12,811 pytań - 14,492 odpowiedzi - 827 komentarzy

Porady: Ubezpieczenie koni

Data publikacji: 2019-03-30

 

Jeszcze niedawno w Polsce praktycznie nie istniały firmy, które zajmowały się obsług ubezpieczeń koni, jednakże stale wzrastająca popularność jeździectwa niejako wymusiła poszerzenie działalności firm o właśnie takie usług; w tym momencie na rynku znajdziemy firmy, które specjalizują się w doradztwie ubezpieczeniowym.

Ogólne Warunki Ubezpieczeń (w skrócie OWU) to szczegółowe wytyczne, z którymi powinien zapoznać się każdy zainteresowany ubezpieczeniem konia - znajdziemy tam wszelkie informacje dotyczące kwoty, zakresu ubezpieczenia itp Każda firma z reguły ma inne ustalenia w tym zakresie, dlatego zalecamy dogłębną analizę bądź spotkanie z doradcą, który zajmuje się kompleksową obsługą klientów w kwestii ubezpieczeń.

 Zazwyczaj ubezpieczenie konia obejmuje takie przypadki jak:

  • śmierć/eutanazja w wyniki wypadku, odniesionych ran lub operacji
  • trwała niezdolność do użytkowania wierzchem/zaprzęgu/w hodowli
  • kradzież z miejsca pobytu
  • kradzież i ubój
  • pokrycie kosztów operacji

Pamiętajcie, że ubezpieczenie konia nie zwalnia właściciela z obowiązku płatności za dany zabieg czy operację; w zależności od wybranego pakietu ubezpieczenia (każdy właściciel podpisuje indywidualną umowę z firmą), np.po operacji kolki możemy dostać całkowity lub częściowy zwrot kosztów leczenia w przeciągu kilku miesięcy.

Istotnym elementem ubezpieczenia zwierzaka jest pakiet OC, czyli odpowiedzialności cywilnej (z pewnością znają go wszyscy właściciele pojazdów) - w przypadku kiedy Wasz koń np.ucieknie w terenie i uszkodzi przypadkowego spacerowicza bądź w trakcie wyprowadzania na pastwisko uszkodzi pojazdy, to jest możliwość wypłaty odszkodowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie musicie płacić z własnej kieszeni za powstałe szkody.

 

Składki za ubezpieczenie NNW koni są dość wysokie, kształtują się w okolicy kilkuset do 1500zł (w zależności od wykupionego pakietu oraz wartości zwierzaka) na rok - zazwyczaj istnieje możliwość zapłaty w ratach. Stawki OC są dużo mniejsze, zaczynają się od 100-200zł/rok. Ubezpieczenie koni jest dobrym zabezpieczeniem finansowym, pozwala na przynajmniej częściową rekompensatę poniesionych kosztów, które potrafią być niestety bardzo wysokie.

comments powered by Disqus
Porady

Porady: Czy warto zacząć naukę jazdy konnej w wieku +30, +40 lat ?

Wielu dorosłych jeźdźców zaczęło swoją przygodę z tym sportem będąc dziećmi bądź młodzieżą, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby dopiero po trzydziestce czy czterdziestce zrealizować swoje marzenia o galopie na końskim grzbiecie!

2019-10-09

Czytaj » 0

Porady

Porady: Co zabrać ze sobą na rajd ?

Jesień właśnie się rozpoczęła, a wraz z nią nadszedł czas na terenowe przejażdżki po ścierniskach, wśród złotych, spadających liści. Podpowiemy Wam co zabrać na długie rajdy – kilka dni w siodle brzmi jak świetny wypoczynek!

2019-09-21

Czytaj » 0

Porady

Porady: Jak uspokoić konia ?

Pewnie każdy z Was miał kiedyś sytuację, gdzie czuliście duże podekscytowanie Waszego zwierzaka – spięcie całego ciała, nastawienie uszu i głośne wypuszczanie powietrza chrapami to najbardziej rozpoznawalne sygnały pobudzenia. Jak sobie z tym poradzić ?

2019-09-12

Czytaj » 0

Porady

Porady: 5 elementów dobrego rozprężenia

Wakacje się skończyły, a wraz z nimi intensywny sezon startowy - ale to nie oznacza, że skończyły się wszystkie zawody! W każdym województwie praktycznie do późnej jesieni są organizowane konkursy na każdym poziomie, od zawodów towarzyskich przez regionalne do Mistrzostw Polski we wszystkich dyscyplinach.

2019-09-03

Czytaj » 0

Porady

Porady: Co to znaczy, że koń jest pusty na kontakcie ?

Wielu jeźdźcow ma problem z jazdą na poprawnym kontakcie - pewnie każdy z Was miał problem z koniem, który ciągnie, szarpie głową bądź właśnie jest pusty. Tylko co to właściwie oznacza, bo przecież jak koń może być pusty ?

2019-08-21

Czytaj » 0

Porady

Porady: Ratunku, mam problem z założeniem ogłowia!

Wiele koni wybitnie nie przepada za dotykaniem uszu, a czasem jest to koniecznie w trakcie ubierania ogłowia - co zrobić, kiedy koń wysoko zadziera głowę bądź szarpie nią na boki?

2019-07-20

Czytaj » 0

Porady

Porady: Ocena kondycji konia (BCS)

Aby profesjonalnie ocenić aktualny stan konia, nie wystarczy powierzchowny rzut okiem i stwierdzenie, że wszystko jest w porządku - mamy do dyspozycji dziewięciostopniową skalę, która w łatwy i obiektywny sposób pozwoli na ocenę kondycji każdego wierzchowca!

2019-06-18

Czytaj » 0

Porady

Porady: Jak poprawić dosiad ?

Pewnie wielu z Was marzy o idealnym dosiadzie: dobra równowaga, proste plecy i stabilna łydka - brzmi łatwo, prawda ? Sami pewnie wiecie, że w praktyce uzyskanie poprawnej sylwetki w trakcie jazdy nie jest takie oczywiste. Ba, czołowi zawodnicy cały czas szlifują swój dosiad, bo nie jest to cel sam w sobie!

2019-06-09

Czytaj » 0

Porady

Porady: Błędy przy lonżowaniu

Lonżowanie to rewelacyjna metoda treningowa, często bagatelizowana przez laików bądź kojarzona z bezmyślnym przeganianiem konia w kółko - nic bardziej mylnego! Podpowiemy Wam dzisiaj, jak uniknąć typowych błędów towarzyszącym lonżowaniu.

2019-05-28

Czytaj » 0

Porady

Porady: Głowa do góry!

Pozycja głowy jeźdźca w trakcie jazdy jest często pomijana przez rekreacyjnych jeźdźców, a ma ogromny wpływ na prawidłowe ustawienie ciała. Wiele osób odruchowo patrzy w dół, co zaburza równowagę i utrudnia poprawny dosiad.

2019-04-15

Czytaj » 0