12,992 pytań - 31,628 odpowiedzi - 981 komentarzy

Jak się w końcu skręca ?

+2 głosów
Ogl słucham mojej instruktorki , ale często tez czytam w internecie i są różne wersje . Zaczęłam ostatnio szperać bo chciałabym na jazdach używać jak najmniej wodzy ( nie wiem czy to może mi sie udać skoro jeżdże dopiero od roku ) . Chodzi mi o to abyście mi opisali która łydka gdzie , jak z biodrami  , ramionami ...  i w jakiej kolejności .
pytanie zadane 20 lipca 2014 w Porady przez użytkownika niezalogowany
   

3 odpowiedzi

0 głosów
JEśli np jedziesz koło w lewo to trzymasz prawą wodzę a lewą pokazujesz kierunek (nie ciągniesz lewej wodzy ale nawet troche oddajesz i pokazujesz kierunek), prawą łydkę musisz mieć cofniętą, głowa zwrócona do środka koła bo wtedy jest łatwiej, biodra automatycznie się skręcają a koń to czuje.
odpowiedź 20 lipca 2014 przez użytkownika Majorka (1,430)
0 głosów
Hej :) Jeśli chcesz skręcić w prawo przykładasz lewą łydkę,a gdy chcesz skręcić w lewo przykładasz łydkę prawą, w języku fachowym kierunek jazdy nadaje się zewnętrzną łydką. Gdy skręcasz wodzami, musisz używać dwóch wodzy,pamiętaj,że kieruje koniem się zewnętrzną wodzą,bez trzymania zewnętrznej wodzy nie ma nic. Zewnętrzną wodzę trzymasz a wewnętrzną lekko pociągasz do siebie trzymając stale ręce spokojnie i w tym samym miejscu :) Mam nadzieję ze pomogłam :) Pozdrawiam,redaktorka
odpowiedź 31 lipca 2014 przez użytkownika Alicja (809)
0 głosów
Hej c:

Skręcanie to nie jest prosta sprawa dla początkującego jeźdzca,wodzy używa się do nadania kierunki jazdy (wewnętrzna wodza) i do trzymania konia aby nie wypadał zadem oraz do kierowania (np do utrzymania na wolcie) -zewnętrzna wodza.

Przedewszystkim skręca się łydkami,skręca się zewnętrzymi łydkami,pamiętajmy gdy wchodzimy np.na przekątną a chwilkę przed wjechaniem na nią mieliśmy ustawienie łydek powiedzmy w prawo ,pamietajmy o wyprostowaniu łydek na prostej :)

Pozdrawiam,redaktorka strony ,,myhorse"
odpowiedź 2 września 2014 przez użytkownika Alicja (809)
...