12,884 pytań - 31,326 odpowiedzi - 983 komentarzy

Czy można nauczyć 10 letniego konia poprawnego ,,chodzenia", reagowania na łydkę? Jeśli tak, to jak?

+1 głos
W tamtym roku kupiłam 9 letniego wałacha (obecnie 10 lat). Był trochę ,,przybidzony". (chodził zaraz po zajeżdzeniu w szkółce pod dziećmi) W tym roku przeszłam do nowej stajni. Mam z nim duże problemy ponieważ czasem po rozstępowaniu go już mnie bola nogi od pchania i nw co mogę (w jaki sposób) z tym zrobić.. A druga sprawa to to, że on nie pozwala prowadzić się na zewnętrznej wodzy, ciągle szuka szyją tej wewnętrznej.  Pomożecie?
pytanie zadane 30 lipca 2014 w Porady przez użytkownika Delfiniasta (190)
   

2 odpowiedzi

+2 głosów

Poprostu gdy wciskasz łydkę i nie reagule dawaj lekki sygnał bacikiem z czasem zacznie reagować,wiem ponieważ sama kupiłam konia 9 letniego konia który też miał opory z tymi łydkami i pomogło :) Teraz wystarczy 1 łydka i idzie żwawo yes Życzę powodzenia w dalszej pracy :)

 

odpowiedź 31 lipca 2014 przez użytkownika Livi
–1 głos
Trening na lonży może ożywić leniucha, jednakże wystarczy angażować konia mocniejszą łydką lub popędzić  batem. Należy zawsze nagradzać po dobrze wykonanym zadaniu i poluzować wodze kiedy koń zrobi pierwzy krok stępa, a co do drugiej sprawy to radzę wybróbować ganaszowanie lub z korzystać z pomocy doświadczonej osoby.

Pozdraiwiam.
odpowiedź 1 sierpnia 2014 przez użytkownika Cavallo (6,945)
...