12,439 pytań - 14,106 odpowiedzi - 817 komentarzy

Jak sprzedać konia?

+1 głos

Mam na sprzedaż konia i bardzo zależy mi na jego szybkiej sprzedaży a ogłoszenie czeka już od kilku tygodni i Nic!

Tutaj link do ogłoszenia: [LINK]

https:/ /www.olx.pl/oferta/piekny-kucyk-CID103-IDsm2dz.html

pytanie zadane 15 kwietnia 2018 w Porady przez użytkownika d (2,189)
   

1 odpowiedź

0 głosów
Niestety nie działa link :/ jak wstawisz jesze raz to może pomogę więcej , np. popatrzę, czy nie brakuje żadncyh informacji.

Pamiętaj, że sprzedaż konia to nie taka łatwa i szybka sprawa, zanim ktoś konia kupi to też długo się zastanawia nie tylko nad wyborem, ale nad samym faktem zakupu. Musisz podejść do sprawy od marketingowej strony ;)

Upewnij się, że do ogłoszenia dodałaś ładne zdjęcia konia (najlepiej kilka, luzem i pod siodłem - to da większy ogląd potencjalnemu kupcowi), zadbaj, żeby zdjęcia były dobrej jakości - wbrew pozorom to bardzo dużo robi, a jak pogoda jest tak ładna jak teraz to nic tylko zrobić przyciągające uwagę zdjęcie w kwiatach ;)

Podaj wszystkie istotne informacje: datę urodzenia, rodziców, rasę, poziom zajeżdżenia, ew. starty w zawodach, czy chodzi pod siodłem/bryczka, stan zdrowia (ew. przewlekłe choroby, przebyte kontuzje, alergie), wymiary oraz krótko i zwięźle w 2-3 zdaniach opisz osobowość konia, byle bez kłamstw - wypisz najważniejsze zalety (łatwość w pracy, może jest spokojny w terenie, łagodny przy dzieciach etc.), na koniec napisz też jakąś wadę - musisz być szczera, a poza tym ogłoszenie nie będzie wyglądało na podkoloryzowane.

Podaj swój telefon i adres e-mail - zapewnij dobry kontakt, żeby uniknąć sytuacji, w której ktoś chce konia kupić, ale nie może się skontaktować. I napisz o możliwości jazdy próbej lub chociaż obejrzenia konia - nikt nie kupi kota w worku.

I koniecznie dodaj ogłoszenie na więcej niż jedną stronę. Najlepiej poszukaj jeszcze jakiegoś końskiego forum. Możesz też napisać na fb i powiedzieć znajomym ze stajni, żeby jakby co wspomnieli poszukiwaczowi nowego konia o Twoim. Możesz też powiesić kartkę z ogłoszeniem w swojej stajni i (jeśli się zgodzą) to w okolicznych pensjonatach też.

Mam nadzieję, że pomogłam ;) jak poprawisz linka to może coś jeszcze pomogę.
odpowiedź 15 kwietnia 2018 przez użytkownika Niśka (1,070)
...