13,593 pytań - 72,464 odpowiedzi - 991 komentarzy

Kto ma konie?

+1 głos
jeśli ktoś ma konia to prosiła bym a by mi coś o nim opowiedział...
jaka rasa jest dobra na pierwszy raz itd..
pytanie zadane 7 lipca 2017 w Pielęgnacja przez użytkownika banan (2,548)
   

2 odpowiedzi

+1 głos
Ja mam konia :) klacz sp, ma 10 lat - mam ją od trzech lat ;) ma 168cm i jest siwa. Znalazłam ją w ogłoszeniach na świecie koni, była z mojego województwa ;) była koniem rekreacyjnym, teraz trenujemy amatorskie ujeżdżenie i czasem skaczemy.

Generalnie nie nastawiałam się na żadną rasę, chciałam mieć klacz :P no i oczywiście musiała być zdrowa (moja ma RAO, ale póki co nie kaszle i nie trzeba jej podawać leków) i spokojna, nie lubię nerwowych koni.
odpowiedź 9 lipca 2017 przez użytkownika basiaa94 (2,351)
0 głosów
Ja mam dwa kuce jeden to hucuł A drugi NN (Ma dużo z konika polskiego). Obydwa są prze kochane. Hucuł to wałach A druga to klacz. Hucuł jest mega spokojny, łatwy do jazdy. Natomiast kobyłka nie do końca. Hucułek jest ze mną od 1,5 roku A kobyłka od pół roku. Na pierwszego konika polecam hucuła chyba że jesteś wyższą osobą. Koniecznie zrób przed kupnem konia badania wiem że to jest niby oczywiste ale wiele osób o tym zapominam. Pewien koń który był u mnie na próbie miał kaszel okazało się że jest chory i musiałby mieć podawane leki które dużo by nas kosztowały w ten sposób badanie nas uratowało.
odpowiedź 20 lipca 2017 przez użytkownika elina3 (126)
...