13,029 pytań - 58,650 odpowiedzi - 983 komentarzy

Pensjonat dla konia

+1 głos
Chciała bym kupić sobie konia niestety mieszkam w bloku wiec nie ma takiej opcji ale gdybym miała konia w pensjonacie czy ten pomysł był by udany? Co i jak z tymi pensjonatami? Mam tam jechać i powiedzieć ,ze chce tutaj mieć konia ?? Bo chodzi mi tylko o miejsce gdzie mogła bym mieć konia . I czy tam wgl dają jakiś sprzęt ? (Nie chodzi mi tu ze mi dadzą tylko pożyczą )
pytanie zadane 15 kwietnia 2018 w Ośrodki jeździeckie przez użytkownika d (2,223)
   

1 odpowiedź

0 głosów
Nawet jakbyś mieszkała w domu i miała miejsce to dla konia potrzeba przynajmniej jednego towarzysza. Dodatkowo trzymanie koni w przydomowej stajni jest bardzo niepraktyczne, bo musisz się nimi zająć od A do Z - karmić min. 2 (a najlepiej 3-4 razy dziennie), codziennie sprzątać boksy, wyprowadzać na pastwisko etc.

Pomysł z pensjonatem byłby jak najbardziej udany, właściwie właściciele koni w zdecydowanej większości trzymają konie w pensjonatach.

Pensjonat polega na tym, że za pewną sumę (zwykle od 400 zł do ponad 1000 zł/msc) Twój koń mieszka w stajni, w której ma swój boks, jest karmiony o ustalonych godzinach, dostaje siano, pracownicy sprzątają mu boks i wyprowadzają na pastwisko oraz ew. karuzelę. Słowem: zajmują się Twoim koniem z takiej bardziej... gospodarczej strony? nie wiem, jak to ująć :p Ty przyjeżdzasz do konia kiedy chcesz i zajmujesz się nim tj. jeździsz, szkolisz etc. oczywiście, jeśli masz potrzebę, sama też możesz zrobić którąś z rzeczy, wykonywanych przez pracowników pensjonatu.

Cena pensjonatu zależy od jakości usług: wielkości i jakości boksów, jak często sprzątane, czy są pastwiska  (duże małe), jak jest zaopatrzona stajnia (lonżownik, karuzela, kryta ujeżdżalnia, wewnętrzna myjka itp. - to podnosi cenę), zwykle podstawowa ściółka (zwykle słoma) oraz pasza treściwa (zazwyczaj owies) i objętościowa (siano) jest wliczana w cenę pensjonatu, jeśli chcesz konia karmić inną paszą lub ścielić mu boks np. torfem - to już musisz sama kupować. W niektórych rejonach pensjonaty są ogólnie droższe, w innych trochę tańsze - ponoć najdroższe są na południu Polski.

Jeśli chcesz konia postawić w danym pensjonacie (polecam najpierw zrobić rekonesans w kilku i wybrać ten, który Ci najbardziej odpowiada) to przede wszystkim muszą tam być wolne boksy - jeśli są, to właściciel powie Ci o szczegółach (co oferują i za jaką cenę). Warto też popytac pensjonariuszy czy są zadowoleni i poczytać opinie w internecie.

Sprzęt: sprzętu do jazdy nie dostaniesz w żadnym pensjonacie, może ktoś z pensjonariuszy Ci pożyczy, ale ogólnie pensjonaty tego nie oferują. Siodło, czapraki, szczotki, ochraniacze, odżywki, lonżę i mnóstwo innych drobiazgów musisz kupić sobie sama (w pensjonaie będziesz mieć swoją szafkę).

Ale się rozpisałam ':) Mam nadzieję, że pomogłam, jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz ;)
odpowiedź 15 kwietnia 2018 przez użytkownika Niśka (1,070)
...