13,014 pytań - 31,631 odpowiedzi - 981 komentarzy

mój koń łazi po krzakach co zrobić żeby go od tego odzwyczaić

+2 głosów
pytanie zadane 29 stycznia 2014 w Pielęgnacja przez użytkownika Emilia Łandij (211)
   

4 odpowiedzi

0 głosów
Gdy go prowadzisz trzymaj go za lonże a gdy idze w kierunku krzaków wołaj go. Jeśli przyjdzie daj mu nagrodę, a jeśli nie zastąp mu drogę ciągnij delikatnie za lonże, cmokaj na niego i wołaj go. W końcu nauczy się że nie ma po co wchodzić w krzaki, a prży okazji dostanie nagrodę.
odpowiedź 29 stycznia 2014 przez użytkownika Pati3477 (993)
bo chodzi też oto że jak wchodzi w krzaki i później wychodzi z nich to ma cały ogon poplątany i później muszę się męczyć z rozczesaniem mojej klaczy ogona
0 głosów
Ale kiedy to robi? Jeśli podczas zwykłego padokowania to zastanów się czy to faktycznie jest jakimś większym problemem? Bo jeśli nie to to zostaw. Jeśli jednak jest, możesz ogrodzić krzaki na jakiś czas ogrodzeniem z prądem. Przekona się, że nie powinien tam podchodzić. Po jakimś czasie możesz zdjąć pastucha i zobacz czy koń nadal będzie wchodził w krzaki. Jeśli tak to zostaw pastucha na stałe.

Pozdrawiam.
odpowiedź 29 stycznia 2014 przez użytkownika Olka (2,441)
+1 głos

Zrób prostrzą rzecz: zaplataj ogon w duży warkocz, taki do ziemi. Wtedy nie będzie się brudził ani plątał smiley

Często tak robia ludzie do transportu i jak puszczają konie z długimi ogonami na padok yes

odpowiedź 30 stycznia 2014 przez użytkownika Julka1 (2,251)
0 głosów
Konie lubią sobie po bush'ować, jest to i zwasze będzie odruch naturalny. Wyobraź sobie naprzykład że swędzi cię nos, a nie masz rąk żeby się podrapać, a to drzewko nieopodal ma takie piękne gałęzie. Koń jest zwierzęciem i potrzebuje swoich NATURALNYCH warunków i swojego Spa, ciesz się i dziękuj losowi, że nie zrobił sobie na padoku wanny błotnej(moje konie własnokopytnie takową urządziły)Więc jeśli jedynym kłopotem są żepy w ogonie i grzywie, to zaplataj.

ALE jeśli nigdy wcześniej tego nie robił/nie robił tego tak często, to sprawdź jego skórę(czy nie ma pokrzywki, zaczerwienień, wyprysków)ponieważ może to oznaczać jakiś problem skórny(alergia, pasożyty, grzyb) :)
odpowiedź 30 stycznia 2014 przez użytkownika St.Hc (1,045)
...