12,992 pytań - 31,628 odpowiedzi - 981 komentarzy

Adopcja konia

+2 głosów
Witajcie! Mam ważną sprawę. A raczej zwracam się do was o pomoc. Mój kucyk mieszka sam, a wiem, że to źle wpłynie na jego psychikę. Więc chciałabym zaadoptować konia z fundacji. Przemyślałam to dokładnie i myślę że to by był dobry pomysł. Jedynym problemem są rodzice. Uważają że jak będzie drugi kucyk to Pokus przestanie się mnie słuchać, do tego nie zamierzają płacić tylu pieniędzy na utrzymanie dwóch kucyków. Może macie jakieś pomysły jak ich przekonać. Lub jak zarobić trochę pieniędzy? Myślałam też nad tym aby dać ogłoszenie: wytrenuję psa w zakresie posłuszeństwa bo każdy mi mówi że mam niezwykły talent do tego, a moje dwa psiaki umieją mnóstwo sztuczek. Ale nwm czy ten pomysł wypali, a wy co o tym sądzicie? Pomyślałam też aby Pokus zaczął na siebie zarabiać i moglibyśmy oferować przejażdżki na kucyku? A może wy macie pomysły? Proszę pomóżcie.
pytanie zadane 20 kwietnia 2014 w Porady przez użytkownika niezalogowany
   

2 odpowiedzi

+1 głos

Cześć!

Jeżeli chodzi o zarabianie pieniędzy Twoje pomysły są bardzo dobre yes Możesz uczyć psy posłuszeństwa, sztuczek a także wyprowadzać je na spacery lub opiekować się nimi np. podczas wyjazdu właścicieli na kilka dni.

Koszty utrzymania kucyków zwrócą Ci się jak będziesz z powodzeniem prowadziła lekcje jazdy dla dzieci. Na początku nie musi być łatwo ale jak będziesz zdeterminowana powinno się udać smiley Ważne jest abyś miała ciekawą ofertę i zdobyła zaufanie wśród ludzi.

Kucyk nie przestanie się Ciebie słuchać, nie wiem skąd taki pomysł wink Jak będziesz obu kucom poświęcać dużo czasu będą Ci posłuszne i przede wszystkim będą Cię kochały heart

Dobrym pomysłem na zarabianie według mnie jest także robienie własnoręczne sprzętu dla koni (tzn. lonże, halterki, siatki na siano, frędzelki, odzoby itp. itd. jest tego naprawdę dużo!). Coraz chętnie ludzie kupują takie właśnie rzeczy smiley

A jeżeli jednak się nie uda z drugim kucykiem (odpukać!!!) to zawsze można dokupić jedną owieczkę. Nie dość, że jest łatwiejsza w utrzymaniu, to wypuszczanie jej na pastwisko z kucem będzie bardzo pożyteczne ponieważ pasożyty szkodliwe dla koni zginą w żołądku owcy wink Nie posiadanie drugiego kuca nie wyklucza tego, że wciąż możesz sama zarabiać. Jak rodzice zobaczą Twój zapał i zaangażowanie (oraz pieniądze, które uzbierałaś cheeky) z pewnością zgodzą się na kolejnego kucyka! Tymbardziej, że z fundacji są za darmo smiley

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

odpowiedź 20 kwietnia 2014 przez użytkownika Palomino (1,362)
Dziękuję za pomoc. Jednak pomyślałam że najpierw wystarczy kózka ;) . A co do zarabiania na pewno skorzystam z twoich rad ;)
Nie jestem pewna czy wszystko napisałam, staram się pomóc jak najlepiej. Jakbyś miała jakieś pytania to pisz :)
Według mnie koza jest świetna! :D Smieszna i wgl :3 Ale na owcy można chyba tez zarobić (mleko i wełna).
oprowadzanki moga być tylko na prywatnym kucyku, konia z adopcji nie wolno użytkować rekreacyjnie dla pieniędzy, nie można hodować itp.
To prawda, w podsumowaniu napisałam, że wciąż można zarabiać na kucyku, ale chyba troszkę niezrozumiale to napisałam, chodziło mi o tego co już ma ;) Przepraszam, jeśli kogoś wprowadziłam w błąd.
0 głosów

Koń z fundacji to wcale nie taka prosta sprawa!

Oni sprawdzają jakie masz warunki, mogą Ci kucyka w każdej chwili zabrać itd.

Nie lepiej wziąść mu do towarzystwa jakąś kozę albo owcę? smileyheart

odpowiedź 21 kwietnia 2014 przez użytkownika Julka1 (2,251)
...