12,880 pytań - 32,190 odpowiedzi - 969 komentarzy

dlaczego mój koń próbuje mnie straszyć podczas karmienia?

+3 głosów
To wygląda tak: przynoszę np. owies i karmię mojego konia, a on tuli uszy i rzuca łbem...dlaczego?
pytanie zadane 9 kwietnia 2014 w Śmieszne przez użytkownika niezalogowany
   

3 odpowiedzi

+1 głos
Zanim wejdziesz do stajni oznajmij go że nadchodzisz, koń się pewnie wystraszył : / Na początku zanim otwoirzysz boks, zawołaj jego imię ;)
odpowiedź 9 kwietnia 2014 przez użytkownika Cavallo (6,945)
–1 głos

On się na pewno nie boi! Raczej próbuje cię zastraszyć i dowodzić w waszym małym stadzie. ;)

Następnym razem weź do drugiej ręki np. bat lub uwiąz. Wchodząc do jego stajni/boksu mów donośnym  głosem, wyprosuj się, nie głaszcz go(!). Jak tylko znowu próbuje tych swoich "trików" odgoń go batem, czy co tam masz pod ręką i krzyknij na niego! Nie pozwól sobie wchodzić na głowę, bo to TY jesteś przywódcą! Dopiero jak on się ogarnie, wsyp do żłobu jednenie/postaw wiadro na ziemi i wyjdź bez pożegnania, głaskania, mówienia itp. Możesz również chwilę postać chwilę przy tym jedzeniu, a jak on będzie podchodził- odgoń go.

Mam nadzieję, że pomogłam :-)

odpowiedź 9 kwietnia 2014 przez użytkownika bittern (341)
Troszkę dokładniej powinnaś przeczytać pytanie.  Pisze że najpierw daje mu jedzenie,  a dopiero potem koń się rzuca na nią.  Nic nie pisze żeby przed karmieniem się coś działo
Tak przy okazji ******
+1 głos
Taka rada.: jeśli patrzysz na konia jak je i jesteś przy nim i np. go glaszczesz, całujesz i coś gadasz to się nie dziw. Żaden człowiek i żadne zwierzę raczej nie ma ochoty żeby mu przeszkadzano przy jedzeniu ;-) . Spróbuj stanąć dalej i powoli się do niego zbliżaj. Nie dotykaj go.i nic nie mów. Powodzenia :-)
odpowiedź 3 stycznia 2016 przez użytkownika niezalogowany
...