12,888 pytań - 31,526 odpowiedzi - 983 komentarzy

Jak poradzić sobie z takim koniem?

0 głosów
Przyjeżdżam do 2 koni zazwyczaj raz w tygodniu. Konie nie są moje , lecz ludziom znanym mi. Klacz siwa- mam z nią problemy tj. gryzienie mnie , ale nie jest najgorzej. Wałach gniady- z nim mam duży problem. Podczas czyszczenie nie chce mi podawać tylnych nóg, wierci się itd. ( z relacji znajomych wiem, że wpadł on kiedyś do jakiejś dziury i miał problem z kopytami , ale jest już dobrze) Drugi problem to taki , że jak go lonżuję to na jedna stronę chodzi ładnie a na druga nie chce i staje dęba, odwraca się . Niedawno prawie na mnie wleciał jak stawał dęba przy lonżowaniu. Trzeci problem jest taki, że jak go osiodłam i jadę na nim w stępie to on zatrzymuje się i cofa się, wierci, tupie kopytami. Ja wtedy z niego schodzę bo boję się że zrzuci mnie, albo stanie dęba i ja spadnę. Co mam zrobić ? Te 3 problemy są uciążliwe i muszę że jakoś zlikwidować bo boję się, że kalcz załapie i będzie robić tak jak on.
pytanie zadane 10 grudnia 2015 w Porady przez użytkownika yogi (2,409)
   

1 odpowiedź

0 głosów
Po pierwsze trener! Trener to podstawa na każdym poziomie jeździectwa, trener przyjedzie zobaczy w czym leży problem i pomoże go rozwiązać. Natomiast jeżeli chodzi o oba konie, nie jesteś dla nich "przewodnikiem" mówiąc kolokwialnie nie pokazałaś im kto tu rządzi. Poprostu mająciebie głeboko... Wiem, że wsód części urzytkowników może to wzbudzić kontrowersje ale na twoim miejscu zastanowiłabym się nad join-upem przy obu koniach. Oczywiście poczytaj jak prawidłowa "sesja" powinna wyglądać.
Może być ciężko z wałachem bo zakodował sobie, że jak zacznie się cofać i wiercić to ma zagwarantowany koniec pracy. Gdy następnym razem zacznie się cofać odchyl się do tyłu i staraj się "wypychać" biodro do przodu, cofanie może być również spowodowane tym, że ciągniesz go za pysk i ruch do przodu sprawia mu dyskomfort. Jeżeli o dyskomforcie mowa możliwe również, że ma źle dopasowany sprzęt :)
odpowiedź 13 grudnia 2015 przez użytkownika Rolly (128)
...