12,978 pytań - 31,628 odpowiedzi - 981 komentarzy

Czy źrebię może nie mieć imienia po pierwszej literze imienia matki?

+4 głosów
Trafiłam na konia, który ma rodziców, dziadków itd (nie jest nn), który nie ma imienia po pierwszej literze imienia matki. Ma również młodszego brata po tych samych rodzicach i ten brat konia ma imię po matce, a sam koń, którego opisuję nie... Czy jest to możliwe? Czy może zaszła jakaś pomyłka?
pytanie zadane 29 stycznia 2014 w Rasy przez użytkownika Julia Krosnowska
   

5 odpowiedzi

+2 głosów
Jest to możliwe, aczkolwiek częściej spotyka się konie które mają imię po pierwszej literze imienia matki.
odpowiedź 29 stycznia 2014 przez użytkownika Pati3477 (993)
+1 głos

Nadawanie źrebięciu imienia z pierwszej litery imienia martki to tylko i wyłącznie tradycja i umowna sprawa. Nie jest to określone przepisami, ani jakimikolwiek zasadami smiley

Możesz nadać źrebięciu jakie imię chcesz i to normalne, że jest wiele takich koni smiley

odpowiedź 29 stycznia 2014 przez użytkownika Julka1 (2,251)
+1 głos
Czasem zdarzają się takie odstępostwa, a jako ciekawostkę mogę dodać, że w niektórych związkach nadaje się imię od pierwszej litery imienia ojca :)
odpowiedź 29 stycznia 2014 przez użytkownika shavenis (1,133)
0 głosów
Imię może również pochodzić od litery oznaczającej linię rodowodową matki(np. Matka nazywa się na W, a źrebaki od niej na O), U niektórych ras (bardyo widoczne u Quaterów i Paintów) zawiera się w imionach, człony bądź zdrobnienia imiona przodków niezależnie czy ojca czy matki zwłaszcza jesli są oni cenieni użytkowo(np. The Shooting Gun + Hollywod Chic = Hollywood Red Guns)
odpowiedź 29 stycznia 2014 przez użytkownika St.Hc (1,045)
0 głosów
Jest to możliwe, ale raczej rzadko tak jest. Jeśli jest to taka porządna hodowla, a nie np. u jakiegoś wieśniaka to powinien mieć. Możesz zapytać hodowce czemu właściwie tak jest. W sumie nie ma to żadnego większego znaczenia :)

Pozdrawiam.
odpowiedź 29 stycznia 2014 przez użytkownika Olka (2,441)
...