12,978 pytań - 31,628 odpowiedzi - 981 komentarzy

Zagalopowanie, kłusowanie przyspieszanie, klacz !

+1 głos

Mam tu kilka pytań dotyczącego konia który jest u mnie w stajni jest to klacz 15 letnia i o to pierwsze pytanie

1. Dlaczego jak chce zakłusować na niej nie idzie ?? ( czasami pójdzie ale musze długo ją łydkami klepać  )

2. Dlaczego nie chce galopować ? jestem w kłusie i tak samo łydki bat a ona nic

3. dlaczego jak najade na przeszkode przyspiesza ?

4. Jak chce na nią wsiąść tupie tylną nogą

I to jest jeszcz ejedno pytanie dotyczaćego innego konia ( 9 letni koń SP )

1. Dlaczego jak go czyszcze kładzie się na moje ramie głową tak jakby się przytulałdo mnie czy waktycznie sie przytula czy mnie lubi ?

2. Jak jade na nim on wszystkiego sie boi jak reklamówka gdzieś poleci jak samochód przejedzie jak ktoś czymś stuka wszystko ! odrazu sie płoszy i przechodzi do galopu !

pytanie zadane 8 czerwca 2015 w Stajnia przez użytkownika Monikaa0315 (681)
   

2 odpowiedzi

+1 głos
1 Ok słuchaj w stępie musisz żwawo stępować to nie ma być ,,O jeju tak mi się nie chce , ledwo chodzę" tylko żywy , szybki koń ;) Potem będzie łatwiej ją zakłusować, jeżeli za pierwszą delikatną łydką nie idzie to rozliczaj ją z tego ! Reakcja ma być szybka ! Jak nie odpowie takimi trzeba szybkimi mocnymi łydkami - to dorzuć bata  (Tak mi trenerka mówiła) i staram się tego pilnować ;) 2. Może masz ją źle ustawioną ? Albo trochę za wolno idzie ;p (czsami konia trzeba rozpędzić - niektóre mogą od razu a inne inaczej) , więc tak ustawiasz ją do wewnątrz - zamykasz zewnętrzne kolano and biodro a łydka idzie trochę do tyłu głowę koni kierujesz ku jazdy - musisz zobaczyć wewnętrzne oko - najlepiej jest galopować robiąc koło lub z narożnika ;) i możesz do tego dorzuć bata 3. Wiesz jeżeli to jest mała przeszkoda to nie żaluj tego ,że ona przyspiesza bo może dla niej jest lepiej i może ma przez to lepsze wybicie ;) 4. Akurat tu nie wiem xd wsiadasz może normalnie z ziemi czy ze schodków ? Jak z ziemi to spróbuj ze schodków - mniejsze obciążenie pleców konia :) ---- drugi koń 1. Hmmm może go cos swędzi ? Weź go tam np. podrap jak nic to najwidoczniej lubi się ,,łasić" ;D ,że tak to powiem xd 2. Możesz się zapytać trenerki o to czy możecie trochę go przyzwyczaić do reklamówek itd :) Ale to norma ,że koń się płoszy w końcu jest to roślinożerne zwierzę które się płoszy i w sumie jest czujny :) Musisz go trochę zrelaksować ;)

Myślę ,że w czymś pomogłam xddd oczywiście sama się jeszcze uczę i staram się pilnować tych zasad :)
odpowiedź 8 czerwca 2015 przez użytkownika Natalia
0 głosów
Co do Twojego konia polecam odczulanie, bo kiedyś może Wam się coś stać, poprzez spłoszenie :/

A co do tego wcześniejszego, tak jak koleżanka niżej napisała to faktycznie może coś go swędzi :)
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez użytkownika haflingerka (349)
...