12,993 pytań - 31,628 odpowiedzi - 981 komentarzy

Obóz - Jak poradzić sobie z kucem?

+3 głosów
Witam :)

Na początku ferii jadę na obóz konny, drugi raz do tej stajni. Są tam dwa kuce - Porta i Harry. Na każdej jeździe jeździ się tam na innym koniu (jest ich tam jakieś 20 - 25 :P) ale kuce są zawsze. Na nie zazwyczaj siadam właśnie ja, tylko że Harry ponosi, przy kłusie najpierw wyprzedza inne konie a następnie galopem próbuje uciakać do stajni. Pare razy dowiłózł mnie do boksu.

I z tąd moje pytanie. Jak sobie z nim poradzić?
pytanie zadane 1 stycznia 2017 w Porady przez użytkownika Ollciara (2,064)
edycja 1 stycznia 2017 przez użytkownika Ollciara
   

2 odpowiedzi

+1 głos
Cześć! też miałam taki problem z kucem i pomogła mi instruktorka :) może na tym obozie będzie instruktorka, która na niego wsiądzie ?  kucyki lubią tak wymyślać :)
odpowiedź 3 stycznia 2017 przez użytkownika agusiakra (3,769)
+1 głos
Porozmawiaj z tenerem, kucyki są z reguły wredne więc jeśli kuc przesadza powinna wsiąść na niego bardzo eserywna osoba a z opisu wynika że ty taka nie jesteś(przynajmniej w odpowiednim stopniu)ale jeśli w pytaniu chodzi o to jak możesz chcociaż kazać mu utrzymać sie na placu to jest jedna rada: koń ponosi skręcasz mu głowe i zmuszasz aby wszedł na koło i tak coraz mniejsze,coraz mniejsze aż kuc zwolni, jeśli nie jesteś w stanie dosiadem go wykręcić szarpnij go(wiadomo bez przesady i nie bez łydki)
odpowiedź 4 stycznia 2017 przez użytkownika monan173 (307)
...