakąkolwiek pracę ze zwierzakiem. Podpowiemy Wam dzisiaj jak prawidłowo wdrożyć konia do ponownej pracy po przerwie!

2019-05-02

Czytaj » 0

Rekreacja

Czy warto kupować sprzęt, jak nie mam konia ?

Wielu początkujących adeptów jeździectwa marzy o własnym wierzchowcu - niestety często na przeszkodzie stoją finanse i z reguły dopiero w dorosłych życiu udaje się osiągnąć ten cel. Nic nie stoi na przeszkodzie, że kupić kilka produktów jeździeckich strikte przeznaczonych dla konia!

2019-03-01

Czytaj » 0

Rekreacja

Rekreacja: Skróć te wodze!

Jednym z najczęściej popełnianych błędów przez jeźdźców rekreacyjnych jest jazda ze zbyt długimi wodzami, zazwyczaj trzymanych w dłoniach gdzieś w okolicy ud lub kolan - znacie to? Podpowiemy Wam jak skutecznie jeździć na prawidłowym kontakcie, a co za tym idzie - z wodzami o prawidłowej długości.

2019-01-20

Czytaj » 0