12,881 pytań - 38,848 odpowiedzi - 971 komentarzy

Jazda bez sprzetu?

+2 głosów
Więc jade do cioci niedługo na tydzień i tam są konie pod siodło i nie chce mi sie zabierac ze soba calego sprzetu (ubran) wiec zabiore tylko rekawiczki  i chce zapytac czy jazda w leginsach i trampkach jest wygodna? Nie chce brac bryczesow sztybletow i czapsow poniewaz jest tu prawie 40 stopni a nie mam zamairu brac prysznica po kazdej jezdzie, nie poobcieram sie przy skokach w leginsach i czy w klasycznych krotkich converse nie bedzie mi noga wpadac w strzemie albo nie bedzie mnie obcierac ? byc moze glupie pytanie, ale naprawde to dla mnie wazne bo raz jezdzilam w spodenkach i mialam cale nogi poobcierane do krwi i nie moglam jezdzic przez jakis czas.
pytanie zadane 5 sierpnia 2015 w Pytania do Princess przez użytkownika Marysia
   

4 odpowiedzi

0 głosów

A więc tak, polecam Ci jednak spakować sztyblety, mówię Ci w Conversach nie jeżdzi się najlepiej :/
Noga wypada a po za tym nie raz strzemię wpada aż do kostek!
Lecz myślę że w takich cieniutkich legginsach też nie będzie tak łatwo.sad

A myć nie musisz się po każdej jeździe, po prostu będziesz do sztybletów zakładać zwykłe skarpetki.

Jeśli będziesz np. ok. godziny dziennie jeździć to po jeździe tylko biegusiem do ubikacji i tylko stopy umyjesz.No i z głowy! :) wink
Piowodzenia! I udanych wakacji ! 

 

odpowiedź 5 sierpnia 2015 przez użytkownika OliviaHORSE12 (104)
0 głosów
Ja osobiście praktycznie cały czas w trampkach jeżdżę, tak jest wygodniej :)
Lecz.. Nie radziłabym radzić w taki upał, wiesz dla Ciebie może inaczej, ale koń się szybko zmęczy, najlepiej wcześnie rano, lub późno wieczorem, to wtedy z rana się umyjesz i wieczorem ewentualnie znowu jazda i znow sie umyjesz :)
odpowiedź 6 sierpnia 2015 przez użytkownika niezalogowany
0 głosów

Więc tak..
Możesz nie jechać w sztybletach i sztyplach ale koniecznie uzbroj się w długie aż do kolan skarpety i kask, koniecznie rękawiczki. Jeździć możesz nawet w jeansach lub legginsach, jeśli będziesz jeździć na oklep to nie ma problemu, jednak w siodle wygodniej ci bedzie w bryczesach wink  Jeśli masz stare, nie używane bryczki, praktycznie do wyrzucenia, możesz je obciąć do kolan, ale wtedy załuż te wysokie skarpety, bo będzie bolało!!! 
Pozdro <3 laugh

odpowiedź 30 marca 2016 przez użytkownika zuzudiax (116)
0 głosów
ja tam w conversach nie polecam mają cienką powierznie i źle amortyzują, co do leginsów -bardzo obcierają,lepiej jeansy choć mają mniejszą "przyzepnosć"
odpowiedź 23 sierpnia 2016 przez użytkownika Monika173 (218)
...