13,006 pytań - 31,630 odpowiedzi - 981 komentarzy

Jak mam sobie poradzić z tym koniem ?

+3 głosów
Ostatnio na jeździe nie mogłam mieć swojego ulubionego konia , ponieważ miał jakieś problemy z kręgosłupem i musiał odpocząć . Z tego powodu na lekcje musiałam sobie wyczyścić i osiodłać większego wałacha . Jak tylko weszłam do boksu zaczął się na mnie szczurzyć i odwrócił zadem . Postanowiłam go uwiązać w boksie . Zaczęłam go czyścić ale ona nadal sie na mnie szczurzył i w końcu uszczypnął zębami w ramię . Byłam już zrezygnowana i postanowiłam pójść po instruktorke . Jej też nie słychał więc i nacierał na nią a wtedy ona dała mu klapsa uwiązem . Trochę się zdenerwował i zaczęli ,, tańczyć ,, w boksie . Potem stał już grzecznie ale i tak nie idealnie , bo ktoś musiał mi go trzymać za kantar . Co mam zrobić jeśli znowu wydarzy się taka sytuacja ? Nie chce za każdym razem wołać instruktorki , tylko jakos sama spróbować rozwiązac ten problem . Dzięki za odpowiedź . :)
pytanie zadane 19 lipca 2014 w Porady przez użytkownika niezalogowany
   

2 odpowiedzi

+1 głos
Wygląda na to,  że ten koń dość często jest wyrywany na jazdy. Lub bądź co bądź uwiera go siodło, ogłowie lub wędzidło. Należy zbadać przyczynę, bo skutki mogą być trudne do skoordynowania.

1. Wędzidło - może być za małe lub za duże, może powodować ucisk.

2. Ogłowie   - Wywieranie ucisku w niekórych miejscach.

3. Siodło    - Może być za małe na grzbiet konia przez co uciska i powoduje ból

4. Jeździec - koń może być źle traktowany, lub był źle traktowany. Nie lubi jazdy pod siodłem, gdyż może miał niemiłe spotkanie w przeszłości i mu pozostało do dziś.

5. Nie akceptuje ludzi, lub czyszczenia.
odpowiedź 19 lipca 2014 przez użytkownika Cavallo (6,945)
0 głosów
ja bym powiedziała, że najzwyczajniej w świecie koń czuje że jesteś nowa i nie wie na co może sb u Cb pozwolić, wiec robi wszystko co tylko zechce. musisz być bardziej stanowcza i pewna siebie, pokazać mu kto tu rządzi. wykonuj pewne i odważne ruchy, ale delikatne, żeby wiedział że ma być posłuszny, ale żeby posłuszeńsatwo nie było spowodowane strachem :))

też miałam podonbe problemy czasami ze swoją obecną klaczą, ale jakoś przez to przeszłyśmy :))
odpowiedź 19 lipca 2014 przez użytkownika olaaa2329 (183)
A jeśli znowu będzie chciał mnie ogryźć ? Mam odciągnąć mu głowę za kantar czy co zrobić ?
daj mu trzy porządne klapsy w klate na mojego dziala
...