12,944 pytań - 31,617 odpowiedzi - 981 komentarzy

Dlaczego koń nie chce wyjść ze stajni?

+1 głos

Czy sportkaliście się kiedyś z czymś takim, że koń nie chce wyjść ze stajni broken heart???

Ani na padok ani nic sad

pytanie zadane 25 lutego 2015 w Porady przez użytkownika ponyrules (405)
   

3 odpowiedzi

0 głosów
Kiedys dostałam na jazdę wałacha, który głównie chodzi na lonży. Gdy mnie zobaczył w drzwiach boksu pewnie myślał, że jestem kolejnym dzieckiem, które będzie go kopać lub po nim skakać ucząc się anglezować. Po przypięciu uwiązu do kantara i mojej prośbie nie chciał się ruszyć z miejsca (czy to sytuacja o którą ci chodzi?). Wtedy podeszłam do niego i powiedziałam do ucha, co będziemy robić. Słuchał mnie z zainteresowaniem. Gdy drugi raz poprosiłam go o wyjście z boksu spełnił moją prośbę dość ochoczo.
odpowiedź 25 lutego 2015 przez użytkownika jastina666 (678)
–1 głos

Nie,dla mnie to dziwny przypadek!surpriseMoje konie,aż się rwą do wyjścia!Może przy wejściu coś go kiedyś wystraszyło?Może zapytaj się instruktora lub właściciela stajni!Może spróbuj zbawić go tam jabłkiem lub innym przysmakiem albo pokaż mu ,że to nic złego!

odpowiedź 25 lutego 2015 przez użytkownika Szamanka (1,889)
0 głosów
No raczej,nigdy się z tym nie spotkałam.Może dlatego tak się zachowuje ,bo kiedyś się właśnie wystraszył czegoś w takiej sytuacji,albo się boi widocznie czegoś co nigdy wcześniej nie widział...Tak czy siak takiego konia można zwabić jego ulubionym przysakiemnp.kiedy wyjdzie z boksu daj mu smakołyk(to będzie taka miła nagroda za to,że w końcu wyszedł)potem gdy wyjdziesz z nim ze stajni daj mu następny smakołyk(wtedy zrozumie,że nie musi się niczegio bać,i na dodatek dostanie nagrode za to)

Pozdrawiam
odpowiedź 26 lutego 2015 przez użytkownika IMkonik (265)
...