13,006 pytań - 31,630 odpowiedzi - 981 komentarzy

Pomocy! Na Lonży koń nie chce iść na lewą stronę. Co robić?

0 głosów
Na prawo jest w porządku, na lewo katastrofa. Nie ma mowy o żadnym bacie, bo wtedy jest jeszcze gorzej! Gdy widzi, że mam w ogóle bata do lonżowania to nawet iść nie zaczyna tylko się buntuje (próbuje stawać dęba, zaczyna biec w drugą stronę). Mam ją od 4,5 miesiąca, klacz ma 11 lat, może gdzieś u jakiegoś właściciela doznała jakiegoś urazu na tę stronę i się teraz buntuje, ale to nie zmienia faktu, że przecież musi biegać na obydwie strony, a nie tylko w prawo.Na lewo to jedynie daję radę ją zachęcić do stępa, ale to też nie zawsze (kaprys ma), ale o kłusie i galopie można zapomnieć. Nie ma mowy też o machaniu za nią końcówką lonży (próbowałam i zamiast iść na przód nerwowo cofa się do tyłu). Na terenie stajni nie ma lonżownika, myślałam żeby sobie jakąś taśmą ogrodzić i zrobić taki prowizoryczny lonżownik, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Proszę o pomoc!

Ps. Ze względu na mój aktualny stan zdrowia nie mogę nic zrobić z siodła poza stępem. Aczkolwiek z siodła zachowuje się bez zarzutu, problem jest jedynie z tą lewą stroną przy lonżowaniu.
pytanie zadane 9 grudnia 2017 w Weterynarze przez użytkownika banan (2,548)
   

1 odpowiedź

0 głosów
Prowizoryczny lązownik podoba mi sie xd

A tak serio to ok juz pomagam

Wątpie zeby to byly jakies doznania u wlasciciela bo wdtedy by sie bala obydoch stron i lązy

Mysle ze skoro ma 11 lat to nie jest to kaprys

Prawdopodobnie boi sie tego bata albo cos takiego

Jescze wiesz masz ją dopiero 4,5 miesiąca dopiero! to nie jest dlugo ja mam konia 10 miesięcy (swojego) a on jeszcze mi  nie ufa (szlabym jakos w tą strone)

Jescze wiesz pamietaj ze kazdy kon ma swoja ^lepszą^ strone w jej przypadku to pewnie prawa

 

 

Spróbuj zaradzic temu rozciagajac line po hali (chyba masz) wiesz zeby taki tor zrobic jak do wolnych skokow i bacikiem jej kazac isc dom przodu ty rząfdzisz pamietaj! ja zacznie sie pchac w tw strone to ją dźgnij w zad tym batem xd

Ja tez mam takie problemy z moją kobyłką ale staramy sie to naprawic
odpowiedź 18 grudnia 2017 przez użytkownika Koniareczka (175)
...