12,902 pytań - 31,536 odpowiedzi - 976 komentarzy

jak namówić rodziców na wyjazd do stajni?

0 głosów
tytuł troszkę może być mylny, ale jakby nie patrzeć to będzie o tym tak jakby. ogólnie chodzi o to, że znalazłam superową stajnię, zdaje się być idealna wręcz. jedynym problemem jest fakt, że w jedną stronę jedzie się tam godzinę, a rodzicom niezbyt uśmiecha się mnie tam wozić :') jako człowiek interesu postanowiłam posłużyć się rozmową, nie płaczem. potrzebuję argumentów, które pozwolą przekonać ich choć troszkę, że to dobry pomysł! potrzebuję na wczoraj, a naprawdę, naprawdę mi na tym zależy. jako słowa zachęty dodam, że daję tzw. "Najlepsze odpowiedzi" :)
pytanie zadane 10 czerwca 2018 w Porady przez użytkownika lola (2,006)
   

1 odpowiedź

0 głosów
Wydaje mi się, że warto zacząć od prośby o jednorazowy wyjazd, żebyć mogła zobaczyć, jak tam naprawdę jest (chociaż jeśli wydaje Ci się to możliwe, to zacznij od prośby o 2-3 wyjazdy, bo wtedy lepiej wyrobić opinię). Powiedz, że chcesz chociaż sprawdzić, pojechać kilka razy, żeby nbie żałować, wiedzieć jak tam jest i przekonać się, czy warto coś kombinować dalej, bo jak okaże się, że stajnia jest w rzeczywistości kiepska, to nie warto. Pokaż im, że myślisz racjonalnie i nie oczekujesz od nich, że bądą Cię zawsze zawozić, a oprócz tego przyjmujesz ewentualną możliwość, że Ci się tam nie spodoba i chcesz tylko sprawdzić.

Ale w razie czego pogódź się z odmową, chyba na ich miejscu nie zgodziłabym się za żadne skarby, bo zbyt cenię swój wolny czas. :p Mimo tego życzę powodzenia! ;)
odpowiedź 11 czerwca 2018 przez użytkownika Niśka (1,070)
...