13,029 pytań - 31,631 odpowiedzi - 981 komentarzy

Jak namówić rodziców na konia?

+8 głosów

Nazywam się Klaudia. Mam 13 lat i jeżdżę konno. Pokochałam konie i stały się one moją pasją.

Mieszkam na wsi i chciałabym mieć konia. Mam stajnię, wiele łąk i dużo miejsca dla konia. Moi sąsiedzi mają konie więc nie czół by się samotnie, a gdybym czegoś nie widziała i miała z czymś probem na pewno by mi pomogli. Kiedyś miałam kuca, ale było to bardzo dawno i nie mamy związanych z nim spaniałych wspomnień frown. Teraz namawiam rodziców na kupno konia, ale oni nie dają się namówić. Zaczęłam zbierać pieniądze i staram się zachowywać jak najlepiej, by rodzice dostrzegli to jak bardzo się staram. Daję im do zrozumienia, że kocham te zwierzęta i znam się na nich. 

 

pytanie zadane 7 lutego 2014 w Porady przez użytkownika smutna koniara
edycja 20 lutego 2014 przez użytkownika admin
   

8 odpowiedzi

+2 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
Kupno konia to bardzo poważna decyzja. Myślę, że w wieku 13 lat mogłabyś się najpierw doszkolić z jazdy, ale jeśli już tak bardzo Ci zależy to może porozmawiaj z rodzicami i sąsiadem czy mogłabyś u niego zająć się koniem, albo najpier porozmawiaj o dzierżawie konia i pokaż rodzicom, że potrafisz. Myślę, że to lepsze wyjście na początek niż kupno konia, a później nie trzeba będzie się martwić ze sprzedażą jeśli nie podołasz z codziennymi obowiązkami :)
odpowiedź 21 lutego 2014 przez użytkownika Kasia
wybrane 14 lipca 2014 przez użytkownika Olka
+4 głosów
Chętnie ci pomoge powiedz że dużo wiesz o koniach i że stały sie twoja pasją  i do tego poiwedz że zaczynasz zbierać pieniądze na konia i powiedz że oni niemusża nic przy tym koniu robic że sama umiesz sie nim zając
odpowiedź 7 lutego 2014 przez użytkownika Monikaa0315 (681)
+2 głosów

Kupno konia to bardzo poważna decyzja. Koń wymaga codziennej pracy i obowiązków. Co się z nim będzie dziać jak będziesz w szkole?

Zbieraj powoli pieniądze, badź odpowiedzialna i poczekaj chwile. Jeśli rodzice zobaczą jak Ci zależy to może okazać się, że spełnią Twoje marzenie smiley

odpowiedź 7 lutego 2014 przez użytkownika FashionHorse (297)
+1 głos
Najlepiej znac powód, dlaczego rodzicie Ci nie pozwalają.

Poza tym codziennie musisz pokazywać, że jesteś pewna siebie, zorganizowana, odpowiedzialna oraz wiesz co to obowiązki.
odpowiedź 7 lutego 2014 przez użytkownika נє∂иσяσżє¢ ♥ (838)
–3 głosów
ja też miałam na początku tak że chciałam mieć konia i teraz go mam ale jak wiadomo koń to bardzo duża odpowiedzialność jak mieszkasz na wsi to jeszcze więcej roboty przy koniu wiem to bo sama mieszkam też na wsi i tu są krzaki i cały czas twojemu jak i mojemu koniowi boże być tak że coś mu się w ogon wplącze i będziesz mu musiała ogon cały czas podcinać tak jak ja muszę mu regularnie podcinać sama sobie teraz nim nie radzę.
odpowiedź 13 lutego 2014 przez użytkownika Emilia Łandij (211)
Droga młodzieży :) Podcinanie ogona to najmniejszy kłopot jaki może spotkać właściciela konia.
–2 głosów

Trudno jest namówić rodziców jak nie chcą sad

odpowiedź 14 lutego 2014 przez użytkownika ponczo (1,131)
+1 głos
Na pewno się zgodzą, pod dużymi powodami :)
odpowiedź 16 lutego 2014 przez użytkownika Cavallo (6,945)
Ja dostałam konia od rodziców 6 lat temu. Teraz mam 21 lat. I szczerze mówiąc jakbym wiedziała jak moje życie się potoczy nie zdecydowała bym się. Koń to ogromny obowiązek jeżeli zajmusze się nim sama. Koszt utrzymania konia nie jest mały.. Miałam już bardzo dużo przygód że swoim wierzchowcem ale najgorsze były ucieczki. Wczoraj np. zapłaciłam sporą sumę za wyrwanie i zrobienie zębów a w tygodnie wcześniej za odrobaczenie jeszcze wcześniej kowal a w wakacje oko 1000 zł.. Ą jeszcze go  utrzymać.. zastanów się dobrze bo niedługo przyjdzie czas na chłopaków wiem to z własnego doświadczenia i koń pójdzie w odstawke
Otoz to ;) aprobuje
–1 głos
Siemka ja też mam na imię Klaudia, również mam 13 i mieszkam na wsi :). Moi rodzice też nie chcą zgodzić się na kupno tego konia,  ale ja już się z tym pogodziłam ( tak ich wymęczyłam że słowa: nie ma mowy, żadnych koni zmieniły się w : a nie może być ta szkółka?! ) Przede wszystkim rodziców trzeba denerwować  przez gadanie o koniach przy każdej okazji, czytanie o tych zwierzętach itp. Pomagaj też często w domu i postaraj się o jak najlepsze oceny ( ja naprzykład specjalnie opuściłam się na 4 a potem "cudem" dostałam 6 na koniec roku ).

Do tego poszukaj w szkole, może jakieś dziewczyny też chciałyby mieć konia? Np. jak się okazało moje koleżanki ze szkoły mają konie i sobie z nimi nie radzą więc moge im pomagać ( ale daleko mieszkają :( ).

Ostatnia rada, jak rodzice nie odpuszą poproś o lekcje jazdy konnej, gdy zobaczą jak ci idzie może się przekonają. Jeśli nie trudno, pamiętaj dla nich to też wydatek i obowiązek ( nie możecie na długo wyjechać ) Powodzenia

                                                                    Klaudia
odpowiedź 10 marca 2014 przez użytkownika Klaudia
...