12,888 pytań - 31,526 odpowiedzi - 983 komentarzy

kuc/mały koń

+1 głos
Witam, poszukuję małego konia bądź kuca w województwie mazowieckim do 2 tyś, za wszelkie propozycje szczerze dziękuje :) (konik do towarzystwa ew. do przejażdżek dla siostrzenicy :) )
pytanie zadane 12 lipca 2015 w Pytania do Princess przez użytkownika Yuki
   

16 odpowiedzi

0 głosów
Na tej stronie znajdziesz ogłoszenia d.s sprzedaży albo rozrodu koni:

http://www.bazakoni.pl/anonse.html

Odnośnie ras niewysokich do 150 cm w kłębie to między innymi:

-Hafflinger - rasa wytrzymała dobrze wykorzystuje paszę odporna na choroby. Gruba podwójna zimowa sierść chroni przed mrozem.

-Kuc Feliński - niezwykle wszechstronny pod siodłem w kłębie osiąga wysokość 117 - 140 cm. ( Ma bardzo ładny walcharz z odcieniami maści )

Kuc Huculski - Siłny, posiada entuzjazm. Chętny do pracy zarówno pod siodłem jak i w zaprzęgu.

Kuc Highland - Spokojne o zrównoważonym temperamencie zwierzę. Bardzo dobrze wykorzystuje pokarm, oraz jest odporny na złe warunki atmosferyczne

-Kuc szetlandzki - Do 107 cm wzrostu. Ładna bujna sierść oraz włosie. Rzadko choruje co nawyżej z przekarmienia ze względu na swoje rozmiary.

Kuc Walijski - do 137 cm Wykorzystywane jako wszecgstronne wierzchowce.

 

Poza tymi rasami również inne. Najtańsze ze znanych Mi to konie wielkopolskie i małopolskie, o zaletach niemniejszych niż te powyżej, trochę większym wzroście, ale są chyba za to najbardziej powszechne w polsce. Dzięki temu cięszą się dość niską ceną.

 

Udanego wyboru, jeśli potrzebnych jest wiecej porad proszę je wypisać.
odpowiedź 13 lipca 2015 przez użytkownika iza2234 (549)
0 głosów
P.S trochę trudno będzie znaleźć konika w tym przedziale, już nawet stanówki są droższe, prędzej myślę jakiegoś konia na dzierżawę, ale wtedy nie będzie juz takiej palety odnośnie wzrostu koni i innych kryterii.
odpowiedź 13 lipca 2015 przez użytkownika iza2234 (549)
...