12,739 pytań - 14,296 odpowiedzi - 824 komentarzy

Porady: Ubezpieczenie koni

Data publikacji: 2019-03-30

 

Jeszcze niedawno w Polsce praktycznie nie istniały firmy, które zajmowały się obsług ubezpieczeń koni, jednakże stale wzrastająca popularność jeździectwa niejako wymusiła poszerzenie działalności firm o właśnie takie usług; w tym momencie na rynku znajdziemy firmy, które specjalizują się w doradztwie ubezpieczeniowym.

Ogólne Warunki Ubezpieczeń (w skrócie OWU) to szczegółowe wytyczne, z którymi powinien zapoznać się każdy zainteresowany ubezpieczeniem konia - znajdziemy tam wszelkie informacje dotyczące kwoty, zakresu ubezpieczenia itp Każda firma z reguły ma inne ustalenia w tym zakresie, dlatego zalecamy dogłębną analizę bądź spotkanie z doradcą, który zajmuje się kompleksową obsługą klientów w kwestii ubezpieczeń.

 Zazwyczaj ubezpieczenie konia obejmuje takie przypadki jak:

  • śmierć/eutanazja w wyniki wypadku, odniesionych ran lub operacji
  • trwała niezdolność do użytkowania wierzchem/zaprzęgu/w hodowli
  • kradzież z miejsca pobytu
  • kradzież i ubój
  • pokrycie kosztów operacji

Pamiętajcie, że ubezpieczenie konia nie zwalnia właściciela z obowiązku płatności za dany zabieg czy operację; w zależności od wybranego pakietu ubezpieczenia (każdy właściciel podpisuje indywidualną umowę z firmą), np.po operacji kolki możemy dostać całkowity lub częściowy zwrot kosztów leczenia w przeciągu kilku miesięcy.

Istotnym elementem ubezpieczenia zwierzaka jest pakiet OC, czyli odpowiedzialności cywilnej (z pewnością znają go wszyscy właściciele pojazdów) - w przypadku kiedy Wasz koń np.ucieknie w terenie i uszkodzi przypadkowego spacerowicza bądź w trakcie wyprowadzania na pastwisko uszkodzi pojazdy, to jest możliwość wypłaty odszkodowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie musicie płacić z własnej kieszeni za powstałe szkody.

 

Składki za ubezpieczenie NNW koni są dość wysokie, kształtują się w okolicy kilkuset do 1500zł (w zależności od wykupionego pakietu oraz wartości zwierzaka) na rok - zazwyczaj istnieje możliwość zapłaty w ratach. Stawki OC są dużo mniejsze, zaczynają się od 100-200zł/rok. Ubezpieczenie koni jest dobrym zabezpieczeniem finansowym, pozwala na przynajmniej częściową rekompensatę poniesionych kosztów, które potrafią być niestety bardzo wysokie.

comments powered by Disqus
Porady

Porady: Ratunku, mam problem z założeniem ogłowia!

Wiele koni wybitnie nie przepada za dotykaniem uszu, a czasem jest to koniecznie w trakcie ubierania ogłowia - co zrobić, kiedy koń wysoko zadziera głowę bądź szarpie nią na boki?

2019-07-20

Czytaj » 0

Porady

Porady: Ocena kondycji konia (BCS)

Aby profesjonalnie ocenić aktualny stan konia, nie wystarczy powierzchowny rzut okiem i stwierdzenie, że wszystko jest w porządku - mamy do dyspozycji dziewięciostopniową skalę, która w łatwy i obiektywny sposób pozwoli na ocenę kondycji każdego wierzchowca!

2019-06-18

Czytaj » 0

Porady

Porady: Jak poprawić dosiad ?

Pewnie wielu z Was marzy o idealnym dosiadzie: dobra równowaga, proste plecy i stabilna łydka - brzmi łatwo, prawda ? Sami pewnie wiecie, że w praktyce uzyskanie poprawnej sylwetki w trakcie jazdy nie jest takie oczywiste. Ba, czołowi zawodnicy cały czas szlifują swój dosiad, bo nie jest to cel sam w sobie!

2019-06-09

Czytaj » 0

Porady

Porady: Błędy przy lonżowaniu

Lonżowanie to rewelacyjna metoda treningowa, często bagatelizowana przez laików bądź kojarzona z bezmyślnym przeganianiem konia w kółko - nic bardziej mylnego! Podpowiemy Wam dzisiaj, jak uniknąć typowych błędów towarzyszącym lonżowaniu.

2019-05-28

Czytaj » 0

Porady

Porady: Głowa do góry!

Pozycja głowy jeźdźca w trakcie jazdy jest często pomijana przez rekreacyjnych jeźdźców, a ma ogromny wpływ na prawidłowe ustawienie ciała. Wiele osób odruchowo patrzy w dół, co zaburza równowagę i utrudnia poprawny dosiad.

2019-04-15

Czytaj » 0

Porady

Porady: Jak poprawić odskok przed przeszkodą ?

Pewnie każdy jeździec w trakcie skoków doświadczył sytuacji, że odskok wypadał zbyt daleko bądź blisko przeszkody co w konsekwencji zaburzało prawidłową technikę pokonywania przeszkody. Warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami, gdyż odpowiedni moment odbicia od ziemi jest kluczowy dla komfortu i bezpieczeństwa konia oraz jeźdźca!

2019-02-09

Czytaj » 0

Porady

Porady: Własny koń - czy to się opłaca ?

Wielu miłośników jeździectwa marzy o swoim własnym wierzchowcu, najlepiej trzymanym w przydomowej stajence. Posiadanie własnego konia to duże szczęście, ale i ogromna odpowiedzialność i pewne wyrzeczenia, chociażby w kwestii wyjazdów na wakacje czy choroby.

2019-01-17

Czytaj » 0

Porady

Porady: Kiedy koń się potyka

Konie mają cztery nogi a i tak potrafią się potknąć na prostym odcinku, to całkowicie normalne - w końcu nam też to się zdarza. Jeśli taka sytuacja ma miejsce częściej, to jest to pewien sygnał do niepokoju i obserwacji zwierzaka.

2019-01-02

Czytaj » 0

Porady

Porady: Więcej łydki!

Na statystycznej lekcji jazdy konnej, zazwyczaj możecie usłyszeć kilka komend: nie garb się, pięta w dół i daj więcej łydki - znacie to ? Temat pleców oraz położenia stopy w strzemieniu zostały omówione w poprzednich artykułach, zatem czas na rozjaśnienie: o co chodzi z tymi łydkami?

2018-12-24

Czytaj » 0

Porady

Porady: Kiedy koń capluje

Spotkaliście się kiedyś z terminem caplowanie ? A może znacie sytuacje, kiedy koń jest nerwowy i nie potrafi spokojnie stępować ? To właśnie jest caplowanie - podpowiemy Wam jak się z tym uporać!

2018-11-30

Czytaj » 0