12,978 pytań - 31,628 odpowiedzi - 981 komentarzy

Jak wybrać pierwszego konia?

+1 głos
Pytanie dotyczy rasy, temperamentu, oraz tego wszystkiego, co byście mi poradzili jeśli chodzi o zakup konia, co powinnam wiedzieć, czego się wyuczyć, jaki sprzęt zakupić wraz z koniem itp. Z doświadczenia wiem, że większość odpowiedzi na tego typu pytania jest krytyką. Chcę zaznaczyć, że sprawa kupna konia jest już mnóstwo razy przemyslana i że nie jest to slomiany zapał (staram się o wierzchowca od dobrych kilku lat). Mam lat 16 a konia planują kupić mi rodzice na osiemnastkę. Proszę o pomoc w wyborze. Jeśli chodzi o moje umiejętności jeździeckie to galopuję, próbuję również przełamać się i zacząć skakać (od zawsze mam wewnętrzny opór przed skokami). Chcialabym konia w miarę wszechstronnego, na którym mogłabym startować w drobnych, lokalnych zawodach. Aktualnie przygotowuję się do zdania brązowej odznaki jeździeckiej. Jeśli chodzi o plany co do konia po zakończeniu szkoły, to wyjeżdżam na studia hipologiczne z możliwością przyjazdu z własnym wierzchowcem.
Ostatnia rzecz: Jeśli ktoś ma zamiar skrytykowac mnie, mój pomysł, bądź odradzić w ogóle kupno, proszę o nie udzielanie się w odpowiedziach, ponieważ pytam o to, jaki koń byłby dla mnie odpowiedni, a nie czy powinnam kupować konia :)
pytanie zadane 25 maja 2015 w Koń przez użytkownika laser (2,532)
   

1 odpowiedź

0 głosów

Na początek kup grzecznego juz wyuczonego starszego konia, która ma sporo doświadczenia. Może mieć około 10 - 7 lat :). A rasa to może Małopolak? Poczytaj o rasach i wybierz jakiegoś dla siebie ;) Jesli chodzi o zakup konia to :

Przy zakupie musicie koniecznie uważać na oszustów!

O co musisz się zapytać sprzedawcy:
-Ile koń ma lat?
-Jak długo pozostawał u obeznych właścicieli?
-Dlaczego jest sprzedawany?
-Czy ma jakieś narowy lub nałogi?
-Czy często choruje?

Pytania,na które wy musicie odpowiedzieć:
-Jakie są wasze umiejętności i doświadczenie?
-Gdzie będziecie trzymać konia?
-Co zamierzacie z nim robić?

 

odpowiedź 27 lipca 2015 przez użytkownika Horsessa123 (217)
...