12,995 pytań - 31,628 odpowiedzi - 981 komentarzy

Płochliwy koń

0 głosów

Dostałam do pracy kochanego staruszka wypłosza. Konio bardzo kochany ale często mocno reaguje na bodźce zewnętrzne. Koń jest dla mnie profesorem uczy bardzoo dużo (ujężdżony na poziomie N) 

Ale mam z nim kilka problemów. Staram się odczulić go na na bata i na szeleszczące przedmioty. Robię to aktualnie z drugim koniem na hali gdyż jak jest sam bardzo się stresuje ale problem jest taki że wtedy jest bardziej skupiony na interakcji z drugim koniem niż na mnie. Chciałabym przeprowadzić z nim 7 gier ale zastanawia mnie jak to zrobić samemu czy w obecności drugiego konia? Chciałam przeprowadzić join-up ale właśnie gdy koń jest sam chodzi bardzo zestresowany ale gdy jest z nim towarzysz jest skupiony wyłącznie na nim ;-; Tak jak na początku wspomniałam jest to koń profesor ale tylko gdy idzie zebrany (a, bardzo ciężko mi się go zbiera) Gdy nie jest w 100% skupiony na jeździe to każdy mały strachulec kończy się albo moją glebą albo tylko odskoczeniem od ściany. . . 

  •  

pytanie zadane 10 marca 2015 w Porady przez użytkownika niezalogowany
   

1 odpowiedź

0 głosów

Spróbuj go puścić samego luzem na hali :) trochę poszaleje, ale w końcu mu się znudzi :) płochliwość niestety jest naturalna u koni i ciężko oduczyć konia płoszenia się, ale spróbuj może zabierać konia na specery najpierw w towarzystwie innego konia, niech zobaczy, że nie ma nic strasznego bardzo ważne jest również abyś TY się nie bała :) wielu jeźdźców wyszukuje rzeczy, których koń może się wystraszyć i jeszcze bardziej ,,nakręcają'' swojego wierzchowca :) jeśli się czegoś wystraszy itp. poprostu to olej i idź dalej jakby nic się nie stało ;p koń po pewnym czasie zrozumie ,,chwila... skoro ona się nie boi to po co ja mam się bać'' to bardzo często działa :) powodzenia ^^

odpowiedź 14 marca 2015 przez użytkownika wanilka (134)
...