13,034 pytań - 31,631 odpowiedzi - 981 komentarzy

Problem ! Jak poradzić sobie ze strachem przed koniem !!!!

+2 głosów

Witam !  Mam OGROMNY problem z koniem .. Otóż w lato koń mnie poniósł i od tego czasu nie mogę się do niego przełąmać ... On to wyczuwa, chociaż się staram i próbuje grać ,,przywódzce, i tak moj strach jest silniejszy ode mnie ! CO zrobić aby przelamac lek ? POMOZCIE !! Z góry dzięki ! Ps. dodam tylko ze kon bedac u poprzedniego wlasciciela zajmowal sie nim jeden czlowiek, a teraz moj kon slucha tez jednego czlowieka-mojego tate.. Co zrb ?

pytanie zadane 10 marca 2015 w Porady przez użytkownika Majka Jasna
   

2 odpowiedzi

+1 głos

Moim zdaniem po spadnieciu z konia powinno sie natychmiast na niego wsiąśc po raz kolejny . Wtedy przelamujesz bariere strachu . Potem jeżdzi się ( przez ok. miesiąc ) ze strachem .Ale  ten strach to nie panika. Z czasem przestaniesz się bać .Nie podawaj się ! 

 

odpowiedź 11 marca 2015 przez użytkownika Mati (140)
+1 głos
Spróbuj usiąść sobie za ogrodzeniem gdy on jest na pastwisku. Czekaj cierpliwie aż przyjdzie sam do Ciebie. Pewnie zacznie Cię obwąchiwać itp. Potem spróbuj go pogłaskać. Przez kolejne dni pracuj z nim z ziemi. Poczytaj sobie o naturalu. Staraj się jak najwięcej przebywać z nim czasu, np. oglądać jego zachowanie w boksie, na pastwisku itp. Jak już troszeczkę chociaż sobie zaufacie spróbuj iść z nim na mały spacerek ( z ziemi, na uwiązie ) z kimś do pomocy i towarzystwa :) Mam nadzieję, że pomogłam :-)
odpowiedź 20 kwietnia 2015 przez użytkownika Bułana <3 (151)
...