13,034 pytań - 31,631 odpowiedzi - 981 komentarzy

Czy nie uczę się jazdy konnej za szybko?

+2 głosów
Jeżdżę dopiero półtora miesiąca, raz w tygodniu - Podczas 3 lekcji jeździłam już sama. Opanowałam już wszystkie rodzaje kłusa - pośredni, roboczy, wyciągnięty, zebrany oraz dosiady: pół siad, pełny siad i kłus anglezowany, 2 tygodnie temu jeździłam pierwszy raz galopem na lonży, tydzień temu już sama i instruktorka powiedziała mi, że uczę się naprawdę szybko i bardzo ładnie, a pewne dziewczyny ze stajni (są dosyć doświadczone i jeżdżą już kilka lat) rzuciły komentarz "Nie powinno się uczyć za szybko, potem się nic nie osiągnie!" i zaczęły się śmiać. Instruktorka nic nie odpowiedziała, a mi zrobiło się strasznie przykro. Wiedzy na temat koni i jeździectwa nie mam jakiejś wybitnej, tylko podstawową, więc czy miały rację? :( Sama nie wiem co o tym myśleć, więc prosiłabym, by wypowiadał się ktoś bardziej doświadczony.
pytanie zadane 16 czerwca 2015 w Trenerzy przez użytkownika banan (2,548)
   

2 odpowiedzi

+1 głos

Zaskoczyło mnie, że w 1,5 miesiąca masz tyle umiejętności. Fakt nie wszystko tak szybko, ale nie jest to twoja wina tylko instruktorki. Piszę tak bo niewiem jak szybko się uczysz i czy masz talent. Ale wydaje mi się jak tyle rzeczy opanowałaś to ucz się dalej w tym tempie. GRATULACJEwink

odpowiedź 16 czerwca 2015 przez użytkownika Talia<3 (337)
–1 głos
Dla mnie to trochę szybko :/

Ja jeżdżę już 6 lat...

Co prawda potrafię : stęp(wszystkie rodzaje) , kłus ćwiczebny,w półsiadzie i anglezowany nie uczono mnie zebranego ani wyciągniętego (chyba , że zmierzasz w strone ujeżdżenia to spk ja bardziej do skoków/crossu ), galop w pełnym siadzie,półsiadzie i wyciągnięty .

Ale nadal nie potrafię za bardzo poruszać się na koniu w kłusie ćwiczebnym.

Instruktorka troszkę za szybko cię uczy... Może pojedź do innej stajni i zobacz co na to powie inny instruktor

( umów się na jazdę rekreacyjną ) , możliwe jest , że tamten instruktor poprostu robi jakieś błędy w uczeniu ciebie i innych .
odpowiedź 3 lipca 2016 przez użytkownika Nesti xDD
...