12,993 pytań - 31,628 odpowiedzi - 981 komentarzy

Co mam zrobić z moim kucykiem ?

+1 głos
Mam kucyka , który gryzie i gdy wchodzę do  jego boksu on od razu gryzie mnie po nogach i butach a gdy odejdę kawałek dalej lub zacznę go czyścić zaczyna kulić uszy i albo szarżuje w koło albo odwaraca się do mnie tyłem jakby chciał mnie kopnąć :(Gdy dziadek bierze go nalonże to od razu tylko mu nogi tylnie do góry latają.Jak mogę go trochę uspokoić.?Kucyk ma około 3 lat .Mam jeszcze jedno pytanie , kucyk jest nie zajeżdzony czy mogę go jeszcze próbować zajeżdżać ?
pytanie zadane 25 grudnia 2014 w Koń przez użytkownika Wuwi (151)
   

2 odpowiedzi

0 głosów
Oh, ta. Nie jestem pewna, czy z twoim doświadczeniem ( które sugeruje twój wpis i problem) powinnaś sie brać za zajeżdżanie takiego konia. Czyli ustaliliśmy, że na razie zajeżdżanie zostaw specjaliście. Co do kopania i gryzienia, nikt nie da ci skutecznego gotowca. Nikt nie zna cb, twojego kuca i warunków w jakim jest trzymany. Może napiszesz coś jeszcze? Np. czy od urodzenia jest u ciebie, czy przebywa na codzień z innymi końmi na łące, czy robi to z innymi ludźmi i czy ktoś próbował go zajeżdżać.
odpowiedź 25 grudnia 2014 przez użytkownika sara13 (959)
+1 głos
Musicie go dobrze wychować bo na bierze nawyków ! Kuce w tak młodym wieku są nieuchronne, wynagradzajcie go za dobrze wykonane rzeczy. Jeżeli chcesz żeby nabrał zaufania musisz mu poświęcać więcej czasu m.in czyszczenie, spacery itp. Może być również tak ze kucyk miał zlą przeszłość, poprzedni właściciel go zle traktował i teraz w ten sam sposób to ukazuje.
odpowiedź 28 grudnia 2014 przez użytkownika Cavallo (6,945)
...