12,886 pytań - 31,326 odpowiedzi - 983 komentarzy

Wyprawa na pierwszą lekcję jazdy konnej :)

+1 głos
Hej :) Mam takie pytanie: postanowiłam spróbować i pójść na pierwszą lekcję jazdy konnej. Wiem, że na początku to będą podstawy, a samo jeżdżenie zacznie się dopiero na kolejnych lekcjach ;) Czy na miejscu dostanę jakieś ciuchy do jazdy, będzie możliwość wypożyczenia, czy trzeba to samemu sobie zorganizować (jeśli tak, to co mam założyć)?

Nie chcę kupować butów, ciuchów i innych sprzętów, bo chcę tylko spróbować. Kiedyś może zainwestuje we własny sprzęt, ale wolę nie kupować "w ciemno". :)
pytanie zadane 13 marca 2014 w Rekreacja przez użytkownika niezalogowany
   

4 odpowiedzi

+3 głosów
Na pierwszą lekcję załóż najlepiej leginsy, zwyczajną bluzke i jakieś adidasy. Toczek powinna wypożycyc Ci stajnia. Masz rację, nie kupuj od razu bryczesów, sztybletów i wgl. ponieważ może Ci się nie spodobac jazda konna, a wtedy to będzie strata pieniędzy. Pojeździj trochę i wtedy sama ocenisz czy chcesz dalej jeździc.
odpowiedź 13 marca 2014 przez użytkownika aaasiiiaa (515)
+1 głos
Na pewno w takiej stajni muszą być kaski :) I tylko one są do wypożyczenia. Ew. czapsy. To co może oferować stajnia tym lepiej, ale później czy wcześniej zakup sprzęt do jazdy :)
odpowiedź 14 marca 2014 przez użytkownika Cavallo (6,945)
+2 głosów
W stadninie na pewno będziesz mogła wypożyczyć kask :)

A ty najlepiej ubierz legginsy, wygodną bluzkę i kurtkę. Buty najlepiej jakieś z twardą podeszwą i bez zamka od środka :)
odpowiedź 15 marca 2014 przez użytkownika wszystkozajeteomatko (159)
0 głosów
Znalazlam ciekawy artykul http://strawhorses.pl/pl/n/1?preview=true ;)
odpowiedź 19 marca 2014 przez użytkownika niezalogowany
...