12,880 pytań - 32,294 odpowiedzi - 969 komentarzy

Jak przygotowac sie do pierwszej jazdy konnej ?

+1 głos
Witam wszystkich !
Chciałabym sie z wami podzielic moim pytaniem. Otoz za kilka dni bede miala moja pierwsza lekcje jazdy konnej. Bardzo prosilabym abyscie mi napisali co powinnam umiec na ta lekcje ( chodzi o wiedza ) albo przynajmniej czego warto byloby sie nauczyc, jak sie ubrac, i jak dobrz jezdzic konno ( na jakie bledy powinno sie zwracac uwage itp ) oraz jakie cwiczenia mozna wykonywa w domu aby lepiej jezdzic konno.
Z gory bardzo dziekuje wszystkim za odpowiedzi oraz przepraszam za moje bledy. Jesli uda mi sie to moze aczkolwiek nie jestem pewna czy mi sie uda poniewaz jestem nowa i jest to moje pierwsze pytanie.
pytanie zadane 27 sierpnia 2017 w Porady przez użytkownika banan (2,548)
   

1 odpowiedź

0 głosów
Hm... Podpowiem ci coś, lecz nie wiem jakie wymaganie są w twojej stajni :/

Umieć napewno powinnaś podstawowe chody konia, co to anglezowanie i jaki jest prawidłowy dosiad. Możesz również coś poczytać np. Kłusowanie na dobrą noge, jak anglezować itp.

Ubrana powinnaś być najlepiej w jakieś buty bez metolowych elementów, getry, luźna bluzka no a toczek myślę że mogłabyś wypożyczyć w stajni.

Uwagę najbardziej powinnaś zwracać na łydkę, gdyż łydka w dół do podstawa. Uwagę powinnać zwracać również przy kłusie abyś nie pochylała się do przodu. Oczywiście każdy błąd trzeba poprawić więc nie potrawie wypisać tu tych najwazniejszych.

Co do ćwiczeń w domu jest ich wiele, nawet te które wymyślisz sama są dobre :) Ja np. Próbowałam utrzymać równowagę piłce do jogi, chuśtać się na chuśtawce bez trzymanki czy robić przysiady abym nie miała problemu z wsiadaniem na konia, i zakwasami.

Mam nadzieję, że pomogłam.
odpowiedź 30 sierpnia 2017 przez użytkownika Koniara
...