12,085 pytań - 14,049 odpowiedzi - 814 komentarzy

Do jeżdżących/ znających się na jeździe konnej...

0 głosów
Mam za niedługo 13 lat i od dość dawna zastanawiam się nad jazdą konną...
Mieszkam nie daleko lublina bo w Turcę, chciałabym usłyszeć waszą opinie na temat mojego "marzenia" chciałabym jeździć nie tylko dla przyjemności ale też na różne zawody typu Cavaliada. Czy już jestem za "stara" aby myśleć o tym? A może znacie jakieś dobre, niedalekie stajnie? Proszę odpowiedzcie mi, to dla mnie bardzoo ważne :c
pytanie zadane 4 stycznia w Porady przez użytkownika value (1,959)
   

1 odpowiedź

0 głosów
Za stara? Pfe, nigdy nie jest za późno, co Ci przyszło do głowy, że myślisz, że mając 13 lat jesteś za stara? ;) Nie mam pojęcia, jak odpowiedzieć na Twoje pytanie, bo o swoich marzeniach i działaniach decyzje każdy powinien podejmować sam. Nie mają tu nic do rzeczy żadne zawody - jedziesz do stajni, jeździsz, płacisz i podejmujesz szybką decyzję - robić to czy nie? Żeby jeździć na zawody wysokiej rangi typu właśnie Cavaliada trzeba najpierw przejść dłuuugą trasę, więc teraz nam tu o tym nie pisz :)

Najpierw postaw sobie za cel wsiąść na konia, potem go ruszyć, potem zakłusować, zagalopować, skoczyć i tak przez kilka lat - potem myśl o zawodach.

Po drodze musisz zdać jeszcze Brązową odznakę Jeździecką, zeby jeździć na JAKIEKOLWIEK zawody, te niższej rangi. Potem Srebrną, żeby pojechać coś lepszego itd.

Odpowiedziałam też któtko na Twoje pytanie o cennik jakiejś stajni :) Jak chcesz, to możemy popisać :)
odpowiedź 8 stycznia przez użytkownika Iga
...