12,986 pytań - 57,087 odpowiedzi - 982 komentarzy

Gdy jest Zima trzeba zakładać koniom derkę ?

+1 głos
NP. Jest zima i koń jest w stajni i chce go wypuścić na dwór to mam mu założyć derkę polarową z szyjką ? A potem jak wpuszczę konia do boksu mam mu derkę zostawić czy ściągnąć ? I czy derka musi być ze szyjką jak wypuszczam konia na zimno ?

I jeszcze chciałabym wiedzieć jakie są wszystkie rodzaje derek i kiedy trzeba je zakładać ?
pytanie zadane 18 czerwca 2015 w Rasy przez użytkownika banan (2,548)
   

1 odpowiedź

0 głosów

Nie ma takiej potrzeby, zwłaszcza jeśli koń nie jest ogolony. Wiele właścicieli w tym czasie w ogóle nie używa derek, ponieważ nie chce narażać odporności zwierzaka na osłabienie... Chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je w nie ubierać, jeśli na dworze jest naprawdę, naprawdę bardzo zimno.

Należy pamiętać jedynie o ewentualnych różnicach temperatur. Jeśli stajnia jest bez przerwy zamknięta, zimą jest w niej bardzo ciepło, to wyjście na zewnątrz może mieć pewne nieprzyjemne skutki zdrowotne. Wtedy warto mimo wszystko otwierać drzwi stajni i pozwolić jej się odrobinę ochłodzić lub faktycznie ubierać konia w derki (choć osobiście postawiłabym na pierwszą opcję - hartowanie konia).

http://konie-fred-24.blog.onet.pl/2008/03/23/rodzaje-derek-i-cos-o-nich/ - tutaj masz co nieco o derkach. Nie będę wypisywać wszystkiego osobiście, to zbyt dużo roboty, a pod linkiem masz gotowiec : )

odpowiedź 20 czerwca 2015 przez użytkownika Herondale (278)
...