12,944 pytań - 31,617 odpowiedzi - 981 komentarzy

Jak w wieku 11/13 lat mogę uzbierać na konia?

0 głosów
Sprawa wygląda tak:
Moim OGROMNYYYYM marzeniem jest mieć konika polskeigo...
Na samego konia mnie stać, ale na utrzymanie to już nie...
Jedyne rozwiązanie to boks w stajni, ale to dużo kosztuje :/
Wiem,że koń to baaaaardzo duża odowiedzialność,ale ja kocham zwierzęta (sama mam psa i chomiczka, i są super :3 ale opiekuje się też nimi ;3 ) no i teraz pytanie pod znakiem zapytania " Jak mogę uzbierać w ok. rok na utrzymanie konika polskiego? :/ "
Wiem,że jescze trzeba minimum 2 czapraki, ogłowie siodło itd. ale np. kantar i uwiąz już mam ^^ szczoty do konia też ( ale używane też do innych koni) I wiem,że może to głupie,że wierze w marzenia.. Ale wiem,że jak sie przyłoże to się uda! ♥♥♥
Bardzo prosze o pomoc..
A i jakby ktoś miał wątpliwości to galopuje , poczatki skoków i wiem,że mósiałabym być codziennie w stajni ;)
Proszę o pomoc jak zarobić na utrzymanie konika polskiego w rok (ps. nie mam sąsiadów z psami :/ - wiec nie wyprowadze :D)
pytanie zadane 24 sierpnia 2017 w Dieta przez użytkownika value (2,093)
   

1 odpowiedź

0 głosów
Pies i chomik nijak się mają do konia, oprócz tego, że również są zwierzętami i na nie także wydaje się pieniądze. Kupno konia to pojedynczy wydatek, ale z posiadaniem konia wiąże się comiesięczny wydatek na jego utrzymanie, kowala, czy weterynarza (a ten lubi brać dużo za wizyty). Poza tym sprzęt to również duży wydatek. Więc na początek zastanów się, czy będziesz miała fundusze na boks dla konia, a dopiero potem myśl o jego kupnie. Już lepiej wydzierżawić, jeśli w twojej okolicy jest osoba z konikiem polskim.

Co do twojego pytania, może w stajni, w której jeździsz będziesz mogła pomagać za opłatą? Nie mówie o prowadzeniu jazd, tylko o przygotowaniu koni, bądź innych drobnych pomocach?
odpowiedź 25 sierpnia 2017 przez użytkownika Wyścigowiec
...