12,882 pytań - 37,731 odpowiedzi - 971 komentarzy

Czy polecacie konie arabskie do skoków? + Ile mniej więcej kosztuje koń z Janowa?

0 głosów
Czy konie arabskie nadają się do skoków? Oczywiście, każdy koń jest inny, ale rasa też dużo może powiedzieć.

Ile mniej więcej kosztuje arab z Janowa? Nie chodzi mi o jakiś super rodowód... i czy w ogóle ta stadnina zajmuje się hodowlą koni o mniejszej wartości?

Na czym polega kupno konia z Janowa? Umawiasz się na jakąś godzinę, pokazują ci konie na sprzedaż? Jak to mniej więcej wygląda?
pytanie zadane 25 sierpnia 2018 w Skoki przez użytkownika d (2,223)
   

1 odpowiedź

0 głosów
Kupno koni z Janowa to temat, na który się nie dam rady wypowiedzieć, bo sama kupowałam konia od prywatnego hodowcy, ale co do skokowych arabów , to zależy od ich budowy.

Araby z reguły powinny mieć delikatną budywe jednak niektóre są delikatniejsze od drugich. Arab, który tylko jest arabem ale z wyglądu arabowego zgadza się tylko pysk może jak najbardziej być skokowy, jednak nie liczyłabym na to, żeby pojechać z jakimkolwiek  na zwody powyżej LL. Co do ceny w Janowie za Araby to napewno jest bardzo wysoka bo to konie sprzedawane na całym świecie za potężne pieniądze a Janów hoduje tylko super fury głównie do hodowli, może ujeżdżenia? Jeśli szukasz skokowego małego konika to polecam ci KIcinland znajdziesz ich na fb
odpowiedź 12 listopada 2018 przez użytkownika Natalka
Kicinland* tak się nazywa ta stajnia
...