12,959 pytań - 31,620 odpowiedzi - 981 komentarzy

Nerwowy koń?

0 głosów
Mam 5-etnią klacz huculską . Klacz przyjechała do mnie jakieś 7 miesięcy temu ,a już w 2 msc zwichnelam kostkę i nikt nic nie robił z koniem . Za pracę z nią wzięłam się jakieś 3 miesiące temu . Klacz jest niezajezdzona , boi się siodła , ale to nie jest problemem bo o tym widziałam , i pracujemy z tym . Problem polega na lonży i prowadzeniem konia . Klacz jest bardzo charakterna , a czasem nawet wredna . Podczas lonzowania , nie daje jej się zatrzymać . Nic nie pomaga zatrzymywanie jej , bo się nie zatrzymie . Rwie się na lonży , zatrzymuje , leci jak szalona , ogon Araba i jego chłód . Kolejnym problemem jest jej prowadzenie . Od 2 miesięcy próbuje ją nauczyc zatrzymywania się na : komendę , odgłos ( Prrr) lub gest , ale to nic nie daje . Raz chciałam z nią iść na spacer w teren , żeby się przyzwyczaiła , ale po kilku krokach zaczęła się szarpać , stawać dęba , ploszyc , stawiać ogon Araba . Prowadziłam ją razem z ojcem na wędzidle , a i tak nic to nie dało . Co mogę z nią zrobić ? Jakieś rady ?
Od razu informuje , że jak ktoś chce napisać żebym wezwała trenera , to mówię że trener będzie dopiero za 4 miesięcy , a chce coś zrobić do tego czasu
pytanie zadane 22 kwietnia 2017 w Porady przez użytkownika yola (1,862)
   

1 odpowiedź

0 głosów
Nie wiem czemu wybrałaś akurat tak młodego konia może po prosty ze względów finansowych. Nie wiem czy jest to twój pierwszy koń ale jeśli tak to powinnaś kupić konia profesora konia który jest może i trochę droższy ale przyjemnie bedzie się wam współpracować. Poczekaj na trenera bo on najlepiej zdiagnozuje co jest twojej klaczy. Może koń próbuje Cię zdominować? Może jest koniem po przejsciach. Jesli nie dajesz sobie z koniem rasy na lonży to chodzenie na spacery czy praca z siodłem na niewiele się zdadzą. Poczytaj jakieś książki może tam znajdziesz coś co  Ci pomoże? Może wydaję Ci się że świetnie dogadujesz się ze swoim rumakiem ale dobrze jak by spojrzał na to ktoś z zewnątrz. Nie wiem co mogę Tobie poradzić bo nie wiem jak naprawdę  wygląda twój problem. Mam nadzieje że powizycie trenera jakoś się twoja klaczka uspokoji. Trzymaj się i powodzenia :)
odpowiedź 1 maja 2017 przez użytkownika Histamina (143)
...