12,875 pytań - 26,255 odpowiedzi - 956 komentarzy

Jak wygląda zdawanie czworoboku na BOJ?

+2 głosów
chodzi o to czy są różne 'tory' czworoboku, czy zawsze wszystko robi się w tej samej kolejności? czy będe miała już wszystko przygotowane wcześniej czy tak jak jest to ze skokami będe musiała zapamiętać kolejność?
pytanie zadane 17 lipca 2014 w Ujeżdżenie przez użytkownika niezalogowany
   

2 odpowiedzi

0 głosów
Na brązową odznakę jest już przejazd gotowy i zawsze jedziesz taki sam. Poszukaj w internecie i znajdziesz na pewno, na stronie PZJ też na pewno jest. No i po prostu musisz się go nauczyć na pamięć
odpowiedź 18 lipca 2014 przez użytkownika niezalogowany
dziękuje za pomoc!
po prostu nie jestem w temacie, bardziej interesuje sie skokami a niedługo będe przygotowywać się do zdawania :o
Ja też zdaję w tym roku- także powodzenia ; )
0 głosów
Kilka dni temu zdałam właśnie BOJ ,było bardzo łatwo i nie było napiętej atmosfery :)

Na przejazdach nie ma co się stresować,na początku była opieka stajenna polegała ona na czyszczeniu konia,siodłaniu i prowadzeniu konia.Następnie udaliśmy się na padok aby rozprężyć konie,po szybkim rozporężeniu każdy zdawał po kolei ujeżdżenie,tor na ujeżdżenie i skoki jest na oficjalnej stronie PZJ zamieszczony,i można go sobie wydrukować i ćwiczyć aby go zapamiętać :) Po tym jak każdy zdał skoki (czekaliśmy na koniach stępując i kłusując) była część skokowa,przed skokami rozprężaliśmy się skokowo a następnie każdy według wyznaczonej kolejności wchodził na parkur. Dla kuców była wysokość max.60 cm (ja zdawałam na kucu i miałam bardzo niziutki) konie duże i małe konie miały wysokosć 70 cm chociaż wydawało się to o wiele mniejsze :) Skoki były łatwe,gdy każdy zdał skoki rozsiodłaliśmy konie i udaliśmy się na teorię,pytania teoretyczne były bardzo proste ja miałam:

-Co to są hacele?

-Jak prowadzi się konie?

-Co oznaczają uszy położone płasko na potylicy konia i jak się wtedy zachować?

-Co to jest węzeł bezpieczeństwa?

Dalej nie pamiętam ale były proste i nie było ich dużo,dostaliśmy papiery a teraz w dalszym ciągu czekam na odznakę którą powinni wysłać pocztą:)

Powodzenia!

Pozdrawiam Redaktorka
odpowiedź 22 sierpnia 2014 przez użytkownika Alicja (809)
gdzie zdawałaś odznakę?
...